Dzisiaj jest środa, 08 Lip 2020
Pielgrzymka do Chorwacji, BiH i Austrii
niedziela, 07 grudnia 2014 20:05
Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Archidiecezji Katowickiej organizuje pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni-Hercegowiny i Austrii w dniach od 27.06 do 04.07.2015r.
W programie zwiedzanie m.in. :
- Zagrzeb
- Medjugorie
- Sibenik
- Split
- Trogir
- Plitvicka Jezera
- Wiedeń
- Mariazell
Koszt pielgrzymki : 1080zł + 245 euro.
Zapisy w Kancelarii parafialnej do 31.03.2015r.
Przy zapisie prosi się o podanie nr PESEL, adresu i telefonu do kontaktu oraz wpłacenie zaliczki w wys. 400 zł.
Szczegóły w gablotce i na stronie parafialnej. Informacji telefonicznej udziela Pan Jan Moj pod nr telefonu: 604934063.

PIELGRZYMKA - CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA

Pielgrzymka 9-dniowa
TERMIN: 27.06 – 04.07.2015

1 DZIEŃ: RADZIONKÓW - WIEDEŃ
Wyjazd z Radzionkowa we wczesnych godzinach porannych. Spacer po centrum Wiednia.
Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Wiednia.

2 DZIEŃ: WIEDEŃ - ZAGRZEB
Śniadanie w hotelu i wyjazd do Chorwacji.
Zwiedzanie Zagrzebia – stolicy Chorwacji. Zobaczymy mi.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (grób bl. Alojzego Stepinca) oraz maleńkie sanktuarium Matki Bożej z Bramy Kamiennej Przejazd do Mariji Bistricy – najważniejszego dla Chorwatów sanktuarium Maryjnego, w którym od wieków czczona jest figura Czarnej Madonny. W 1998 roku to właśnie tu Papież Jan Paweł II ogłosił błogosławionym kardynała Alojzego Stepinca.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu okolicy Zagrzebia.

3 DZIEŃ: ŠIBENIK - MEDJUGORIE
Śniadanie. Malowniczy Šibenik ze swoją zabytkową starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to jedno z najpiękniejszych miast Dalmacji. Słynie przede wszystkim ze swojej katedry św. Jakuba. Kościół jest nie tylko unikatową perłą w koronie miasta, ale zaliczany jest także do najcenniejszych obiektów sakralnych w Chorwacji.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Medjugorje.

4 DZIEŃ: MEDJUGORIE
Po śniadaniu udamy się do Bośni i Hercegowiny.
Odwiedzimy sanktuarium w Međugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień.
Wieczorem możliwość wzięcia udziału w nabożeństwie wieczornym.
Powrót do hotelu na nocleg, obiadokolacja.

5 DZIEŃ: MEDJUGORIE – SPLIT - TROGIR
Śniadanie, przejazd do Splitu - zabytek klasy zero UNESCO – oryginalnej, w całości zachowanej willi Cesarza Dioklecjana.  W trakcie spaceru po mieście zobaczymy m.in. bramy wejściowe do pałacu, oryginalnie zachowane antyczne podziemia, mauzoleum cesarskie (dzisiejsza katedrę) oraz chrzcielnicę (byłą świątynię Jupitera). 
Przejazd do Trogiru - nazywane również „małą Wenecją” ze względu na liczne, małe i wąskie uliczki. Miasto wpisane jest w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie spaceru po mieście zobaczymy m.in. wnętrze jednej z najpiękniejszych katedr w Dalmacji
z portalem Mistrza Radovana, serce miasta – plac Jana Pawła II oraz jego zabytki.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu okolicy Stari Grad Paklenicy.

6 DZIEŃ: PLITVIČKA JEZERA - ZAGRZEB
Śniadanie, przejazd od Park Narodowego Plitvička Jezera. Plitvice są najstarszym i niewątpliwie najpiękniejszym parkiem narodowym w Chorwacji. Szesnaście kaskadowo ułożonych jezior, których woda ma szmaragdowy kolor połączonych niezliczoną ilością małych i większych wodospadów nikogo nie pozostawiają obojętnym. Park słynie również z bogatej flory i fauny. Obszar parku wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu okolicy Zagrzebia.

7 DZIEŃ: ZAGRZEB - MARIAZELL
Śniadanie, wyjazd do Austrii. Obiadokolacja i nocleg w Mariazell.

8 DZIEŃ: MARIAZELL - RADZIONKÓW
Nawiedzenie sanktuarium w Mariazell. Przejazd do Polski.


CENA: 1080 PLN + 245 EURO

Cena zapewnia:
- Przejazd komfortowym autokarem + opłaty parkingowe i wjazdówki do miast;
- Ubezpieczenie turystyczne;
- Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych (1 os. za dopłatą 140 euro);
- Wyżywienie HB, śniadania i kolacje;
- Opieka pilota na całej trasie i przewodnicy miejscowi: Zagrzeb, Sibenik, Medjugorje, Split, Trogir,Plitvicka Jezera.

Płatne indywidualnie:
Bilety wstępu:
Katedra Sibenik, katedra Split + chrzcielnica św. Jana, podziemia pałacu Diokleciana, katedra Trogir, bilet do PN Plitvicka Jezera
Cena za osobę: 55 euro