Dzisiaj jest niedziela, 19 Sie 2018
Ogłoszenia Parafialne od 19.08. do 26.08.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 19 SIERPNIA 2018 r.

„Matko Piekarska Opiekunko sławna, orędowniczko wszelkich łask…
Ciebie dziecięcym sercem błagamy weź pod opiekę zbożny nasz lud”.

Dzisiaj odbywa cię pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się, by Maryja była dla każdej Kobiety naszej Parafii najdoskonalszym wzorem świętości.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. 27 STYCZNIA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii - na pokrycie kosztów zakupu materiałów budowlanych, (głównie cegieł spełniających odpowiednie normy konserwatorskie) na mur przy parkingu kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – zapraszamy Parafian na Nieszpory maryjne na Kalwarię piekarską razem z Pątniczkami.
U nas Nieszporów nie będzie.
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych Dzieci;
- około godz. 17.00 – powitamy Panie powracające z Piekar Śląskich.

2. W poniedziałek – po Mszy św. porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek –PARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – Msza św. dziękczynno - błagalna
- po Mszy św. – Nabożeństwo ku czci św. Wojciecha
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – po Mszy św. porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
Podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ
- o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. na Księżej Górze w intencji Seniorów i Rzemieślników naszej Parafii; po Mszy św. zostaną otwarte „Senioralia”.
- na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 zapraszamy do Parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu, która w tym dniu przeżywać będzie odpust (u nas Nieszporów nie będzie);
- o godz. 18.00 – Msza św. w intencji tegorocznych Pielgrzymów na Jasną Górę.
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

9. Tegoroczna 247 Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 13. – 16. września. Jest to druga historycznie najstarsza pielgrzymka radzionkowska ślubowana. Zapraszamy zwłaszcza tych Parafian, którzy nie byli jeszcze na tej pielgrzymce. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 9 września.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Zarząd diecezjalny zaprasza wszystkich, którzy tworzyli KSM w naszej parafii do udziału w obchodach, które odbędą się 6 października w Katowicach – Szopienicach. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej Stowarzyszenia.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!