Dzisiaj jest czwartek, 24 Kwi 2014
Ogłoszenia parafialne od 20.04 do 27.04.2014r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, rok A  20.04.2014r.
J 20,1-9

„ALLELUJA! ŻYW JUŻ JEST ŚMIERCI ZWYCIĘŻYCIEL!”

Kolekta dzisiejszej uroczystości jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchód Triduum Paschalnego. Po południu Msza św. tylko o godz. 16.00.
    Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną.

2. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego;
    Nieszpory o godz. 15.00. Kolekta przeznaczona na W.T.U.Śl. i K.U.L.

3. We Wtorek Wielkanocny – o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
    - o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. bł. J.P.II.

4. W Środę Wielkanocną – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    -  o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
    - o godz. 19.00 – spotkanie organizacyjne przed naszym parafialnym festynem „Ciderfest” w Domu im. bł. J.P. II.

5. W Czwartek Wielkanocny - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
    - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W Piątek Wielkanocny  - o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. bł. J.P. II.

7. W Sobotę Wielkanocną – od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św.
    - o godz. 17.15 – zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego nastąpi uroczyste wprowadzenie Iskry Miłosierdzia do naszego kościoła, a następnie przekazanie tej Iskry Rodzinom naszej Parafii. Prosimy, aby na nabożeństwo przynieść świece. Przy Iskrze Miłosierdzia niech Rodziny zgromadzą się na modlitwie w sobotę i niedzielę o godz. 21.00.

8. W przyszłą NiedzielęII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Bożego Miłosierdzia zakończenie Oktawy Wielkanocnej;
    KANONIZACJA BŁ. JANA PAWŁA II ORAZ BŁ. JANA XXIII. W NASZEJ PARAFII W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ BĘDZIEMY PRZEŻYWALI UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI NASZEGO PATRONA ŚW. WOJCIECHA.
    O godz. 10.00 – Uroczysta Suma Odpustowa w intencji  Parafian z procesją wokół naszego kościoła. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. PIOTR LISIECKI.
    Podczas Sumy odpustowej dokonamy poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II, który od tego dnia będzie w naszym kościele.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz Gości do udziału w naszym Odpuście. Prosimy o udział wszystkie poczty sztandarowe, Brać Górniczą oraz Panie i Panów w naszych śląskich strojach regionalnych.
    Po Sumie następna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Uroczyste Nieszpory Odpustowe.
    Prosimy, aby samochody parkować na parkingu za kościołem, niech parking przy kościele pozostanie dla dowożących Chorych i Starszych Parafian.
    W przyszłą niedzielę rozpoczyna się również 70 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia”.
    Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Caritas Archidiecezji Katowickiej.
    Za tydzień odbędzie się również liczenie wiernych.
    Ze względu na Oktawę Świąt Wielkanocnych Uroczystość św. Wojciecha w liturgii Kościoła będzie obchodzona w poniedziałek, 28 kwietnia.

9. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII, która przypada w dniu naszego odpustu serdecznie zapraszany Parafian na koncert chóru „Harfa”, który ma uczcić te historyczne wydarzenia. Koncert odbędzie się w sobotę o g. 16.00 w naszym kościele.

10. W czwartek w parafii Trójcy Świętej w Piekarach Śl. – Szarleju  odbędzie się Konwent wielkanocny; jest to duszpasterskie spotkanie Kapłanów Dekanatu Piekary Śląskie, którego centrum stanowi Msza św. sprawowana za Zmarłych Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.
    Zapraszamy Parafian do udziału w tej Mszy św., która rozpocznie się o godz. 16.30 w Szarleju.

11. Pragniemy przypomnieć, że do końca kwietnia można składać prace konkursowe – „Jan Paweł II – moje wspomnienia”. Szczegóły dotyczące konkursu na naszej parafialnej stronie internetowej.

12. Dziękujemy Siostrom Służebniczkom oraz wszystkim Parafianom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie naszego kościoła na Święta. Dziękujemy także wszystkim, którzy złożyli w Wielką Sobotę dary dla najbardziej potrzebujących Rodzin, aby godnie mogły przeżyć Święta, a Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i Zespołowi Charytatywnemu za dostarczenie tych darów do Rodzin.

13. Polecamy czasopisma katolickie: