Dzisiaj jest środa, 18 Wrz 2019
Aktualności


Zakończyły się zapisy do Ciderfest Cup 2018
11 maja 2018 | Napisał: Administrator   

Zakończyły się zapisy do turnieju Charytatywnego piłki nożnej halowej im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Proszę teraz drużyny które jeszcze nieuiściły wpisowego i niewysłały karty zgłoszeniowej o dokończenie tych formalności - wszelkie dane w artykule poniżej. Żeby ustalić plan turnieju musimy mieć potwierdzone obecności drużyn i znać ilość zawodników, żeby rozdzielić szatnie. Losowanie drużyn odbędzie się w dniu turnieju, wszelkie inne informacje w najbliższym czasie.

Drużyny zapisane do turnieju:

Kategoria Szkoła Podstawowa:

1. Ministranci z par. św. Wojciecha Radzionków
2. SMS Radzionków*
3. Ministranci z par. śś. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śl. - Kamień
4. Ministranci par. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie*
5. Ministranci par. św. Stanisława w Bytomiu

Kategoria pełnoletni:

1. Kabat team
2. Stary Koniec
3. Abex Futsal Team*
4. Cidry Lotajom*
5. Rudawy
6. Vanitas vanitatum et omnia vanitas*
7. FC Chorzów
8. Strażacy z PSP Radzionków*
9. Victoria Klimzowiec*

 
Zapisy do turnieju piłkarskiego CIDERFEST CUP 2018
10 kwietnia 2018 | Napisał: Administrator   

Od dzisiaj 11 kwietnia do 11 maja 2018r. trwają zapisy drużyn na II charytatywny amatorski turniej piłki nożnej halowej im. Ojca Ludwika Wrodarczyka o puchar Farorza CIDERFEST CUP 2018. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wysłanie na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. karty zgłoszenia drużyny i potwierdzenia wpłaty wpisowego w wysokości minimum 150 zł od drużyny dla kategorii "pełnoletni" lub 80 zł od drużyny dla kategorii "Szkoła Podstawowa". Wpisowe należy wpłacić na konto PKO BANK POLSKI 62 1020 2368 0000 2102 0486 6176 z dopiskiem „Turniej Piłki Nożnej Halowej” i nazwą drużyny do 11.05.2018r. Opłata za udział w turnieju jest bezzwrotna. Dochód z wpisowego drużyn zostanie przekazany Fundacji "Kawałek Nieba" na leczenie Bartka Zimroz - mieszkańca Radzionkowa. W turnieju mogą brać udział osoby pełnoletnie, amatorzy w kategorii "Pełnoletni" i uczniowie szkół podstawowych w kategorii "szkoła podstawowa". W turnieju weźmie udział 8 drużyn w kategorii "pełnoletni" i 4 drużyny w kategorii "szkoła podstawowa".
O udziale w turnieju decyduje kolejność przysłanych zgłoszeń, a dokładnie kolejność wpłaty wpisowego. Drużyną, które "niezałapią się" do turnieju wpisowe zostanie zwrócone.
Na stronie www.parafia.radzionkow.pl na bieżąco będą podawane dopuszczane drużyny.
Turniej odbędzie się 19 maja 2018 roku w godz. 9-16. CIDERFEST CUP 2018 jest imprezą charytatywną towarzyszącą parafialnemu festynowi CIDERFEST.

Informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 509934850 Marcin Szmidt

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, miasto Radzionków, MOSIR Radzionków.

- Kategoria Szkoła Podstawowa

wymagana opłata: minimum 80 zł

Dokumenty:
[regulamin turnieju] [karta zgłoszeniowa drużyny] [zgoda rodziców]

Drużyny zgłoszone do turnieju:

[Ministranci z par. św. Wojciecha Radzionków]
[SMS Radzionków*]
[Ministranci z par. śś. Ap. Piotra i Pawła Piekary Śl. - Kamień]
[Ministranci par. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie]
[Ministranci par. św. Stanisława w Bytomiu]

- Kategoria pełnoletni:

wymagana opłata: minimum 150 zł

Dokumenty:

[regulamin turnieju] [karta zgłoszeniowa drużyny] [oświadczenie uczestnika]

Drużyny zgłoszone do turnieju:

[Kabat team]
[Stary Koniec]
[Abex Futsal Team*]
[Cidry Lotajom*]
[Rudawy]
[Vanitas vanitatum et omnia vanitas*]
[wolne miejsce]
[Carrefour - Chorzów]

*drużyny przyjęte do turnieju

 
Święto Miłosierdzia Bożego
08 kwietnia 2018 | Napisał: milosierdzieboze.pl   

Pan Jezus wyznaczył dzień święta Miłosierdzia Bożego i z tym świętem łączy wielkie łaski i obietnice. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedziele po Wielkanocy i, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi świętej i komunii dostąpi darowania wszystkich grzechów nawet tych najcięższych. To święto można porównać do chrztu świętego, jego moc oczyszczenia jest tak podobna jak chrzest. Warto, więc korzystać z tej ofiarowanej łaski, jaką daruje nam sam Bóg. Przygotowaniem do tego święta ma być dziewięcio dniowa nowenna.

Więcej…
 
Charytatywny turniej piłki nożnej CIDERFEST CUP 2018
02 kwietnia 2018 | Napisał: Administrator   

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie organizuje Charytatywny II Amatorski Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Farorza CIDERFEST CUP 2018 imienia o. Ludwika Wrodarczyka.
Turniej odbędzie się 19 maja 2018r. w godzinach 9-16 na hali sportowej MOSIR Radzionków. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa - 4 drużyny i pełnoletni - 8 drużyn. W kategorii pełnoletni mogą brać udział tylko zawodnicy amatorzy (nie mogą być zrzeszeni w żadnym klubie), w kategorii szkoła podstawowa od tej zasady odstępuje się. Drużyny mogą być maksymalnie 9 osobowe. Turniej odbędzie się w ramach parafialnego festynu Ciderfest. Dochód z wpisowego drużyn zostanie przekazany Fundacji "Kawałek Nieba" na leczenie Bartka Zimroz - mieszkańca Radzionkowa, który w dniu 15.10.2017r. uległ poważnemu wypadkowi na motorowerze. Wyniku wypadku odniósł bardzo ciężkie obrażenia mózgu. Lekarze nie dawali mu szans przeżycia. Do dnia dzisiejszego Bartek leży w śpiączce mózgowej. Jednak powoli, z dnia na dzień obrzęk mózgu ustępuje i pojawiły się pierwsze oznaki komunikacji...
Zapraszamy do tworzenia drużyn mieszkańców Radzionkowa i okolic. ZAPISY OD 11.04.2018r. mailowo, wpłaty na konto. Jako, że jest to turniej charytatywny i wpisowe jest przeznaczone na szczytny cel podajemy kwotę minimalną wpisowego, a każda drużyna może przekazać kwotę wyższą. REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA DOSTĘPNE OD 11.04.2018r. na stronie parafii. Wpisowe min. 150 zł od drużyny w kategorii pełnoletni, oraz min. 80 zł w kategorii szkoła podstawowa.

Współorganizator: miasto Radzionków, MOSIR Radzionków.

 
Chrystus Zmartwychwstan Jest! Alleluja!
01 kwietnia 2018 | Napisał: Administrator   

Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary
składają jej wierni uwielbień swych dary.
Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.
Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.
Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.
Żywego już Pana widziałam grób pusty
i świadków anielskich, i odzież, i chusty.
Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja,
a miejscem spotkania będzie Galilea.
Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy,
o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem i radością, da siłę w pokonywaniu trudów i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wasi Duszpasterze

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 55