Dzisiaj jest poniedziałek, 06 Lip 2015
Ogłoszenia parafialne od 05.07. do 12.07.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 05 LIPCA 2015 r.

„Duch Pański spoczywa na Mnie, posłał Mnie, abym ubogim niósł Dobrą Nowinę”. /Aklamacja/

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. WINDERA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przed kościołem nasze Siostry Służebniczki proszą o dar materialny na pokrycie kosztów remontu dachu na budynku klasztoru. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;

2. W poniedziałek – o godz. 7.30 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – PARAFIALNY DZIEŃ MODLITW O BEATYFIKACJĘ OJCA LUDWIKA WRODARCZYKA
- o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego.
- o godz. 18.45 – dyżur ks. Bronisława Gawrona w Domu im. św. J.P. II.

7. W sobotę – po Mszy św. porannej  – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
o godz. 19.00 – katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych w Domu im. św. J.P. II;

8. W przyszłą niedzielę – XV NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
Kolekta specjalna  przeznaczona na spłatę kosztów remontu naszego kościoła.
W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii Siostrę Marię Izabelę, pracującą na misjach w Kamerunie, która po modlitwie po Komunii św. podzieli się z nami swoim doświadczeniem misyjnym.

9. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą w poniedziałek, wtorek i środę. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

10. Parafialna - Ślubowana przez naszych Ojców- Pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 19 lipca. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnego pielgrzymowania.

11. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 28 lipca do  1 sierpnia. Dzień radzionkowski odbędzie się w czwartek, 30 lipca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski.

12. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę rowerową na Dzień Radzionkowski na Jasnej Górze - zapisy do poniedziałku  6 lipca br. w kancelarii.

13. W rozpoczynającym się okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Św., książek i czasopism religijnych.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.