Dzisiaj jest piątek, 19 Lip 2019
Ogłoszenia Parafialne od 14.07. do 21.07.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 14 LIPCA 2019 r.

„Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego. (Aklamacja).

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. ANIELI KRZYWOŃ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na zakup kostki granitowej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.

2. W poniedziałek – po Mszy św. porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – III PIĄTEK MIESIĄCA
- po Mszy św. porannej – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – po Mszy św. porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci.
Kolekta przeznaczona na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się 322 Parafialna - Ślubowana przez naszych Ojców- Pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkie Grupy i Wspólnoty działające w naszej Parafii, Poczty sztandarowe, Panie i Panów w naszych śląskich strojach regionalnych, także Dzieci i Młodzież.
Wyjście Pielgrzymów o godz. 7.30;
- o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa w kościele kalwaryjskim;
- o godz. 10.30 – Msza św. w Bazylice;
- o godz. 13.45 – Obchody różańcowe;
- o godz. 15.00 – Nieszpory. (U nas Nieszporów nie będzie).
Po Nieszporach powrót do Parafii. Pielgrzymów powitamy około godz. 17.00.
Niech nasze pielgrzymowanie będzie wyrazem wierności ślubom, podjętym wobec Matki Bożej przez naszych Ojców.

10. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą w poniedziałek, wtorek i środę. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

11. W kancelarii parafialnej można zapisywać się do 19 lipca (piątek) na 62 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 27 do 31 lipca. Konieczne jest osobisie zapisanie się i podanie numeru PESEL. Zapraszamy także do udziału w VI Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 28 – 29 lipca, która dołączy do pieszej pielgrzymki na Dzień Radzionkowski. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wycieczko - pielgrzymkę na Ziemię Raciborsko - Opolską w dniach 23-24 sierpnia br. Informacje i zapisy w kancelarii do dnia 15 lipca br.

13. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce Pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Natomiast opłatę za wywóz śmieci i wodę można uiszczać na Cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 – 16.00. Wynosi ona 10 zł na rok.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!