Dzisiaj jest poniedziałek, 21 Maj 2018
Ogłoszenia Parafialne od 20.05. do 27.05.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - NIEDZIELA 20 MAJA 2018 r.

„Przybądź Duchu Stworzycielu, dusz ludzkich Nauczycielu
Racz łaską swoją obdarzyć, serca, któreś raczył stworzyć” /Hymn do Ducha Św./

Módlmy się za Księdza Neoprezbitera Łukasza PYKĘ, który w sobotę przyjął Święcenia Prezbiteratu.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PRZYJAŹNI.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu kostki brukowej i płyt granitowych przeznaczonych na obejście naszego kościoła.Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. W dniu dzisiejszym Wierni mogą uzyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając pozostałe warunki odpustu.
- o godz. 15.00 – Nabożeństwo majowe
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
W dniu dzisiejszym odbywa się – już po raz 25 - nasz parafialny festyn rodzinny CIDERFEST - na farskim ogrodzie początek festynu o godz. 15.00.
W programie bardzo wiele atrakcji dla każdego. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się we wspólne świętowanie. Gwiazdą wieczoru w tym roku będzie zespół „ BLUE PARTY”.
Na uczestników Ciderfestu czekają liczne konkursy z nagrodami, dobra gastronomia i inne niespodzianki. Program Ciderfestu jest na plakatach. Parking przykościelny będzie zamknięty od godziny 13.00. Prosimy o parkowanie samochodów w innych do tego przeznaczonych miejscach.

2. W poniedziałek – obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.
Od poniedziałku rozpoczyna się II część Liturgicznego Okresu Zwykłego, natomiast czas Spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli – do Uroczystości Najświętszej Trójcy;
– o godz. 17.30 – Nabożeństwo majowe
- o godzinie 18.45 – zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej.

3. We wtorek – o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. Jana Pawła II.

4. W środęPARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
- o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna.

5. W czwartekobchodzimy Święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. Jana Pawła II.

7. W sobotę - o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św.
Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 udzielać będziemy błogosławiestwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielęUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
- o godz. 15.00 – Nabożeństwo majowe;
- o godz. 16.00 - spotkanie Koła misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.
Kolekta przeznaczona na prace remontowo – konserwatorskie prowadzone przez naszą Parafię.
W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Z naszej Parafii Pielgrzymi wyruszą o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy naszych Panów i młodzież męską do wspólnego Pielgrzymowania. Przed Pielgrzymką będziemy modlić się w intencji Mężczyzn w czasie nabożeństw majowych. Panów zapraszamy także do Sakramentu Pokuty w piątek i sobotę od godz. 17.00.

9. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie następującymi ulicami:
św. Wojciecha, Klasztorna, Orzechowska, Jaśminowa, Cmentarna, Górna, Marii Dąbrowskiej, Zejera, św. Wojciecha powrót do kościoła.
Ołtarze będą usytuowane:
I. przy klasztorze Sióstr Służebniczek NMP
II. na bramie głównej naszego Cmentarza
III. przy krzyżu na ul. Marii Dąbrowskiej
IV. przy ul. św. Wojciecha 24 (na posesji Państwa Dolibóg).
Prosimy także Sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 1. do 6. października 2018r. Koszt: 1260 zł i 80 euro. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wyprawę rowerowo - kajakową na Wielki Łuk Warty, w dniach 15 - 17 czerwca br. Informacje i zapisy w kancelarii do 25 maja.

12. W niedzielę 17 czerwca na Farskim Ogrodzie odbędzie się IV Festiwal Parafialnych Orkiestr Dętych. Każda z orkiestr zaprezentuje program składający się z utworów rozrywkowych. Początek Festiwalu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

13. Chłopców, zwłaszcza po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie się do ks. Mateusza (lub do zakrystii).

14. Zespół Szkół Specjalnych w Rojcy zaprasza na XIV Integracyjny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 26 maja w godz. od 13.45 – 19.00. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły lub na plakacie przy wyjściu z kościoła.

15. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce Pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej.

16. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!