Dzisiaj jest niedziela, 25 Lut 2018
Ogłoszenia parafialne od 25.02 do 04.03.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA 25 LUTEGO 2018 r.

„Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. (por. Mk 9)

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PIASKOWEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbywa się ogólnopolska zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku wygłasza ks. Mateusz KOZIELSKI.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny;
- o godz. 16.00 – spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w Domu im. św. Jana Pawła II.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.

5. W I Czwartek – o godz. 7.00 – Nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna.
W I Czwartek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W I Piątek – zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- Dorosłych i Młodzież o godz. 7.00 lub 17.15;
- Dzieci o godz. 16.00;
- o godz. 16.30 – I – piątkowa Msza św. szkolna;
- o godz. 19.15 – Msza św. w intencji Młodzieży naszej Parafii.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W I Sobotę – o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej
od godz. 17.00 do 17.30 spowiedź dla osób słabo słyszących.

8. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Wielkiego Postu
- o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
- o godz. 19.00 – I Nauka przedślubna w Domu im. św. Jana Pawła II.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

9. Dorosłych Parafian, którzy jeszcze nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a pragną przyjąć ten Sakrament zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Orzechu oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Radzionkowie zapraszają do udziału w Terenowo-Nocnej Drodze Krzyżowej w dniu 9.03.2018 r. Informacje o warunkach udziału oraz zapisy w kancelarii parafialnej do 2 marca.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Radzionkowie i Klub Turystyki Rowerowej w Orzechu organizują w dniu 17 marca br. II Rowerową Drogę Krzyżową. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 9 marca.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje w sierpniu br. VI Gnieźnieńską Pielgrzymkę Rowerową na trasie Praga - Radzionków - Gniezno. Spotkanie informacyjne w piątek 2 marca o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

13. Zachęcamy Parafian do podejmowania w Wielkim Poście uczynków miłosierdzia, dzieł pokutnych, do zachowania całkowitej abstynencji. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Na popołudniową Drogę Krzyżową można składać zalecki za Zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Odczytywanie zalecek rozpoczynamy o godz. 17.10.

14. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Krakowie (u Księży Salezjanów). Wyjazd 3 marca o godz. 11.00 sprzed kościoła. Koszt: 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

15. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd do kościoła św. Józefa w Krakowie oraz do Sanktuarium w Łagiewnikach dnia 19 marca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00; koszt: 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

16. W tym roku przypada 160 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej racji nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes w dniach od 07 – 14. sierpnia. W programie pielgrzymki prócz wspomnianego Sanktuarium znajdują się jeszcze: Montserrat, Manresa i Barcelona. Koszt wyjazdu to 3.850 zł i 80 euro. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 18 marca. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 złotych. Serdecznie zapraszamy.

17. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, nasz parafialny miesięcznik „Adalbertus” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!