Dzisiaj jest środa, 25 Kwi 2018
Ogłoszenia Parafialne od 22.04. do 29.04.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – DOBREGO PASTERZA I UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI ŚW. WOJCIECHA - NIEDZIELA 22 KWIETNIA 2018 r.

„Święty Wojciechu, Patronie nasz, racz z wiekuistej światłości
Z Bogarodzicą Dziewicą wraz złączyć nas więźbą miłości”.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona - św. Wojciecha. Zawierzamy Panu Bogu wszystkie Rodziny naszej Parafii. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za Parafian mieszkających przy ulicy PODCHORĄŻYCH.

Witamy w naszej Parafii Księdza GRZEGORZA HAWLA, który przewodniczy uroczystej Sumie Odpustowej i głosi homilię odpustową.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – uroczyste Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nieszporach.
Zachęcamy Parafian i Gości do uzyskiwania dzisiaj i jutro w naszym kościele odpustu zupełnego.

2. W poniedziałekLITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 6.30 – Msza św. dziękczynno – błagalna, po której zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Wojciecha z oddaniem czci relikwiom Świętego;
- o godz. 18.00 młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Księdza Arcybiskupa WIKTORA SKWORCA.
Do udziału w tej uroczystości zapraszamy Rodziców i Rodziny naszej Młodzieży, a także wszystkich Parafian.

3. We wtorek – o godz. 16.00 - na naszym Cmentarzu Msza św. za Zmarłych Parafian.

4. W środę – Święto św. Marka, Ewangelisty. To dzień imienin Ks. Biskupa MARKA SZKUDŁO. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.
- o godz. 7.00 – nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

5. W czwartek – o godz. 16.00 – spotkanie formacyjne III Zakonu św. Franciszka w Domu im. św. Jana Pawła II;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
O godz. 19.15 powitamy w naszym kościele relikwie św. Stanisława KOSTKI. Zapraszamy Parafian do udziału w kościele także w czuwaniu modlitewnym przy relikwiach św. Stanisława Koski. Czuwanie poprowadzi młodzież, udająca się z naszego dekanatu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

6. W piątek – o godz. 15.oo – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi Św. Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielęV Niedziela Wielkanocna – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory
Kolekta przeznaczona na zakup kostki granitowej na drugą część drogi procesyjnej przy naszym kościele.

9. Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja o godz. 12.00. Podczas Mszy Świętej małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4 maja br. w godz. 7.30–15.30 pod nr. telefonu: 519 546 196 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

10. Bezpłatne porady prawne będą w tym miesiącu udzielane wyjątkowo w poniedziałek, 30 kwietnia od godz. 18.00 do 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

11. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Berlina odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

12. Nasze radzionkowskie placówki: Szkoła Podstawowa nr 1, Liceum Ogólnokształcące oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy zapraszają na koncert charytatywny "Razem dla Oliwii", który odbędzie się w środę 25go kwietnia o godzinie 17.30 w Centrum Kultury "Karolinka". Program artystyczny połączony będzie z licytacją. Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na diagnostykę i leczenie 14-letniej Oliwii Hajdy z Radzionkowa.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych uproszonych za wstawiennictwem św. Wojciecha, a także radosnych spotkań w gronie Rodziny i Przyjaciół.
ŚWIĘTY WOJCIECHU – MÓDL SIĘ ZA NAMI !