Dzisiaj jest czwartek, 28 Lip 2016
Ogłoszenia parafialne od 24.07. do 31.07.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 24 LIPCA 2016 r.

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone” /Łk 11/.

Cieszymy się, że od środy są razem z nami nasi młodzi przyjaciele z Italii, Rumunii i Francji, którzy w tzw. etapie diecezjalnym przygotowują się na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. Modlimy się za nasze Narody, o pokój na świecie oraz o błogosławione owoce Swiatowych Dni Młodzieży.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PIWNEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – podczas Nieszporów o godz. 15.00 szczególnie będziemy się modlić w intencji Kierowców. Po Nieszporach dokonamy obrzędu poświęcenia pojazdów. Zapraszamy wszystkich Kierowców na wspólną modlitwę.

2. W poniedziałek – nasi Goście wyjeżdżają do Krakowa, by przeżywać Wydarzenia Centralne Światowych Dni Młodzieży.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 7.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielęXVIII Niedziela Zwykła;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

9. W październiku – od 14. do 19. - organizowana jest pielgrzymka autokarowo – samolotowa do RZYMU z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Koszt pielgrzymki: 1899 zł. Szczegółowy program – w gablotce oraz na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej. Parafian, którzy już zapisali się do udziału w pielgrzymce prosimy o wpłatę zaliczki 500 zł do końca lipca.

10. W związku z małym zainteresowaniem wyjazdem do Gniezna i Poznania 17 i 18 sierpnia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje jednodniowy wyjazd do Gniezna w dniu 18 sierpnia. Koszt – 95 zł. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

Ogłoszenia dotyczące Światowych Dni Młodzieży:

1. Nasi Goście dzisiaj przeżywają Dzień w Rodzinach - uczestniczą razem z nami w Mszy św. o godz. 10.00, a po południu – o godz. 17.15 – adoracja przygotowana przez Młodzież z Italii i następnie Rodzinne spotkanie. W poniedziałek rano – wyjazd do Krakowa.

2. Zachęcamy Parafian do udziału w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Częstochowie w czwartek, 28 lipca. Msza św. jubileuszowa 1050 rocznicy chrztu Polski rozpocznie się o godz. 10:30. Nasi Parafianie, którzy zapisali się na autokar do Częstochowy wyjeżdżają o godz. 3.30 z przed naszego kościoła. Ponadto Koleje Śląskie gwarantują darmowe przejazdy z Katowic do Częstochowy i z powrotem. Na tej trasie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi. Rozkład jazdy pociągów na stronie internetowej Kolei Śląskich i w naszej gablotce przy wyjściu z kościoła.

3. Zachęcamy także do oglądania transmisji telewizyjnych z pobytu Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie. Szczegółowy program wizyty Papieża i godziny transmisji telewizyjnych znajdziemy w „Gościu Niedzielnym”.