Dzisiaj jest środa, 21 Lis 2018
Ogłoszenia Parafialne od 18.11. do 25.11.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 18 LISTOPADA 2018r.

„Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym”. (Aklamacja)

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w całym Kościele ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Dzień ubogich, a ponadto w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętajmy w modlitwie o ubogich, ale także o naszych Organistach oraz o wszystkich troszczących się o piękno muzyki liturgicznej w naszej Parafii.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. WRODARCZYKA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej, a przed kościołem Siostry Służebniczki przeprowadzą zbiórkę na kwiaty do naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 18.45 – Katecheza dla Dorosłych w Domu im. św. Jana Pawła II.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna. Z racji przypadającego w tym tygodniu Święta św. Tarsycjusza – patrona Ministrantów - będzie to Msza św. w intencji naszych Ministrantów. Podczas Eucharystii odnowią swoje przyrzeczenia, a grupa kandydatów zostanie włączona do wspólnoty Ministrantów. Zapraszamy Rodziców, Rodzeństwo, Rodziny, ale i wszystkie Dzieci do udziału w tej Mszy św.
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – PARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – nabożeństwo do św. Wojciecha;
- o godz. 7.30 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi.

8. W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA
- o godz. 15.00 – Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

9. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w sobotę 24 listopada o godz. 10.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

10. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Szczegółowy plan Odwiedzin jest dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Parafii.

11. Spotkanie Rodziców dzieci z Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

12. Wyjazd do Teatru w Cieszynie – w poniedziałek o godz. 14.30 sprzed kościoła.

13. III Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych do Lourdes odbędzie się w dniach od 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

14. Parafian wyjeżdżających na pielgrzymko – wycieczkę do Chorwacji i Czarnogóry prosimy o uzupełnienie do 15 grudnia danych w kancelarii oraz wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł.

15. Zapraszamy na czuwanie przez Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędzie się 22 listopada (czwartek) w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Rozpoczęcie o godz 18.00.

16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!