Dzisiaj jest czwartek, 23 Mar 2017
Ogłoszenia parafialne od 19.03 do 26.03.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA 19 MARCA 2017 r.

„Panie, Ty jesteś prawdziwie Zbawicielem świata; daj nam wody żywej, abyśmy nie pragnęli”. (por. J 4,42.15)

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. WRODARCZYKA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1.Dzisiaj – o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne wygłasza Diakon Szymon Szolc z Brzozowic – Kamienia;
- po Nabożeństwie – spotkanie Koła misyjnego w Domu im. św. J.P. II.
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych Dzieci.

2. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich mężczyznach, aby z osoby św. Józefa czerpali wzór świętości życia.
- o godz. 17.30 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 19.00 – Seminarium Odnowy Wiary.

5. W czwartekPARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
- o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu;
- o godz. 19.15 – spotkanie Bractwa św. Wojciecha w Domu im. św. J.P. II.

6. W piątek – zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- Dorosłych i Młodzież na godz. 7.00 lub 17.15
- Dzieci na godz. 16.30

7. W sobotęUROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA
Msze św. o godz. 6.30, 7.30 oraz 10.30 (w ramach Dnia skupienia Zespołów Charytatywnych Dekanatu). Podczas Mszy św. o godz. 6.30,7.30 i 10.30 będzie możliwość dokonaniaDuchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stolikach znajdują się kartki z informacją czym jest duchowa adopcja i z treścią codziennej modlitwy do odmawiania.
Parafian zamierzających podjąć duchową adopcję prosimy o zabranie kartek i wypełnienie ich części. Wypełnioną część zobowiązania prosimy przynieść w sobotę na Mszę św.
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielęIV Niedziela Wielkiego Postu (LAETARE)
- o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej.

9. Dzień skupienia Zespołów Charytatywnych Dekanatu Piekary Śląskie odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę 5 marca. Początek o godz. 10.00.

10. Zachęcamy Parafian do podejmowania w Wielkim Poście uczynków miłosierdzia, dzieł pokutnych, do zachowania całkowitej abstynencji. Zapraszamy również do udziałunw nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Na popołudniową Drogę Krzyżową można składać zalecki za Zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Odczytywanie zalecek rozpoczynamy o godz. 17.10.

11. Pragniemy przypomnieć o organizowanych przez Parafię i Archidiecezję pielgrzymkach:
- w tym roku przypada setna rocznica objawień Matki Bożej w FATIMIE. Z tej racji Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do FATIMY w dniach od 1 do 10 lipca. Koszt: 3700 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej;
- chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych Parafian zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes, która odbędzie się od 8 – 16 maja. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi. Koszt: 2300 zł +170 Euro. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
- ponadto Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wycieczko – pielgrzymkę do Budapesztu w dniach od 29 kwietnia do 1 maja. Cena: 470 zł / + 30 zł wejściówki płatne na miejscu. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do udziału w Rowerowej Drodze Krzyżowej w dniu 1 kwietnia br. Konieczne jest zapisanie się w kancelarii parafialnej do dnia 24 marca br.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają paschaliki wielkanocne. Cena paschalika – 6 zł (mały), 12 zł (duży).

Błogosławionej niedzieli!