Dzisiaj jest środa, 12 Maj 2021
Ogłoszenia Parafialne od 09.05. do 16.05.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 09 MAJA 2021 r.

„To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali"(J15,17)

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. NORWIDA.

Błagajmy Boga o ustanie pandemii. Módlmy się także o pokój na świecie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na prace remontowo – konserwatorskie prowadzone przez naszą Parafię. Za każdą ofiarę złożoną w kościele, kancelarii parafialnej czy też przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godzinie 15.00 – Nabożeństwo majowe.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe). Modlitwę o urodzaje oraz o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy będziemy odmawiali podczas nabożeństwa majowego.

3. W czwartek – DZIEŃ FATIMSKI
- o godzinie 18.00 – Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej o pokój na świecie oraz w intencjach Chorych, zalecanych i Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej;
- po Mszy Świętej – Różaniec;
- o godzinie 16.30 – Msza Święta szkolna.

4. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy Nowenny będziemy odmawiali podczas nabożeństwa majowego.

5. W sobotę – godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi;
- o godzinie 17.30 – nabożeństwo majowe.

6. W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
- o godzinie 12.00 – Msza Święta z błogosławieństwem rocznych Dzieci;
- o godzinie 15.00 – Nabożeństwo majowe.
Kolekta przeznaczona na prace konserwatorsko – remontowe prowadzone przez naszą Parafię.

7. W sobotę – podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 przystąpią do Stołu Pańskiego Dzieci z OŚRODKA ZDOREWiR.

8. Posiedzenie Rady Ekonomicznej odbędzie się w sobotę o godzinie 9.30 w Domu im. św. Jana Pawła II.

9. Spotkanie ministrantów odbędzie się w sobotę o godzinie 9.00 w Katolickim Centrum Młodzieży.

10. Pragniemy poinformować Parafian, że tegoroczny Parafialny Festyn „CIDERFEST” jak również Festiwal Orkiestr Dętych nie odbędą się. Na chwilę obecną – nie jest planowana także Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza Święta w intencji Parafian w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona 26 lipca (poniedziałek) o godzinie 11.00.

11. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej.

12. Przypominamy, że w naszym Domu im. św. Jana Pawła II prowadzona jest kuchnia. Obecnie można codziennie zamawiać obiady na wynos. Szczegóły w Domu im. św. Jana Pawła II; telefon: 519 546 333 /od 10.00 do 14.00/.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.

KOCHANI PARAFIANIE!
Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, od 4 maja w naszym kościele może brać udział w liturgii 75 osób.
Przypominamy, że aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do przeżywania niedzielnej Mszy Świętej dzięki transmisjom telewizyjnej, internetowej lub radiowej.
W dalszym ciągu, o godzinie rozpoczęcia niedzielnej Mszy Świętej, udzielamy przed kościołem Komunii Świętej Wiernym, którzy duchowo przeżywali Mszę Świętą w swoich domach.
Przypominamy także, że uległa zmianie forma odprawiania pogrzebów:
- pogrzeb rozpoczyna się w kościele;
- modlitwy pierwszej Stacji pogrzebu, które Kapłan odmawiał w kaplicy pogrzebowej, odmawiane są w kościele;
- po zakończeniu Mszy św. trumna lub urna zostaje odprowadzona do karawanu;
- nie ma konduktu – Uczestnicy pogrzebu indywidualnie przechodzą na Cmentarz;
- kondukt formuje się przy bramie Cmentarza i z zachowaniem odpowiedniego dystansu uczestnicy przechodzą do grobu.
Ponadto w Kaplicy pogrzebowej nie mogą odbywać się modlitwy przed pogrzebem.
Rodzina może zgromadzić się na modlitwie w domu lub w kościele (bez trumny czy urny).
ŻYCZYMY ZDROWIA!