Dzisiaj jest piątek, 29 Maj 2015
Ogłoszenia parafialne od 24.05. do 31.05.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - NIEDZIELA 24 MAJA 2015 r.

„Przybądź Duchu Stworzycielu, dusz ludzkich Nauczycielu
Racz łaską swoją obdarzyć, serca, któreś raczył stworzyć” /Hymn do Ducha Św./

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. SZYLERA.
Módlmy się także za wczoraj wyświęconych Księży Neoprezbiterów oraz za naszą Młodzież, która w czwartek przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W dniu dzisiejszym Wierni mogą uzyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając pozostałe warunki odpustu.
- o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert Zespołu „OREMUS” z okazji Zesłania Ducha Św. i zbliżającego się Dnia Matki;
- o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe, które także ubogaci muzycznie Zespół „Oremus”.

2. W poniedziałek – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
Od poniedziałku rozpoczyna się II część Liturgicznego Okresu Zwykłego, natomiast czas Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli – do Uroczystości Najświętszej Trójcy;
– o godz. 7.00 - Różaniec pokutno – przebłagalny;
- o godz. 19.00 – spotkanie najstarszych ministrantów w Domu im. św. J.P. II; na spotkanie zapraszamy także mężczyzn, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu;

3. We wtorek – o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. J.P. II;

4. W środę  – o godz. 7.00  – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 18.45 – Katecheza dla Dorosłych w Domu im. św. J.P.II;

5. W czwartek - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz.19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. J.P.II.

7. W sobotę - o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.;

8. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Z naszej Parafii Pielgrzymi wyruszą o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy naszych Panów i młodzież męską do wspólnego pielgrzymowania. Razem z nami pragną pielgrzymować Biskupi Pomocniczy naszej Archidiecezji: Ks. Biskup Marek SZKUDŁO i Ks. Biskup Adam WODARCZYK, a także – jak w poprzednich latach - Rycerze św. Jana Pawła II, którzy w liczbie około 50 osób przybędą do nas w sobotę. Rycerze J.P.II będą uczestniczyć w sobotniej Mszy św. wieczornej.
Przed Pielgrzymką będziemy modlić się w intencji Mężczyzn w czasie nabożeństw majowych. Panów zapraszamy także do Sakramentu Pokuty w piątek i sobotę od godz. 17.00.

9. Pragniemy przypomnieć, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie następującymi ulicami: z kościoła w ulicę ks. Knosały i Śródmiejską, Szymały, Schwallenberga, Męczenników Oświęcimia, św. Wojciecha i powrót do kościoła.
Ołtarze będą usytuowane:
I. – przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Szymały i Długiej
II. – Przy Szkole Podstawowej nr 2
III. – Przy Urzędzie Miasta Radzionków
IV. – Przy ul. św. Wojciecha 16
Serdecznie prosimy także Sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

10. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 28 lipca do  1 sierpnia. Dzień radzionkowski odbędzie się w czwartek, 30 lipca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski. Wpisowe wynosi 40 zł. Dzieci ze szkół podstawowych nie płacą wpisowego. Bardzo prosimy, aby przy rezerwacji miejsc noclegowych w Domu Pielgrzyma w Częstochowie podać dane osób do konkretnego pokoju, by uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
Do Pieszej Pielgrzymki Jasnogórskiej, na Dzień Radzionkowski dołączy zorganizowana grupa pielgrzymów na rowerach. Wyjazd z Radzionkowa w środę 29 lipca br. o godz. 14.00 powrót w czwartek 30 lipca o godz. 20.00. Zapisy w kancelarii parafialnej do 19 czerwca br.

11. W związku z tragicznymi trzęsieniami ziemi w Nepalu – zapraszamy Parafian na spotkanie z osobami, które były w tym czasie w Nepalu i przeżyły trzęsienie ziemi – spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1. Wśród świadków są też nasi Parafianie i górale z okolic Zakopanego.

12. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.