Dzisiaj jest niedziela, 24 Maj 2020
Ogłoszenia Parafialne od 24.05. do 31.05.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - NIEDZIELA 24 MAJA 2020 r.

„Pan Jezus w niebo wstępuje!”

Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Prośmy, aby Duch Święty nieustannie przemieniał nas wewnętrznie, abyśmy byli otwarci na MOC BOŻEGO DUCHA.

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. ŚRÓDMIEJSKIEJ.

Modlmy się także o ustąpienie pandemii na świecie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Zdrowia w naszym kościele może uczestniczyć w Mszach Świętych 90 Wiernych.

1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji katowickiej.

2. W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi Arcybiskup Wiktor Skworc. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.
Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu męski świat będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu Piekary Śląskie oraz zaproszonych gości (za okazaniem stosownych zaproszeń). Prosimy więc wszystkich innych wiernych o pozostanie w domu i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały Telewizja Polonia, Telewizja Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.

3. W związku z nowymi wytycznymi zawartymi w zarządzeniu Księdza Arcybiskupa dotyczącym sprawowania Sakramentu Pokuty i Pojednania - w naszej Parafii Kapłan będzie pełnił dyżur od poniedziałku codziennie w godzinach od 6.00 do 6.30 oraz od 17.00 do 18.00.

4. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszych Matkach.

5. W czwartek obchodzi swoje urodziny Ksiądz Ludwik Kieras. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Solenizanta o godzinie 16.30.

6. Przypominamy godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
- poniedziałek – od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00
- wtorek – od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00
- czwartek – od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00
- piątek – od 9.00 do 10.00.
Te godziny będą obowiązywały do końca maja.
Od 1 czerwca kancelaria parafialna będzie czynna w następujących godzinach:
- poniedziałek – od 8.00 – 12.00
- wtorek – od 16.00 – 19.00
- środa – od 8.00 – 12.00
- czwartek – od 16.00 – 19.00
- piątek – od 8.00 – 12.00.

7. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Natomiast opłatę za wywóz śmieci i wodę można uiszczać na Cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 – 15.00. Wynosi ona 10 zł na rok.

8. Polecamy „Gościa Niedzielnego”.

KOCHANI PARAFIANIE!

Poza Mszami świętymi w tym tygodniu przez internet wspólnie możemy łączyć się w modlitwie:
- dzisiaj (Niedziela) - o godzinie 20.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- od poniedziałku do soboty - Różaniec o godzinie 20.30;
- w poniedziałek i czwartek od godziny 20.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, wzajemnego wsparcia, za naszą wspólną wieczorną modlitwę.

Składamy także serdeczne „Bóg zapłać” za każdą Waszą ofiarę składaną w kościele, kancelarii parafialnej czy też przelewem na konto parafialne.

Serdecznie Was pozdrawiamy!

Ksiądz Proboszcz Damian WOJTYCZKA
Ksiądz Mateusz KOZIELSKI
Ksiądz Marcin Maszczyk
Ksiądz Senior Ludwik Kieras
Ksiądz Senior Piotr Płonka

ŚWIĘTY WOJCIECHU – MÓDL SIĘ ZA NAMI !

„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!