Dzisiaj jest poniedziałek, 20 Paź 2014
Ogłoszenia parafialne od 19.10 do 26.10.2014r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A  19.10.2014r.

„Pośród narodów głoście chwałę Pana"   [Ps 96/95/]

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. Módlmy się w intencji Misyjnego Dzieła Kościoła, w intencji Misjonarzy oraz o nowe i święte powołania misyjne.
Witamy w naszej Parafii ks. Januarego LIBERSKIEGO, który przez wiele lat był misjonarzem w Afryce.
W trwającym Roku Rodziny ogarniamy  modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. Orzechowskiej.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na misje. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki;
    podczas Różańca o godz. 15.00 poświęcimy figurę Błogosławionego wykonaną z węgla, którą umieścimy w kaplicy św. Barbary.
    Po Różańcu – spotkanie Zespołu Misyjnego z naszym Gościem w Domu im. św. J.P.II.
    - o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.00  – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We Wtorek – .

4. W Środę – o godz. 18.45 – Katecheza dla Dorosłych.

5. W Czwartek - Parafialne Wspomnienie Św. Wojciecha;
    - o godz. 7.00  – nabożeństwo ku czci naszego Patrona;
    - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
    - o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
    - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu;
    - po adoracji – spotkanie „Bractwa św. Wojciecha” w Domu im. św. J.P.II.

6. W Piątek - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - po Mszy św. wieczornej – dyżur ks. Bronisława Gawrona w Domu im. św. J.P.II.

7. W Sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
    - o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św.
    - o godz. 17.15 – Różaniec.

8. W przyszłą Niedzielę – XXX Niedziela Zwykła.
    Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
    - o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert naszego zespołu „Oremus” – „Uwielbienie Jezusa i Maryi”; - o godz. 15.00 – zespół poprowadzi i muzycznie ubogaci Różaniec.

9. Spotkanie formacyjne uczniów klas III Gimnazjum – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele. Na to spotkanie zapraszamy także Rodziców naszych Bierzmowańców.

10. Domowy Kościół oraz młodzież naszej Parafii zapraszają wszystkie dzieci na III Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w K.C.M. 30 października (czwartek) od godz. 17.30 – 20.00. Warunkiem wstępu jest przebranie się za dowolnego Świętego i wiedza o Nim.

11. Już wkrótce Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas naszej szczególnej pamięci modlitewnej o Zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska Zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Zalecki można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

12. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Panom za wszystkie prace wykonywane w ostatnich tygodniach przy naszym kościele.

13. Polecamy czasopisma katolickie: