Dzisiaj jest poniedziałek, 20 Wrz 2021
Ogłoszenia Parafialne od 19.09 do 26.09.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 19 WRZEŚNIA 2021r.

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa” /Aklamacja/.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy – trwającą 9 tygodni – Nowennę przed uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego Księdza JANA MACHY.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ulicy REYMONTA.

Błagajmy Boga o pokój na świecie oraz o ustanie pandemii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godzinie 12.00 – Msza Święta z błogosławieństwem Rocznych dzieci.
- o godzinie 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
O godzinie 14.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach rozpocznie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
W związku z rozpoczynającą się dzisiaj Nowenną przed beatyfikacją Księdza Jana MACHY na zakończenie każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali stosowną modlitwę. Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej:janmacha.gosc.pl. Znajdziemy tam archiwalne zdjęcia, biografię księdza Jana Machy, teksty jego kazań, listów, informacje o przebiegu procesu beatyfikacyjnego oraz aktualne wydarzenia.

2. W poniedziałek – po Mszy Świętej porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godzinie 16.30 – katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej;
- o godzinie 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy Świętej porannej - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - o godzinie 16.30 – Msza św. szkolna – na którą zapraszamy uczniów klas od I do VI Szkól Podstawowych;
– po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W sobotę – po Mszy Świętej porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

7. W przyszłą niedzielę – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
- o godzinie 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta będzie przeznaczona na opał do naszego kościoła.

8. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 29 września (środa) o godzinie 19.00 w Domu im. Św. Jana Pawła II.

9. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w Domu im. Św. Jana Pawła II.

10. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie 28 września (wtorek) o godzinie 19.00 w kościele.

11. Spotkanie członków Koła Misyjnego i osób zainteresowanych misjami odbędzie się we wtorek, 21 września o godzinie 16.30 w Domu im. Św. Jana Pawła II.

12. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie odbędzie się w środę, 22 września o godzinie 17.00 w Domu im. Św. Jana Pawła II. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

13. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Radzionkowie wraz z Klubem Turystyki Rowerowej w Orzechu organizuje „VII Różaniec na kole” - w sobotę 2.10.2021 r. Informacje i zapisy pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej parafii, do 30.09.br.

14. Zapraszamy Dzieci i Młodzież naszej Parafii do aktywnego włączenia się w Grupy formacyjne i apostolskie:
- Ministranci - spotykają się w soboty o godz. 9.00 – zapraszamy chłopców do służby Jezusowi przy ołtarzu, a ministrantów ustanowionych do powrotu do służby;
- Dzieci Maryi – spotkanie w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy dziewczynki od klasy I;
- Ruch „Światło – Życie” – w piątki – o godz. 18.00 – Msza św. w kościele, a po Mszy spotkanie formacyjne w Katolickim Centrum Młodzieży.
Zapraszamy także dorosłych Parafian do włączenia się w grupy i wspólnoty działające w naszej Parafii.

15. Już wkrótce październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Prosimy, aby – tak jak w latach ubiegłych - grupy i wspólnoty parafialne zaangażowały się w prowadzenie różańca. Proponowany plan jest wywieszony przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

16. Pragniemy przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 roku jesteśmy zmuszeni dokonać modyfikacji porządku Mszy Świętych w niedziele po południu. Zamiast dotychczasowych godzin: 16.00; 18.00 oraz 20.00, Msze Święte będą sprawowane o godzinie 17.00 oraz 20.00. Nieszpory będą o godzinie 16.00. Tak więc niedzielny porządek Mszy Świętych od 1 stycznia 2022 roku będzie następujący: 6.00; 8.00; 10.00; 12.00; 17.00; 20.00. .

17. W Domu Parafialnym im. Św. Jana Pawła II działa kuchnia; można tam codziennie zamawiać obiady i spożywać na miejscu lub zamówić na wynos; można także dokonywać rezerwacji Sali na uroczystości rodzinne. Szczegóły w Domu im. św. Jana Pawła II - telefon: 519 546 333 /od 10.00 do 14.00/.

18. Przypominamy także, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Opłatę za wodę i wywóz śmieci z cmentarza można dokonać na cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 do 15.00. Opłata wynosi 10 złotych na rok od jednego grobu.

19. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na 2022 rok.

20. Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do projektu misyjnego pod nazwą: ZBIERAM TO W SZKOLE. Celem projektu jest pomoc misjonarzom w Afryce, a dochód będzie przeznaczony na dożywianie głodujących dzieci oraz budowę studni. Zbierane są między innymi stare telefony komórkowe, tablety, zużyte baterie, zegarki tarczowe (tylko na rękę). Przedmioty można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 1, ale również do kancelarii parafialnej.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.

KOCHANI PARAFIANIE!
Zgodnie z prawem obowiązującym od 26 czerwca: „w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit maksymalnie 75 procent obłożenia”; tak więc nasz kościół może być wypełniony Wiernymi w 75 procentach.
W kościele mamy zasłonięte usta i nos maseczką. Prosimy także o zachowanie dystansu oraz o dezynfekcję rąk.
Przypominamy, że zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej została odwołana od niedzieli 20 czerwca.
Pragniemy także przypomnieć, że w naszym kościele do Komunii Świętej przystępujemy procesyjnie, najpierw przyjmujący Pana Jezusa na rękę, a następnie przyjmujący
Jezusa bezpośrednio do ust.
ŻYCZYMY ZDROWIA!