Dzisiaj jest poniedziałek, 03 Sie 2015
Ogłoszenia parafialne od 02.08. do 09.08.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 02 SIERPNIA 2015 r.

„Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął;
a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” /J 6, 35/.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. WSPÓLNEJ.

Kolekta  dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny U.Śl.. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
W dniu dzisiejszym przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią pozostałe warunki odpustu.

2. W poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę  – o godz. 7.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.

5. W I Czwartek – o godz. 7.00 – Msza św. w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- po Mszy św. – Nabożeństwo I – czwartkowe.
W I Czwartek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy Parafian do osobistej modlitwy.

6. W I PiątekPARAFIALNY DZIEŃ MODLITW O BEATYFIKACJĘ OJCA LUDWIKA WRODARCZYKA
- o godz. 7.00 – Msza św. ku czci NSPJ w intencji Rodzin poświęconych Sercu Jezusowemu;
- po Mszy św. – Nabożeństwo I – piątkowe.
- o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W I Sobotę – o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP;
- po Mszy św. – Nabożeństwo I – sobotnie;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
- o godz. 19.00 – katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych w Domu im. św. J.P. II.

8. W przyszłą niedzielęXIX Niedziela Zwykła;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
Gościć będziemy w naszej Parafii ks. Tadeusza CZAKAŃSKIEGO, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiarę na remont Domu rekolekcyjnego w Kokoszycach.

9. W tym tygodniu zapraszamy do Sakramentu Pokuty Dzieci i Młodzież:
- uczniów Szkół Podstawowych – w czwartek o godz. 16.30;
- uczniów Gimnazjum – w piątek o godz. 16.30.

10. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą 10, 11 i 12 sierpnia (poniedziałek, wtorek i środa). Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przez cały tydzień w kancelarii parafialnej.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje w dniu 8 sierpnia /sobota/ wycieczkę rowerową do Zielonej. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku.

12. Dziękujemy Jasnogórskim Pielgrzymom za modlitwy i trud pielgrzymowania ofiarowany w intencji naszej Parafii Matce Bożej Częstochowskiej, dziękujemy pielgrzymom – rowerzystom, a także Wszystkim Parafianom, którzy brali udział w czwartkowym Dniu Radzionkowskim na Jasnej Górze.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.