Dzisiaj jest czwartek, 27 Lis 2014
Ogłoszenia parafialne od 23.11 do 30.11.2014r.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA,  rok A  23.11.2014r.

„CHRYSTUS KRÓLEM, CHRYSTUS PANEM, CHRYSTUS ZBAWCĄ NAM."

W dzisiejszą uroczystość gościmy w naszej Parafii Księdza z Bazyliki Piekarskiej, który głosi homilię oraz zbiera ofiarę na budowę Domu Rekolekcyjnego „Nazaret” w Piekarach Śląskich. W trwającym Roku Rodziny ogarniamy  modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PISALSKIEGO.

Kolekta dzisiejszej niedzieli  jest przeznaczona na budowę Domu Rekolekcyjnego "Nazaret" w Piekarach Śląskich. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory;
    - po Nieszporach  - spotkanie Zespołu Misyjnego w Domu im. św. J.P. II.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny;
    - po Mszy św. wieczornej – spotkanie Bractwa św. Wojciecha.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
    - o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. J.P. II.

4. W środę – o godz. 7.00 – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W Czwartek - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna; zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych oraz I i II klasy Gimnazjum.
    Podczas Mszy św. szkolnej nasi Ministranci odnowią swoje  ministranckie ślubowanie. Zapraszamy także Rodziców i Rodziny do udziału w tej uroczystości. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Domu im. św. J.P.II.
    - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W Piątek - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W Sobotę – o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi.

8. W przyszłą Niedzielę – I NIEDZIELA ADWENTU – POCZĄTEK NOWEGO ROKU LITURGICZNEGO
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
    I Niedziela Adwentu jest przeżywana jako Niedziela Trzeźwości. Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Szczegółowy plan kolędy jest dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Zapraszamy Małżonków na przedadwentowy Dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę w godz. od 14.00 – 17.00. Więcej szczegółów na plakatach.

11. Peregrynacja ikony św. Rodziny w Rodzinach Dzieci I komunijnych rozpocznie się 1 grudnia na wieczornej Mszy św. roratniej o godz. 17.00.

12. Wszystkie Rodziny, które chciałyby, aby 6 grudnia odwiedził ich domy św. Mikołaj, proszone są o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub pod nr telefonu: 726 312 913.

13. Posiedzenie Sekcji Gospodarczej Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 na Probostwie.

14. Dzień skupienia dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się 29 listopada (sobota) w Pierśćcu (k. Skoczowa) w sanktuarium św. Mikołaja. Zapisy w kancelarii parafialnej.

15. Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodzież od II klasy Gimnazjum, licealistów, studentów i młodzież pracującą na spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży „Kraków 2016”, które odbędzie się w środę o godz. 19.00 w Katolickim Centrum Młodzieży.

16. Grupa Światowych Dni Młodzieży przy współpracy z kołem Caritas Gimnazjum Ojca Ludwika Wrodarczyka prosi Parafian o włączenie się w przedświąteczną akcję pod nazwą „Akcja dla Afryki”. Zbierane są słodycze, konserwy, makarony, suche mleko z dłuższą datą ważności. Dary można dostarczać do 26 listopada do Katolickiego Centrum Młodzieży w godzinach od 19.00 – 21.30. Dary zostaną przekazane na misje prowadzone przez Ojców Kapucynów w Republice Środkowej Afryki.

17. W czwartek chcemy generalnie posprzątać nasz kościół na Święta. Prace rozpoczniemy o godz. 8.00. Bardzo prosimy naszych Panów i Panie. Jednocześnie składamy podziękowanie naszym Panom za wszystkie prace wykonywane ostatnio  przy naszym kościele.

18. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek.

19. Są już także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy – 12 zł; małej – 5 zł.

20. Polecamy czasopisma katolickie: