Dzisiaj jest sobota, 31 Sty 2015
Ogłoszenia parafialne od 25.01. do 01.02.2015r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA,  rok B  25.01.2015r.
Mk 1,14-20

„Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"  [Mk 1,15]

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. Przyjaźni.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na opał do naszego kościoła i budynków parafialnych. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „Polonia Harmonia” z Brzozowic – Kamienia;
    - o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe;
    - po Nieszporach – wspólne kolędowanie z chórem „Polonia Harmonia”.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W Czwartek - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W Piątek - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. J.P. II.

7. W Sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
    - o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą Niedzielę – o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe.
    Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

9. Poświęcenie Skarbców i Świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami.

10. Rodziny naszej Parafii, które chciałyby zaprosić w przyszłym roku (od 20 do 25 lipca) młodzież z racji Światowych Dni Młodzieży proszone są o wypełnienie formularza znajdującego się na stoliku przy wyjściu z kościoła i dostarczenie go do kancelarii parafialnej.

11. Przypominamy, że intencje na Msze św. dziękczynne (jubileuszowe, urodzinowe) oraz ślubne w roku 2016 można rezerwować od poniedziałku 2 lutego.

12. Młodzież naszej Parafii zaprasza dzieci w wieku od 7. do 12. lat na półkolonie organizowane w Katolickim Centrum Młodzieży w drugim tygodniu ferii - dniach od 9. do 13. lutego w godz. od 9.00 – 13.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Pragniemy także przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Natomiast opłatę za wodę można uiszczać na Cmentarzu w każdą sobotę. Wynosi ona 10 zł na rok od jednego grobu.

14. W ramach obchodów 90 rocznicy ustanowienia archidiecezji katowickiej organizowana jest pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin do Lourdes w dniach od 10 do 16 maja. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Koszt pielgrzymki: 1950 zł + 150 Euro. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

15. Twórcy megawidowisk „Franciszek” oraz „Exodus” zapraszają na musical „JONASZ”- będący sceniczną adaptacją biblijnej Księgi Jonasza. Premiera w katowickim „Spodku” 17 lutego o godz. 18.30. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej oraz na Ticketpro.

16. Polecamy czasopisma katolickie: