Dzisiaj jest wtorek, 03 Sie 2021
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IV - 17.08.2015r.
wtorek, 18 sierpnia 2015 18:21
Napisał: Administrator

Poranek w Kaliszu. Niebo lekko zachmurzone. Budzimy się i przygotowujemy do dzisiejszego etapu: Kalisz - Żerków - 64km. Pierwszy przystanek będzie w Kościelnej Wsi - pani sołtysowa przyjdzie osobiście nas zlustrować - bez jej wiedzy nie mamy prawa przebywać na jej terytorium.

Za nami Kościelna Wieś i Różaniec z p. Sołtysową. Marian nabył łożyska dla Ewy (tzn. dla jej roweru) - były tylko damskie do męskich rowerów (ale powiedziała że da radę). Teraz jesteśmy w Sanktuarium Matki Boskiej Turskiej. Róża odszukała zeszłoroczny nasz wpis w księdze nawiedzeń pielgrzymich i skopiowała go zdzisiejszą datą (ctrl c- ctrl v). Odmówiliśmy tajemnicę Nawiedzenia Różańca św. Teraz relaks - 10 min i ruszamy dalej. Komandor.

Żegocin. Sanktuarium Matki Bożej - śpiewamy Godzinki. O sanktuarium - równie pięknym, co historycznie - skomplikowanym - opowiada miejscowy kościelny. Dowiadujemy sie, ż ks. Proboszcz tutejszy przepada wprost za Ślązakami. Po wyjściu kawa wzmacniająca. Róźa już używa przerzutek! Marek dopompował sobie koło, bo twierdzi, że tu mają lżejszy luft (powietrze),  na kole liczy się każdy gram....

I już jesteśmy na mecie 4. etapu - w uroczym Żerkowie. Obiad domowy w stołówce zespołu szkół, potem relaks i spacer na Mszę św. Chłopy śpią w salonie "Va", a panie w apartamencie "Biblioteka". Pełno tu młodzieży, bo Żerków to miasteczko żyjące z turystów. Po drodze była drobna awaria z rowerem Marka.

Spacerek po Żerkowie. Odwiedza nas Łukasz - najmłodszy uczestnik I Gnieźnieńskiej (2013 r.). Potem Apel nad sadzawką i spanie.