Dzisiaj jest czwartek, 17 Cze 2021
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień I - 14.08.2015r.
sobota, 15 sierpnia 2015 19:02
Napisał: Administrator

III Gnieźnieńską czas zacząć...

Dzisiejszą poranną Mszą Św. rozpoczęła się III Pielgrzymka Rowerowa do Gniezna. W czasie Eucharystii modliliśmy się o potrzebne Łaski dla Pielgrzymów i powodzenie Pielgrzymki. Z takim wsparciem będzie z górki do samego Gniezna.
Tegoroczna Pielgrzymka przypada w 140 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła i w 29 rocznicę przyniesienia z Gniezna relikwii św. Wojciecha przez grupę naszych Parafian.
Dziś o godz. 15.00 w naszym Kościele Pielgrzymi zgromadzą sią na modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego i po niej wyruszą w drogę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Zachęcamy do śledzenia na stronie internetowej naszej Parafii codziennych relacji z Pielgrzymki i polecamy Pielgrzymów modlitewnej opiece.

Po Koronce do Miłosierdzia Bożego i Błogosławieństwie Księdza Proboszcza wyruszyliśmy w pierwszy odcinek Pielgrzymki - do Matki Bożej Jasnogórskiej. Jadą Róża, Jola, Ewa, Agata, Irek, Lucek, Stasiu, Józek P., Józek G., Grzesiu, Marek, Zygmunt, Mariusz, Damian i nasze wsparcie - Marian. Pierwsze 12 km do kościoła w Brynicy z rozpędu. Dziesiątka różańca i dalej w drogę do woźnickiego kościoła św. Katarzyny. Druga dziesiątka różańca też z prośbą o siły na góry woźnickie. Po ich zdobyciu dziesiątka dziękczynna i na kawę w Pakułach. Czwarta i piąta dziesiątka różańca przy krzyżach w Sobuczynie i Częstochowie ul. Malownicza. Stąd dwa obroty łańcucha i jesteśmy u Sióstr Betanek na noclegu. Docieramy szczęśliwi i bez żadnych awarii. Idziemy odwiedzić Matkę Częstochowską na Apelu Jasnogórskim razem z tysiącami pielgrzymów pieszych.

Woźniki zdobyte. Dwie usterki techniczne. Teraz pijemy kawę, - z mlekiem z woźnickiej krowy. Marian (nasz minister ds. wszystkich) pucuje auto bo jechoł za nami i zakurzyły mu się szyby! Dzięki p. Fabianowi za wóz techniczny. Komandor.

Jasna Góra zdobyta. Koła (rowery) juź śpią. Teraz kąpiel przedświąteczna i idziemy na Apel. Pielgrzymi przychodzą i przychodzą... Wszędzie słychać pieśni ku czci Matki Bożej. Mieszkamy u sióstr Betanek. Mniej, więcej - ,,czterogwiazdkowiec''. Potem (po Apelu) kolacja i aaa kotki dwa....

Apel Jasnogórski. Tłok....