Dzisiaj jest niedziela, 17 Lis 2019
Ogłoszenia Parafialne od 10.11. do 17.11.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 10 LISTOPADA 2019 r.

„Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych: wszyscy bowiem dla Niego żyją” (Łk20,38).

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

Módlmy się także za naszą Ojczyznę, o jej pomyślny rozwój, o jedność i zgodę w naszym Narodzie, za wszystkich Polaków w kraju i na emigracji, abyśmy dochowali wierności Bogu, Krzyżowi i Ewangelii Chrystusowej.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PISALSKIEGO.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – remontowych prowadzonych przy naszym kościele, a przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Modlitwa za Zmarłych zalecanych.
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.

2. W poniedziałek – Liturgiczne wspomnienie św. Marcina, biskupa i 101 rocznica Odzyskania niepodległości przez Polskę.
Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.00.

3. We wtorek – o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św.Jana Pawła II.

4. W środę – DZIEŃ FATIMSKI
- o godz. 8.15 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej o pokój na świecie oraz w intencji Chorych, Zalecanych i Czcicieli Matki Bożej;
- po Mszy św. – Różaniec;
- o godz. 18.45 – Katecheza dla Dorosłych w Domu im. św. Jana Pawła II.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – III Piątek miesiąca
- po Mszy św. porannej – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi.

8. W niedzielę – XXXIII Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Ubogich i Dzień Muzyki Liturgicznej
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Kolekta będzie przeznaczona na archidiecezję katowicką, a przed kościołem Siostry Służebniczki przeprowadzą zbiórkę na kwiaty do naszego kościoła.

9. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek, wtorek i środę. Początek o godz. 15.00. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

10. Parafialna pielgrzymko – wycieczka do Macedonii odbędzie się w dniach od 30 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej oraz na plakatach.

11. Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rojcy zaprasza na Galę konkursu „Przidom do nos po Niyszporach” w sobotę, 16 listopada o godz. 17.00 w Centrum Kultury „Karolinka”.

12. W ramach trwającego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego serdecznie zapraszamy Parafian i Gości na koncert do naszego kościoła: „Koncert w ciemności” – w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Program koncertu i całego Festiwalu jest dostępny na stolikach przy wyjściu z kościoła.

13. W poniedziałek 11 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!