Dzisiaj jest poniedziałek, 15 Wrz 2014
Ogłoszenia parafialne od 14.09 do 21.09.2014r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA, rok A  14.09.2014r.
J 3,13-17

„Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i mękę swoją odkupił świat."

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont elewacji naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    - o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
    - o godz. 19.00 – II Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P. II.
    O godz. 14.00 w parafii św. Rodziny w Piekarach Śl. – Dzien skupienia dla Narzeczonych.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.00 – Różaniec do Matki Bożej Bolesnej;
    - o godz. 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny;
    - o godz. 18.45 – adoracja prowadzona przez Ruch Światło – Życie - zapraszamy wszystkich Parafian.

3. We Wtorek – po Mszy św. o godz. 7.30 – zapraszamy Seniorów naszej Parafii na spotkanie w Domu im. św. J.P.II;
    - o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
    - po Mszy św. wieczornej – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. J.P.II.

4. W Środę – o godz. 7.00 – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - o godz. 19.00 – modlitwa brewiarzowa w Katolickim Centrum Młodzieży.

5. W Czwartek - ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI – PATRONA POLSKI ORAZ MŁODZIEŻY
    Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Młodzieży;
    - o godz. 16.00 – spotkanie III Zakonu św. Franciszka;
    - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna; zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych oraz I i II klasy Gimnazjum;
    W czwartek kolejną rocznicę urodzin obchodzi Ks. Kazimierz CICHOŃ. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

6. W Piątek - III Piątek Miesiąca;
    - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W Sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
    - o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą Niedzielę – XXV Niedziela Zwykła.
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    - po Nieszporach – spotkanie Zespołu Misyjnego w Domu im. św. J.P.II;
    - o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych Dzieci.
    Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

9. Pierwsza w nowym roku szkolnym katecheza dla Dzieci, które w maju przystąpią do Wczesnej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.45 w Domu im. św. J.P.II. Katecheza dla 5 – latków odbędzie się o godz. 16.00.

10. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego odbędzie się 25 września (czwartek) o godz. 19.30 w Domu im. św. J.P.II.

11. Ponownie zapraszamy  Dzieci i Młodzież naszej Parafii do aktywnego włączenia się w Grupy formacyjne i apostolskie:
    - Ministranci spotykają się w soboty o godz. 9.00 – zapraszamy chłopców po I Komunii św. do służby Jezusowi przy ołtarzu;
    - Dzieci Maryi – w soboty o godz. 9.00 – zapraszamy dziewczynki po I Komunii św.;
    - Chór Chłopięcy „Cantate Pueri” – w soboty o godz. 10.15
    - Ruch „Światło – Życie” – w piątki – o godz. 18.00 – Msza św. w kościele, a po niej spotkanie formacyjne w K.C.M.

12. Małżonków, którzy pragną pogłębić swoją miłość względem siebie i Pana Boga poprzez Domowy Kościół zapraszamy na spotkanie 23 września (wtorek) o godz. 19.00 w Domu im. św. J.P.II. Za chwilę więcej informacji na ten temat przekażą członkowie tej wspólnoty.

13. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Warszawy do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniu 2 października. Koszt – 95 zł. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej.

14. Przypominamy, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej.

15. Przypominamy także, że opłatę za wodę i wywóz śmieci dokonujemy na Cmentarzu. Wynosi ona 10 zł na rok od jednego grobu.

16. Polecamy czasopisma katolickie: