Dzisiaj jest czwartek, 03 Gru 2020
Ogłoszenia Parafialne od 29.11. do 6.12.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - NIEDZIELA 29.11.2020 r.

„Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki!”

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Słowa przewodnie tego Roku brzmią: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.

Niedzielę dzisiejszą przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich przeżywających dramat alkoholizmu oraz ich Rodziny. Prośmy także wytrwale o ustanie pandemii.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. GRZYBOWEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na kwiaty do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1.Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne, podczas których pragniemy modlić się o trzeźwość w naszych Rodzinach.
Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji. W Adwencie Msze Święte wieczorne będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Sobotnia Msza św. wieczorna pozostaje bez zmian – o godzinie 18.00. Roraty w tym roku z powodu sytuacji epidemicznej będą się odbywały w innej formie. Dzieci zachęcamy do oglądania Mszy świętych roratnich przez internet w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00. Będą to Msze Święte z tematycznym kazaniem dla dzieci. Natomiast we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza św. Roratnia dla dorosłych.

2. W piątek - obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary – patronki Górników, Archidiecezji Katowickiej oraz dobrej śmierci. Msza św. w intencji Górników, Emerytów górniczych oraz Rodzin zostanie odprawiona o godz. 9.00. Pół godziny wcześniej – o godz. 8.30 odśpiewamy Godzinki ku czci św. Barbary.
Msze św. barbórkowe celebrowane przez Księży Biskupów będą transmitowane w dzisiejszą niedzielę 29 listopada:
- o godz. 9.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Adama Wodarczyka z parafii św. Barbary w Rudzie Śl.; transmisja na falach Polskiego Radia – Jedynka;
- o godz. 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie (przy KWK „Wujek”), transmisja w TV Polonia i TVP Katowice.
Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 grudnia w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary patronki górników i archidiecezji. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

3. W I Czwartek – o godzinie 7.30 – Msza św. w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

4. W I Piątek – o godz. 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najświętszemu Sercu Jezusa.

5. W I Sobotę – o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.

6. W przyszłą niedzielę – II NIEDZIELA ADWENTU – 145 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
- o godz. 10.00 – SUMA W INTENCJI PARAFIAN
- o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne.
Kolekta przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – budowlanych prowadzonych w naszym kościele, a przed kościołem odbędzie się ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. W związku z sytuacją epidemiczną ulegnie zmianie termin odwiedzin Chorych Parafian przed świętami Bożego Narodzenia. Do naszych Chorych chcemy udać się z posługą sakramentalną 9, 10 i 11. grudnia (środa czwartek, piątek) oraz 14, 15,16 i 17 grudnia (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek). Początek o godzinie 14.30. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. 7 grudnia przypada 77 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ojca Ludwika Wrodarczyka, Oblata Maryi Niepokalanej, Męczennika za Wiarę. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godzinie 7.30.

9. Spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się 15 grudnia (wtorek) o godzinie 19.00 za pośrednictwem transmisji internetowej (You Tube). Pytania do Księdza Proboszcza związane z Uroczystością prosimy kierować za pośrednictwem Siostry Krystiany i Pań Katechetek: Soni Chmiela i Marii Łaskawiec.

10. Zachęcamy do odmawiania Różańca w naszych Rodzinach o godzinie 20.30. Zapraszamy także do modlitwy wspólnotowej dzięki transmisji internetowej:
- w Adwencie w czwartek o godzinie 20.00 będzie katecheza liturgiczna;
- o godzinie 20.15 – adoracja Najświętszego Sakramentu;
- o godzinie 20.30 – Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim.

11. Pragniemy poinformować Parafian, że z naszej Parafii został odwołany Ksiądz Wikariusz Mateusz Kozielski. Dziękujemy Księdzu Mateuszowi za ponad 3 letnią posługę w naszej Parafii.

12. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane.

13. Przypominamy Parafianom, że w naszym Domu im. św. Jana Pawła II prowadzona jest kuchnia. Obecnie można codziennie zamawiać obiady na wynos. Szczegóły w Domu im. św. Jana Pawła II; telefon: 519 546 333 /od 10.00 do 14.00/.

14. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u Sióstr Służebniczek NMP

15. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Panom za wszystkie prace wykonane ostatnio w kościele i wokół naszego kościoła, a także naszym Paniom za codzienne sprzątanie kościoła. BÓG ZAPŁAĆ!

16. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma religijne. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w kancelarii parafialnej oraz u Sióstr Służebniczek. Świece są także na stoliku z przodu kościoła. Można je nabyć samodzielnie. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł.

KOCHANI PARAFIANIE!
Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z najnowszym zarządzeniem epidemicznym władz państwowych w naszym kościele może brać udział w liturgii 75 osób. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, o zachowanie dystansu i zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, że aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do przeżywania niedzielnej Mszy Świętej dzięki transmisjom telewizyjnej, internetowej lub radiowej.
Przypominamy także, że uległa zmianie forma odprawiania pogrzebów:
- pogrzeb rozpoczyna się w kościele;
- modlitwy pierwszej Stacji pogrzebu, które Kapłan odmawiał w kaplicy pogrzebowej, odmawiane są w kościele;
- po zakończeniu Mszy św. trumna lub urna zostaje odprowadzona do karawanu;
- nie ma konduktu – Uczestnicy pogrzebu indywidualnie przechodzą na Cmentarz;
- kondukt formuje się przy bramie Cmentarza i z zachowaniem odpowiedniego dystansu uczestnicy przechodzą do grobu.
Ponadto w Kaplicy pogrzebowej nie mogą odbywać się modlitwy przed pogrzebem. Rodzina może zgromadzić się na modlitwie w domu lub w kościele (bez trumny czy urny).
Życzymy zdrowia!
„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.