Dzisiaj jest czwartek, 26 Maj 2016
Ogłoszenia parafialne od 22.05. do 29.05.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - NIEDZIELA 22 MAJA 2016 r.

„Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu
Jak była na początku teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen!”

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. NORWIDA. Módlmy się także za wczoraj wyświęconych Księży Neoprezbiterów oraz za naszą Młodzież, która w czwartek przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe. W dniu dzisiejszym kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałekPARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
- o godz. 7.30 – Msza św. dziękczynno – błagalna.
Po Mszy św. wieczornej – spotkanie Bractwa św. Wojciecha w Domu im.św. J.P. II.

3. We wtorek – o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. J.P. II.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie z Uroczystości Bożego Ciała.

5. W czwartekUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA /BOŻE CIAŁO/
Msze św. o godz. 6.00, 7.15, 8.30 – po tej Mszy św. wyruszy Procesja; kolejna Msza św. po Procesji; po południu o 16.00 oraz o 18.00.
- o godz. 15.00 – Nabożeństwo majowe
Kolekta na potrzeby naszej Parafii. Procesja Bożego Ciała przejdzie następującymi ulicami: św. Wojciecha, Nakielska, Pietrygów, Słowackiego i Ks. Knosały powrót do kościoła. Ołtarze będą usytuowane:
I. – przy krzyżu na ul. Św. Wojciecha 76
II. – przy ul. Słowackiego 70
III. – przy ul. Słowackiego 8
IV. – przy ul. Ks. Knosały 2 – 8
Prosimy Parafian mieszkających w pobliżu tych posesji o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Prosimy także o przystrojenie okien domów, mieszkań, posesji, aby wyrazić w ten sposób naszą wiarę w żywą i rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy wszystkie Poczty sztandarowe, Panie i Panów w śląskich strojach regionalnych, wszystkie Dzieci wczesno i pierwszokomunijne sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. W dniach dawnej oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w wieczornych Mszach św., po których odprawimy procesje teoforyczne wokół naszego kościoła. Szczególnie prosimy dzieci i młodzież.

6. W piątek – o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. J.P. II.
W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.

7. W sobotę - o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św..
Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.
W sobotę urodziny obchodzi nasz Ksiądz Senior Ludwik KIERAS. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 6.30.

8. W przyszłą niedzielęIX NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert naszego Zespołu „OREMUS” z okazji przypadającego w czwartek Dnia Matki.
Kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej.
W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Z naszej Parafii Pielgrzymi wyruszą o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy naszych Panów i młodzież męską do wspólnego pielgrzymowania. Razem z nami będą pielgrzymować – jak w poprzednich latach – Rycerze św. Jana Pawła II, którzy w liczbie około 60 osób przybędą do nas w sobotę. Rycerze J.P.II będą uczestniczyć w sobotniej Mszy św. wieczornej. Przed Pielgrzymką będziemy modlić się w intencji Mężczyzn w czasie nabożeństw majowych. Panów zapraszamy także do Sakramentu Pokuty w piątek i sobotę od godz. 17.00.

9. Zapraszamy Parafian do udziału w rekolekcjach w BRENNEJ w dniach od 10 – 12 czerwca /piątek, sobota i niedziela/. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 25 - 29 czerwca. Dzień radzionkowski odbędzie się w poniedziałek, 27 czerwca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski. Wpisowe wynosi 40 zł. Do Pieszej Pielgrzymki Jasnogórskiej, na Dzień Radzionkowski dołączy zorganizowana grupa pielgrzymów na rowerach. Wyjazd z Radzionkowa w niedzielę 28 czerwca po Sumie, a powrót w poniedziałek 29 czerwca o godz. 20.00. Zapisy w kancelarii parafialnej do 31 maja.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wycieczkę rowerową w dniu 4. czerwca. W programie: Radiostacja Gliwice, kościół w Szałszy, Szyb Maciej w Zabrzu. Zapisy w kancelarii Parafialnej do końca maja.

12. W dniu dzisiejszym odbywa się – już po raz 23 - nasz parafialny festyn rodzinny CIDERFEST
- o godz. 13.00 na Księżej Górze odbędzie się mecz piłkarski: WOJCIECHY kontra CIDERMINISTRANCI. Zapraszamy do kibicowania.
- na farskim ogrodzie początek zabawy o godz. 16.00.
W programie bardzo wiele atrakcji dla każdego. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się we wspólne świętowanie. Gwiazdą wieczoru w tym roku będzie zespół „BLUE PARTY”. Na uczestników Ciderfestu czekają liczne konkursy z nagrodami, dobra gastronomia i inne niespodzianki. Program Ciderfestu jest na plakatach. Parking przykościelny będzie zamknięty od godziny 13.00. Prosimy o parkowanie samochodów w innych do tego przeznaczonych miejscach.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.