Dzisiaj jest piątek, 03 Kwi 2020
Gniezno - dzień VI - 23.08.2014r. - rozpoczynamy powrót do domu
sobota, 23 sierpnia 2014 11:00
Napisał: Administrator

Poranek w Gnieźnie pogodny. Śniadanie i zwiedzanie Gniezna. Tym razem na tapecie - jedyne w swoim rodzaju - Muzeum Początków Państwa Polskiego, kościół franciszkański, Wzgórze Lecha, kościół św. Piotra i Pawła z zabytkowym cmentarzem (pełnym ogromnych grobowców- kaplic zacnych rodów gniexnieńskich) i wiele innych atrakcji. Na koniec -marsz na "Matkę-matek kościołów" - katedrę prymasowską z grobem św. Wojciecha.

Msza św. u grobu św. Wojciecha. Razem z pielgrzymami z Gdańska. Potem wspólne śpiewanie ku czci św. Wojciecha naszych radzionkowskich pieśni wojciechowych. Wreszcie obiad i przygotowania do rozstania. Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi ks. Krzysztof. Potem pożegnanie i... w drogę. 50 km drogi do Pyzdr.

 
 
 

Jarząbkowo. 31km. Jemy kołoczki z Gniezna. Wokół piękne widoki wiejskie. Pilot wlazł w .... i z lekka zapachy roztaczają się wśród nas - spożywających kawę.  Ale nam to nic a nic nie capi...

Zieliniec. 14km. Różaniec pod krzyżem. Dołącza do nas miejscowa gospodyni. Zaproszona przez Lucka do "rzykania" - nie wie o co chodzi, więc postanowiła modlić się. Intencją modlitwy jest wparcie dla sprawy wymiany krzyża na ul. Knosały, postawionego w 2002 r. przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich - organizatora pielgrzymki. Potem posiłek - podwieczorek. I ruszamy dalej.

 
 

Pzyjechaliśmy do Pyzdr. Obiadokolacja z eko-potraw pani gospodyni. Już nas zaprosiła na następny rok. Teraz relaks - owoce i spoglądanie w niebo. W "Stodole prezydenckiej" jest wesoło - nastroje dopisują. Pogoda dobra:  słonecznie, lekki wiatr, ok. 21 stopni. Pokropiło nas troszke w  Zielińcu, ale zaraz potem zaświeciło słońce. Po kolacji (za godzinę)  - relaks i spanie. Dziś jechaliśmy w jedenastkę, bo jedna z pań musiała uczestniczyć w uroczystości rodzinnej w Cidrach. Powróci do nas jutro w Kościelnej Wsi. Każdy z członków ekipy "Gniezno-Team" pełni jakąś ważną rolę - dlatego brak kogokolwiek od razu odczuwają inni. Jutro w planie mamy zwiedzanie zamku Izabelli Czartoryskiej w Gołuchowie i innych atrakcji na trasie. W Kościelnej Wsi jutro dożynki -więc może będzie znowu ciekawie. Z naszej strony jesteśmy przygotowani -auto umyte, muchy przegnane, a dziołchy wyplotą .... wianki dożynkowe.