Dzisiaj jest wtorek, 26 Mar 2019
Ogłoszenia Parafialne od 24.03. do 31.03.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA 24 MARCA 2019 r.

„Pan mówi: Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie” (Aklamacja).

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. GAŁCZYŃSKIEGO.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne w tym roku wygłasza diakon Mateusz Gamza;
- po nabożeństwie – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.

2. W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
Msze św. o godz. 6.30, 7.30 oraz 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach znajdują się kartki z informacją czym jest duchowa adopcja i z treścią codziennej modlitwy do odmawiania. Parafian zamierzających podjąć duchową adopcję prosimy o zabranie kartek i wypełnienie ich części. Wypełnioną część zobowiązania prosimy przynieść w poniedziałek na Mszę św.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- Dorosłych i Młodzież na godz. 7.00 lub 17.15;
- Dzieci na godz. 16.30;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki do Matki Bożej Bolesnej;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielę – IV Niedziela Wielkiego Postu /LAETARE/
- o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskicj Górach. Zbiórkę przeprowadzą Wolontariusze.

9. Wielkopostny „Wieczór Skupienia” dla Małżeństw odbędzie się w najbliższy piątek 29 marca.
Temat: W MOCY BOŻEGO DUCHA
Prowadzący: Ks. Mateusz TOMANEK – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach.
Plan jest następujący:
- godz. 17.15 – Droga Krzyżowa
- godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem dla Małżonków;
- po Mszy św. – konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Serdecznie zapraszamy!

10. Spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

11. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II. Będzie to spotkanie z Pielgrzymami, którzy przeszli szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela. Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian.

12. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie – od V Niedzieli Wielkiego Postu. Prowadził je będzie Ojciec RYSZARD HAJDUK.

13. Dzień Skupienia dla Parafialnych Zespołów CARITAS Dekanatu Piekary Śląskie odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godz. 9.30.

14. Zachęcamy Parafian do podejmowania w Wielkim Poście uczynków miłosierdzia, dzieł pokutnych, do zachowania całkowitej abstynencji. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Na popołudniową Drogę Krzyżową można składać zalecki za Zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Odczytywanie zalecek rozpoczynamy o godz. 17.05.

15. Spotkanie organizacyjne Pielgrzymów wyjeżdżających do Austrii odbędzie się 2 kwietnia o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II. Na spotkaniu prosimy o wpłatę pozostałej części należności.

16. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Radzionkowie i Klub Turystyki Rowerowej w Orzechu organizują w dniu 6 kwietnia br. III Rowerową Drogę Krzyżową. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 29 marca.

17. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje w sierpniu br. VII Gnieźnieńską Pielgrzymkę Rowerową na trasie Budapeszt - Radzionków - Gniezno.

18. Bardzo prosimy w tym tygodniu o codzienne sprzątanie kościoła.

19. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!