Dzisiaj jest wtorek, 22 Lip 2014
Ogłoszenia parafialne od 20.07 do 27.07.2014r.

jXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A  20.07.2014r.

„Matko Piekarska Opiekunko sławna Orędowniczko wszelkich łask"

W dzisiejszą niedzielę odbywa się nasza parafialna pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej. Duchowo łączymy się z Pielgrzymami i Matce Bożej – Śląskiej Gospodyni -  zawierzamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.
W trwającym Roku Rodziny ogarniamy  modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. KRZYWEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    - o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci.
    Pielgrzymów powracających z Piekar powitamy około godz. 17.00.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We Wtorek – rozpoczyna się 57 Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Msza św. w intencji Pielgrzymów o godz. 7.00;
    - o godz. 8.15 – wyjście Pielgrzymki;
    - o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
    Bardzo prosimy, by do poniedziałku załatwić w kancelarii parafialnej wszystkie sprawy związane z pieszą pielgrzymką oraz podać nr pesel do ubezpieczenia. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie zgody rodziców na udział w pielgrzymce. Formularze są do odebrania dzisiaj w zakrystii, a jutro w kancelarii parafialnej.

4. W Środę – Parafialne Wspomnienie Św. Wojciecha;
    - o godz. 7.30  – nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
    - o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna.

5. W Czwartek - DZIEŃ RADZIONKOWSKI NA JASNEJ GÓRZE;
    Nasza Parafia gromadzi się u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej.
    Program Dnia radzionkowskiego:
    -  godz. 9.00 – Droga Krzyżowa na Jasnogórskich wałach;
    -  godz. 11.00 – Msza św. w intencji Parafian w Kaplicy Cudownego Obrazu;
    -  godz. 15.00 – Nieszpory w kościele św. Barbary.
    Autokary wyjeżdżają w czwartek o godz. 7.00 z przed kościoła; powrót – po Nieszporach;
    Wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w tym dniu nie będzie. Również w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W Piątek - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30 – dyżur ks. Bronisława Gawrona w Domu im. św. J.P. II.

7. W Sobotę – powrót Pielgrzymki. Pielgrzymów powitamy około godz. 17.00.

8. W przyszłą Niedzielę – XVII Niedziela Zwykła;
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
    Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
    Podczas Nieszporów szczególnie będziemy się modlić w intencji Kierowców z racji przypadającego w piątek wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona Kierowców.
    Po Nieszporach dokonamy obrzędu poświęcenia pojazdów. Zapraszamy wszystkich Kierowców na wspólną modlitwę.

9. Okazja do Spowiedzi św. dla Pielgrzymów oraz Parafian udających się na Dzień radzionkowski: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.30 oraz od godz. 17.00.

10. W trwającym  okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia  więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Św., książek i czasopism religijnych.

11. Polecamy czasopisma katolickie: