Dzisiaj jest poniedziałek, 17 Lut 2020
Aktualności


Objawienie Pańskie / Trzech Króli
06 stycznia 2020 | Napisał: brewiarz.pl   
Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy.
Herod podejmując ich dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą.
Więcej…
 
Szczęśliwego Nowego Roku!
01 stycznia 2020 | Napisał: Administrator   
"Prawdziwe życie wyraża się w darze z siebie."  - Jan Paweł II
Na ten Nowy Rok życzymy wszystkim parafianom i internautom, aby ciesząc się radością tego nowego czasu, dzielili się nim z innymi. Niech radość dawania w darze innym własnego czasu i obdarzania ich zainteresowaniem i pomocą będzie dla was motorem napędowym nastawającej codzienności. 
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!
 
Wesołych Świąt ...
25 grudnia 2019 | Napisał: Administrator   

(...) Jak ubogo narodzony,
Płacze w stajni położony,
Więc go dziś ucieszymy (...)

Witaj, Panie, cóż się stanie,
Że rozkosze niebieskie
Opuściłeś a zstąpiłeś
Na te ziemskie niskości ?
Miłość moja to sprawiła,
By człowieka wywyższyła
Pod nieba empiryjskie.

Wdzięczni Tej Wielkiej Miłości, która narodziła się w Małym Dzieciątku, rozlewajmy w te święta i na co dzień pokój i dobro w naszych sercach. Niech radość z tego wielkiego wydarzenia rozpromienia i łagodzi wszelkie wasze troski. Jezus Nowonarodzony niech wam błogosławi i obdarzy was wszelkimi dobrami.
Życzy administrator i duszpasterze.

 
Od 2020r. zmiana porządku mszy św. w Niedzielę i Święta
15 grudnia 2019 | Napisał: Administrator   

Pragniemy przypomnieć, że od 1 stycznia 2020 roku ulegnie zmianie porządek Mszy Świętych w niedziele i święta. Msze Święte będą sprawowane o godzinie:
6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Nieszpory o godz. 15.00.
Pragniemy także poinformować Parafian, że przyszłoroczna – 63 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 25 do 29 lipca 2020 r.

 
Akcja "Dary Świątecznego Stołu" 2019
15 grudnia 2019 | Napisał: Administrator   

Dorocznym zwyczajem w dniach 16-20 grudnia br. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę Darów Świątecznego Stołu. Dary składać można do przygotowanych w kościele koszy do piątku 20 grudnia. Produkty krótkotrwałe prosimy przynosić tylko w ostatnim dniu zbiórki. Jeżeli w naszym otoczeniu są Rodziny lub Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej prosimy zgłaszać je w kancelarii parafialnej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 58