Dzisiaj jest środa, 12 Maj 2021
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień II - 15.08.2015r.
sobota, 15 sierpnia 2015 21:00
Napisał: Administrator

Ranek. Niektórzy odwiedzili już Kaplicę Cudownego Obrazu. Wszędzie śpią pielgrzymi z całej Polski. Teraz idziemy na Mszę św. Potem w kaplicy Betanek - Godzinki.

 

 

 

Częstochowa za nami. Jesteśmy w Kamyku. Trwa schładzanie. Marian zmierzły bo brakło mu lodu w lodówce turystycznej, a tu nie ma prądu. Zostało 54,5 km do ks. Lucka Szeligi, który aktualnie udziela ślubu, a potem idzie na wesele. W związku z tym, że jest z Radzionkowa to dostanie wysuszka (dla Goroli - pozotałości z talerza). Kronikarz

Za nami Kłobuck. Teraz jesteśmy w cudownym miejcu - sanktuarium Matki Boskiej w Dankowie. Tu m.in. król Jan Kazimierz trzykrotnie modlił się przed cudownym obrazem. Nadciąga burza - zatem zbieramy się w drogę do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

Jesteśmy w Parzymiechach - Zdroju. Burza z lekka mruczy za nami. Za chwilę ruszymy do Załęcza.

No i już - udało się przejechać Łukiem Warty pomiędzy dwoma burzami. W upale dojechaliśmy do Mierzyc. Ksiądz Lucek przyjął nas barrrrrdzo gościnie. Teraz przygotowania do obiadokolacji - potem - relaks.

U ks. Lucka.

Noc w Mierzycah. Ciepło. Przygotowania do najdłuższego pielgrzymkowego etapu - 90km. Dobrzmiewają ostatnie dźwięki "pogodnego wieczoru". Jutrzejsza liturgia u św. Katarzyny będzie obsługiwana przez nas. 1. czytanie - Mariusz, 2. Czytanie - Jola, psalm - ,"słowiczek" Marian, kolekta - Józek, schola - Józek (drugi), Stasiu, Irek, Zygmunt, Grzesiu, Lucek, Jola, Ewa i Róża, kamera - Damian, akompaniament - Marek. Dziś mieliśmy 8 drobnych usterek technicznych i 1 poważna awaria - Ewa musi przesiąść się na rower rezerwowy, a w poniedziałek w Kaliszu Marian musi zakupić nowe łożyska. Dobranoc wszystkim Cidrom życzy Gniezno-Team. Komandor.