Dzisiaj jest sobota, 21 Lip 2018
Ogłoszenia Parafialne od 15.07. do 22.07.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 15 LIPCA 2018 r.

„Matko Piekarska Opiekunko sławna Orędowniczko wszelkich łask...
Ciebie dziecięcym sercem błagamy, weź pod opiekę zbożny nasz lud”.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się 321 Parafialna Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej. Duchowo łączymy się z naszymi Pielgrzymami, a Matce Bożej – Śląskiej Gospodyni – zawierzamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny - w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. SOBIESKIEGO.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – na Nieszpory zapraszamy do Bazyliki piekarskiej na godz. 15.00.
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci.
Pielgrzymów powracających z Piekar powitamy około godziny 17.00.

2. W poniedziałek – po Mszy św. porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 6.30 – Godzinki do Matki Bożej Bolesnej;
- po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – III Piątek Miesiąca
- po Mszy św. porannej – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – po Mszy św. porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta specjalna przeznaczona będzie na prace konserwatorsko - remontowe prowadzone przy naszym kościele, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc rodzinom w Syrii (program Caritas Polska – Rodzina – Rodzinie).

9. W kancelarii parafialnej można zapisywać się do 24 lipca na 61 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 28 lipca do 1 sierpnia. Dzień radzionkowski odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski. Wpisowe wynosi 40 zł. (Dzieci z S.P. nie płacą).

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 14 sierpnia pielgrzymkę do Gniezna i Lichenia w ślad za naszymi pielgrzymami rowerowymi. Koszt: 95 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Pielgrzymi udający się w październiku do Rzymu proszeni są o wpłatę pozostałej części należności do końca sierpnia.

12. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce Pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Natomiast opłatę za wywóz śmieci i wodę można uiszczać na Cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 – 15.00. Wynosi ona 10 zł na rok.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!