Dzisiaj jest piątek, 06 Mar 2015
Ogłoszenia parafialne od 01.003. do 08.03.2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA 1 MARCA 2015 r.

Z obłoku odezwał się głos:
To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie” /por. Mk 9/

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. Sienkiewicza.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbywa się ogólnopolska zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
- o godz. 19.00 – I Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P. II.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – różaniec pokutno – przebłagalny;
- o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Domowego Kościoła rejonu Piekary Śl., Siemianowice Śl. i Radzionków. Po Mszy św. – spotkanie w Domu im. św. J.P. II.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. J.P.II.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 19.00 – modlitwa brewiarzowa w Katolickim Centrum Młodzieży; zapraszamy młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich chętnych Parafian.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

5. W I Czwartek – o godz. 7.00 – Nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W I Piątek – zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- Dorosłych i Młodzież na godz. 7.00 lub 17.15;
- Dzieci na godz. 16.00;
- o godz. 16.30 – I – piątkowa Msza św. szkolna.
Na popołudniową Drogę Krzyżową można składać zalecki za Zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.15 – Msza św. w intencji Młodzieży naszej Parafii.

7. W I Sobotę – o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
- o godz. 19.00 – Katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych w Domu im. św. J.P. II.

8. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Wielkiego Postu;
- o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
- o godz. 19.00 – II Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P. II.
O godz. 14.00 – w parafii św. Rodziny w Piekarach Śl. - Dzień skupienia dla Narzeczonych.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

9. Serdecznie zapraszamy małżonków i narzeczonych na warsztaty multimedialne „Nawigacja w Rodzinie”, które odbędą się 15 marca /niedziela/ o godz. 17.00 w parafii św. Rodziny w Piekarach Śl. Chętni proszeni są o wcześniejszą rezerwację na stronie: www. kibicujrodzinie.pl. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

10. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego odbędzie się 20 marca (piątek) o godz. 19.15 w Domu im. św. J.P.II.

11. Zapraszamy Małżonków naszej Parafii na wielkopostny Dzień Skupienia na temat: „ Porozmawiajmy – sztuka dialogu”, który odbędzie się w sobotę, 14 marca w godz. od 14.00 – 17.00. Dzień skupienia poprowadzi ks. Marek BREWKO – moderator Domowego Kościoła z Katowic. Zapraszamy wszystkich Małżonków, także Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

12. Spotkanie Rodziców dzieci I komunijnych ze SP nr 2 odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Domu im. św. J.P. II.

13. Dzień skupienia Zespołów Charytatywnych Dekanatu Piekary Śląskie odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę. Początek o godz. 10.00.

14. Wielkopostny Dzień skupienia dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w sobotę, 7 marca w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sosnowcu. Początek o godz. 9.30.

15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Chorwacji. Zapisy w kancelarii parafialnej do 31 marca.

16. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, nasz parafialny „Adalbertus”  oraz inne czasopisma katolickie.