Dzisiaj jest środa, 01 Gru 2021
Ogłoszenia Parafialne od 28.11 do 05.12.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - NIEDZIELA 28 LISTOPADA 2021r.

„Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki!”

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Słowa przewodnie tego Roku brzmią: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”.

Niedzielę dzisiejszą przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich przeżywających dramat alkoholizmu oraz ich Rodziny.

Błagajmy Boga o pokój na naszej granicy państwowej oraz o ustanie pandemii. W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. STOIŃSKIEGO.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii, a przed kościołem odbędzie się ogólnopolska zbiórka na pomoc migrantom. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godzinie 15.00 – Nieszpory Maryjne, podczas których pragniemy modlić się o trzeźwość w naszych Rodzinach;
- po Nieszporach – spotkanie Starszych Róż Różańcowych w Domu im. św. Jana Pawła II.
Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji.
W Adwencie zapraszamy dzieci na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Sobotnia Msza św. wieczorna pozostaje bez zmian – o godzinie 18.00.
W poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6.30 będzie sprawowana Msza św. Roratnia dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy. Prosimy zabrać z sobą świece.

2. We wtorek – o godzinie 8.00 – modlitwa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (III Zakon św. Franciszka) w kościele.
Katecheza dla Dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej we wtorek nie odbędzie się.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

3. W I Czwartek – będziemy przeżywali po raz pierwszy wspomnienie błogosławionego księdza Jana Franciszka Machy;
będzie to dzień dziękczynienia w parafiach za beatyfikację ks. Jana Machy;
- po Mszy św. porannej – Nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne;
- o godzinie 7.30 – Msza św. w tej Intencji.

4. W I Piątek – po Mszy św. porannej – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- o godzinie 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najświętszemu Sercu Jezusowemu;
- o godzinie 19.00 – Msza św. w intencji Młodzieży, na którą szczególnie zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania.
Od godziny 18.30 – okazja do Sakramentu Pokuty dla Młodzieży.

5. W I Sobotę – obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary – patronki Górników, Archidiecezji Katowickiej oraz dobrej śmierci.
Msza Święta w intencji Górników, Emerytów górniczych oraz Rodzin zostanie odprawiona o godz. 9.00.
Pół godziny wcześniej – o godzinie 8.30 odśpiewamy Godzinki ku czci św. Barbary.
- o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.

6. W przyszłą niedzielę – II NIEDZIELA ADWENTU – 146 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
- o godzinie 10.00 – SUMA W INTENCJI PARAFIAN oraz o beatyfikację Sługi Bożego Ojca Ludwika WRODARCZYKA OMI
- o godzinie 15.00 – Nieszpory Maryjne.
Kolekta przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – remontowych prowadzonych w naszym kościele, a przed kościołem odbędzie się ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia:
10.12 (piątek) od godziny 15.00;
11.12 (sobota) od godziny 8.30; 16.12 (czwartek) od godziny 15.00;
17.12 (piątek) od godziny 15.00; 18.12 (sobota) od godziny 8.30.
Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

8. Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżeństw odbędzie się 11 grudnia (sobota); początek o godzinie 16.00.

9. Przypominamy ogłoszenie dotyczące Duszpasterskich Odwiedzin Rodzin (Kolędy):
Doświadczenia czasu pandemii mocno wpłynęły na nasze dotychczasowe duszpasterstwo. Na początku Nowego Roku Liturgicznego rozpoczynaliśmy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Rok ubiegły pokazał, że Kolęda może być przeżywana zupełnie inaczej niż byliśmy dotychczas przyzwyczajeni: może stanowić ważne rodzinne wydarzenie duchowe, rozpoczynające się Eucharystią w naszym wspólnym Domu – w kościele, by później było kontynuowane w tej małej wspólnocie Kościoła, jaką stanowi każda nasza Rodzina. Ksiądz Arcybiskup Wiktor SKWORC podjął decyzję, że o sposobie przeprowadzenia tegorocznej Kolędy mają zadecydować Proboszczowie Parafii razem z Parafialnymi Radami Duszpasterskimi.
10 listopada odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej naszej Parafii. Pośród omawianych tematów była sprawa tegorocznej Kolędy. Stanowisko Rady Parafialnej było jednoznaczne: Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin w tym roku powinny być przeprowadzone tak jak w roku ubiegłym. W tym temacie Rada Parafialna była jednogłośna. W związku z tym serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w Mszach Świętych Kolędowych.
Plan odprawiania Mszy Świętych jest dostępny na stolikach przy wyjściu z kościoła. Pierwszą Mszę Świętą Kolędową będziemy sprawowali w poniedziałek, 29 listopada o godzinie 19.00 w intencji Parafian mieszkających przy ulicach: Wspólnej, Przyjaźni, Wiktorii oraz Barbórki. Nowi mieszkańcy naszej Parafii lub Parafianie, którzy chcieliby poświęcić nowe mieszkanie lub dom, proszeni są o telefoniczny kontakt z kancelarią parafialną.
Drugim podjętym przez Radę tematem była sprawa zmiany od 1 stycznia 2022 roku porządku Mszy Świętych w niedziele. W związku z malowaniem wnętrza kościoła, a tym samym ograniczeniem ilości miejsca w kościele, mając na uwadze aktualną sytuacją epidemiczną, w celu umożliwienia Wiernym bezpiecznego udziału w Eucharystii, zmianę porządku Mszy Świętych przesuwamy na 1 stycznia 2023 roku.
Tak więc od 1 stycznia 2022 roku ilość i godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian. Rodziny, które mają zarezerwowaną intencję mszalną o godzinie 17.00 w niedziele 2022 roku, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

10. 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msza Święta Kolędowa w intencji Parafian mieszkających przy ulicy Śródmiejskiej zostanie odprawiona o godzinie 16.00. Za pomyłkę przepraszamy.

11. Zachęcamy do udziału w 37 edycji Konkursu Szopek Śląskich. Szczegóły i regulamin w gablotce przy wyjściu z kościoła.

12. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Opłatę za wodę i wywóz śmieci z cmentarza można dokonać na cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 do 15.00. Opłata wynosi 10 złotych na rok od jednego grobu.

13. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo od 8.00 do 11.00.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.
W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na 2022 rok.
Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dostępne na stoliku z przodu kościoła. Można je nabyć samodzielnie. Duża świeca kosztuje 14 zł., a mała – 7 zł.

Błogosławionej I Niedzieli Adwentu i dobrego tygodnia!

„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”.

KOCHANI PARAFIANIE!

Zgodnie z prawem obowiązującym od 26 czerwca: „w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit maksymalnie 75 procent obłożenia”; tak więc nasz kościół może być wypełniony Wiernymi w 75 procentach.
W kościele mamy zasłonięte usta i nos maseczką. Prosimy także o zachowanie dystansu oraz o dezynfekcję rąk.
Przypominamy, że zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej została odwołana od niedzieli 20 czerwca.
Pragniemy także przypomnieć, że w naszym kościele do Komunii Świętej przystępujemy procesyjnie, najpierw przyjmujący Pana Jezusa na rękę, a następnie przyjmujący Jezusa bezpośrednio do ust.
ŻYCZYMY ZDROWIA!