Dzisiaj jest poniedziałek, 24 Lut 2020
Aktualności


Biblicum Śląskie
22 kwietnia 2012 | Napisał: Administrator   

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną. Warto z tej okazji zapoznać się z projektem Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej prowadzonego przez Archidiecezję Katowicką. Arcybiskup W. Skworc w specjalnym komunikacie mówi:
"Wszystkich, którzy pragną poznawać Jezusa Chrystusa i kształtować swoje życie według słowa Bożego, zapraszam do włączenia się w Multimedialne Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie", które rozpocznie swoją działalność w Niedzielę Biblijną, tj. 22 kwietnia bieżącego roku. „Biblicum Śląskie" będzie obejmowało cotygodniowe wykłady radiowe, przygotowane przez śląskich biblistów i prezentowane w „Radiu eM" oraz na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Ponadto, aby umożliwić prowadzenie formacji biblijnej we wspólnotach parafialnych, na łamach „Gościa Niedzielnego" ukazywać się będzie comiesięczna wkładka z materiałami duszpasterskimi. Multimedialne Studium Formacji Biblijnej uruchomi także Pasmo Interaktywne, w ramach którego – po każdym wyemitowanym i opublikowanym na stronie internetowej wykładzie – będzie możliwość zadawania prelegentowi pytań (w radio i w internecie) i uzyskiwania dodatkowych wyjaśnień.
Wyrażam nadzieję, że głębsze poznanie Pisma Świętego przybliży Was do Chrystusa i doda odwagi w głoszeniu Ewangelii. Niech zbliżający się Rok Wiary odrodzi nas duchowo, wzmocni fundamenty naszej więzi z Jezusem, obecnym we wspólnocie Kościoła i rozwinie naszą ewangeliczną pobożność. Wszystkim słuchaczom Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie" życzę wytrwałości i radości, płynącej ze spotkania ze słowem Bożym. W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa!"

www.biblicum.pl

 
Czcigodny księże Grzegorzu!
19 kwietnia 2012 | Napisał: Administrator   

Z okazji Twojej kolejnej rocznicy urodzin, życzymy Ci dużo zdrowia, opieki Matki Bożej i wiele miłości i życzliwości ze strony parafian. Bądź zawsze uśmiechnięty i radosny.  Niech Bóg wynagrodzi Ci Twoje poświęcenie i trud kapłańskiego życia. Wszystkiego dobrego!

Nie pozwól nigdy,
Aby ktoś, kto przychodzi do Ciebie,
Odszedł nie stawszy się lepszym i bardziej radosnym.
Bądź uosobieniem dobroci Boga.
Niech dobroć przebija z Twojej twarzy
i z Twoich oczu, z Twego uśmiechu
i z Twego pozdrowienia.
Otaczaj wszystkich nie tylko swoją troską,
lecz także poświęcaj im swoje serce.
(św. Matka Teresa z Kalkuty)

 
Kamera i Radio znów działają
04 kwietnia 2012 | Napisał: Administrator   

Po bardzo długiej przerwie możemy z radością zakomunikować, że radio i kamera parafialna znów działają. Będziemy mieli trzy kamery, z których można będzie oglądać obraz. Na razie działają dwie. Bardzo proszę, żeby podczas oglądania korzystać maksymalnie z jednej kamery, aby nie ograniczać tej możliwości innym. Słuchanie równocześnie radia nie ma w tej kwestii znaczenia. W późniejszym terminie zostanie powiększona możliwość dostępu maksymalnej liczby osób do jednej kamery. Cieszymy się bardzo, że parafianie radzionkowscy i internetowi będą mogli uczestniczyć w Uroczystościach Triduum i Wielkiej Nocy również wirtualnie.
Serdecznie dziękujemy firmie AKKnet, która doprowadziła do reaktywacji radia i telewizji parafialnej.
Wrazie problemów z odbiorem proszę pisać na adres administratora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
7 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II
02 kwietnia 2012 | Napisał: Administrator   

Dzisiaj już po raz 7 wspominamy odejście Jana Pawła II do Domu Ojca. Jest Ono jednak trochę inne niż przed rokiem, bo tym razem wspominamy już błogosławionego Jana Pawła II, umiłowanego papieża Polaka i Światowca. Śmiem zauważyć, że tak jak co roku obchodzimy Boże Narodzenie i Wielkanoc, tak co roku chcemy obchodzić rocznicę śmierci Jana Pawła II. Doszły do tego jeszcze kolejne daty: 1 maja - wyniesienie na ołtarze i 22 października - liturgiczne wspomnienie. Nie zapominamy również o dacie, którą każdy ma wyrytą w sercu - 16 października, kiedy to wspominamy słowa "Habemus Papam". W polskich kościołach istnieje nawet zwyczaj, że każdego 16 dnia miesiąca modliliśmy się za Jana Pawła II jak żył, po śmierci o jego beatyfikację, a teraz o kanonizację. Każdego dnia wspominamy godzinę 21.37 ... Co takiego było w tym naszym kochanym "Papie" Janie Pawle II, że nie potrafimy o Nim zapomnieć? Pamiętamy też, słowa jakie mówili Jego "przeciwnicy", że jest za stary i za słaby na papieża. On pokazał wszystkim wartość życia i piękno ponownych narodzin dla Nieba. Pokazał, że człowiek starszy to człowiek wartościowy, mądry i doświadczony; człowiek schorowany i cierpiący - to osoba umiejąca przyjąć wolę Boga i będąca Światłem dla pogrążonych w ciemności. Młodzież, która zazwyczaj szukała ideałów w wyimaginowanych bohaterach z nadprzyrodzonymi mocami, znalazła miłość, ciepło i radość w kruchej osobie, która sama nic nie posiadała i dała nam wszystkim Chrystusowy Dar z siebie samego. I tak wpatrując się na kochanego naszego papieża przeżywam jeszcze raz te rekolekcje Światowe: tą Jego Drogę Krzyżowa w kaplicy, jak ściska krzyż, tą twarz cierpiącą w Oknie jak chciał coś powiedzieć, ale już nie mógł i Ci wszyscy ludzie na Placu św. Piotra zgromadzeni dla Niego i na koniec ta księga zamykająca się na trumnie, i łączę to ze słowami św. Pawła z listu do Rzymian:
"Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?
Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował. I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."

 
Ostatnia szansa na rekolekcje – przez internet
01 kwietnia 2012 | Napisał: Administrator   

Wśród naszych parafian i internautów na pewno znajdują się jeszcze osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcja Wielkopostnych. Spowodowane to było zapewne różnymi przeciwnościami niezależnymi od tych osób. Jednak w dobie tak wielkiej informatyzacji Kościół wychodzi na przeciw swoich wiernych i proponuje im rekolekcje przez internet. Ja wybrałem dla was dwie opcje: rekolekcje prowadzone przez Jezuitów na stronie Internetowego Domu Rekolekcyjnego i medytacje wielkopostne na stronie Benedyktynów z Tyńca. Nie są to jedyne miejsca w których możemy uczestniczyć w wirtualnych, ale prawdziwych rekolekcjach, gdyż można takich miejsc znaleźć wiele na chociażby popularnych portalach społecznościowych.
Zachęcam do zapoznania się z poniższymi medytacjami i mp3:

Internetowy Dom Rekolekcyjny Jezuitów
Medytacje Wielkopostne Benedyktynów z Tyńca
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 58