Dzisiaj jest poniedziałek, 17 Lut 2020
Aktualności


Życzenia urodzinowe dla ks. Mateusza
24 marca 2019 | Napisał: Administrator   

Drogi ks. Mateuszu w dniu Twoich urodzin chcemy Ci życzyć dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i Błogosławieństwa Bożego. Jesteśmy Ci wdzięczni, że wziąłeś sobie do serca słowa św. Jana Pawła II i każdego dnia oddajesz się dla naszej wspólnoty parafialnej: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." "Jak można kochać Boga który jest niewidzialny, nie kochając człowieka który jest obok nas." Dziękujemy Ci za każdy uśmiech i za każde słowa pokrzepiające i napominające, niech Matka Kapłanów wyprasza Ci u Boga wszelkie potrzebne łaski do dalszej pracy duszpasterskiej. Życzymy Ci na dalsze lata życia wiele życzliwości i miłości ze strony wszystkich, których spotykasz na swojej drodze. Wszystkiego dobrego!

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Gdzie jesteś źródło?
Cisza.
Dlaczego milczysz?
Jakże starannie ukryłeś
tajemnicę twego początku." - św. Jan Paweł II

 
III Rowerowa Droga Krzyżowa
18 marca 2019 | Napisał: Administrator   

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie wspólnie z Klubem Turystyki Rowerowej przy parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu zapraszają do udziału w III Rowerowej Drodze Krzyżowej RDK2019. Została ona zaplanowana na sobotę 6. kwietnia br. Zasady udziału - podobne jak w ubiegłym roku. Rozpoczęcie w kościele pw. NMP Jasnogórskiej w Orzechu. Zakończenie - w kościele pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie.
Podobnie jak rok temu - poszczególne stacje III RDK2019 zostaną odprawione w kolejno nawiedzanych świątyniach naszego regionu. Trasa, o długości 35 km, przebiegać będzie tak, aby każdy mógł ją przejechać należycie, bez nadmiernego wysiłku, we wspólnocie ludzi, których łączy jedna wiara - przeżywana na rowerowym szlaku.
Aby znaleźć się w drużynie III RDK2019, konieczne jest zapisanie się. Trzeba to uczynić osobiście - w kancelarii parafialnej w Radzionkowie lub w zakrystii kościoła w Orzechu w dniach od 18 do 29 marca br. Podczas zapisywania, każdy uczestnik musi zapoznać się z warunkami uczestnictwa i podpisać osobiście stosowne „oświadczenie”. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, a chcą samodzielnie wziąć udział w IIIRDK2019 - przy zapisach muszą złożyć pisemną zgodę jednego ze swoich rodziców. Aby ułatwić rejestrację - lepiej przedtem zadzwonić pod nr 507 341 716, aby uzyskać niezbędne informacje dotyczące udziału w III RDK2019. Nie wystarczy zatelefonować do kancelarii, aby się zapisać!
Zapraszamy, zatem na pokutny szlak III Rowerowej Drogi Krzyżowej AD 2019.
Organizatorzy.

 
Pieszo czyli zaproszenie na TNDK 2019
10 marca 2019 | Napisał: Administrator   

Jedną z wielu praktyk wielkopostnych jest odprawianie Drogi Krzyżowej. Form i sposobów przeżywania tego nabożeństwa jest wiele. Wzorem ubiegłego roku - Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie zapraszają do udziału w Terenowo-Nocnej Drodze Krzyżowej TNDK2019. Została ona zaplanowana na sobotę 30. marca br. Zasady udziału w niej są podobne jak w ubiegłym roku. Trasa przebiegać będzie na pieszym szlaku, o długości około 18 km. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.15 w kościele Św. Wojciecha w Radzionkowie. Kolejne znajdują się w miejscach kultu: kościołach, krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
Zakończenie - w kościele NMP Jasnogórskiej w Orzechu po północy.
Uczestnicy w samotnej wędrówce, na indywidualnym rozważaniu poszczególnych stacji Męki Pańskiej: w ciszy - pójdą w ciemnościach nocnych, zmagając się z własnymi słabościami - nie tylko fizycznymi. Tegoroczne hasło TNDK 2019 brzmi: „Nie lękaj się pójść za mną”.
Aby uczestniczyć w TNDK2019 konieczna jest rejestracja uczestnika. Można jej dokonać poprzez stronę na FB - link: TNDK 2019 lub poprzez wyszukiwarkę internetową, link: https://tndk-team.blogspot.com/ lub w kancelarii parafialnej w Radzionkowie lub w zakrystii parafii w Orzechu. Zapisy potrwają od 11 do 22 marca br. (włącznie).
Podczas zapisywania, każdy uczestnik musi zapoznać się z Warunkami Udziału (dostępne przy zapisach) a przed wyjściem na trasę - podpisać się osobiście na liście uczestników (w dniu 30.03.br.). Osoby, które nie ukończyły 18 lat, a chcą samodzielnie wziąć udział w TNDK2019 - przy rejestracji (w kancelarii) muszą złożyć pisemną zgodę jednego ze swoich rodziców. Dlatego korzystnie jest wcześniej zadzwonić pod numer telefonu 507 341 716.
Informacje bieżące można będzie śledzić na stronie internetowej TNDK 2019 oraz na FB („W obiektywie radzionkowskiego "Adalbertusa”).
Zapraszamy na pokutny szlak Terenowo-Nocnej Drogi Krzyżowej.
Organizatorzy.

 
Komunikat arcybiskupa Wiktora Skworca
04 lutego 2019 | Napisał: Administrator   

 
Pielgrzymko-wycieczka do Austrii 1-3 maj 2019r.
28 stycznia 2019 | Napisał: Administrator   

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie, organizuje w dniach od 1 do 3 maja br. pielgrzymko-wycieczkę do Austrii.
W programie: zwiedzanie Sanktuarium Maria Taferl i Mariazell, Doliny Wahau – wpisanej na listę Unesco, spacer w najpiękniejszej miejscowości Durstein, zwiedzanie Wiednia i wjazd na Kahlenberg.
Cena 540 zł obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodnika, ubezpieczenie, 2 noclegi i 2 śniadania.
Zapisy w Kancelarii parafialnej do 29.03. br., przy zapisie prosi się o podanie nr PESEL i nr telefonu do kontaktu oraz wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł.
Wyjazd sprzed kościoła o godz. 5.00
Szczegółowych informacji udziela Pan Jan Moj pod Nr telefonu: 604 934 069.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 58