Dzisiaj jest czwartek, 17 Cze 2021
Bóg umarł? - Zwiastun, o filmie
czwartek, 04 lutego 2016 00:26
Napisał: Irek Musialik - sekretarz SRK

Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, nasze kino „Karolinka” wyświetli w niedzielę 21 lutego br., o godz. 19.15 niezwykły film, pt. „Bóg nie umarł”. Film jest produkcji amerykańskiej. Dlaczego jest niezwykły? Bo nie jest z gatunku hollywoodzkiego serialu sensacyjnego, nad którym po obejrzeniu wraca się do rzeczywistości. Bo pozytywnie niepokoi widza, jednocześnie wskazując mu drogę obrony własnych przekonań i wiary, wobec stawianej przez ateistów tezy: „Boga nie ma, a jeśli był, to już się ludźmi nie interesuje. Krótko mówiąc - umarł”. W tym fabularnym obrazie widz - bez względu na wiek, status społeczny, karierę, biznes, otoczenie, autorytety, płeć itd. - może odnaleźć cząstkę siebie w osobie któregoś z głównych bohaterów. Czy jest możliwe udowodnienie ateiście istnienie Boga - w dodatku ateiście wojującemu i bardzo dobrze wykształconemu w tym kierunku?
Film „Bóg nie umarł”, którego scenariusz zaczerpnięto z książki dra Rice Brooksa (o tym samym tytule) opisującej prawdziwe wydarzenia - stał się  najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat. Na początku roku 2015 był wielkim przebojem kinowym w USA. Wielokrotnie zwróciły się koszty jego produkcji (ponad 2 mln dolarów). Od marca 2015 r. film wyświetlany jest w nielicznych polskich kinach. Już niedługo u nas, w „Karolince”. Przyjdź do kina, aby przekonać się, czy Bóg umarł.

Irek Musialik - sekretarz SRK