Dzisiaj jest poniedziałek, 28 Lip 2014
Ogłoszenia parafialne od 27.07 do 03.08.2014r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A  27.07.2014r.

„Bardziej miłuję Twoje przykazania niż złoto najczystsze.
Dlatego uważam za słuszne wszystkie Twe postanowienia"  [Ps 119 (118)]

W trwającym Roku Rodziny ogarniamy  modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. Anieli KRZYWOŃ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory; podczas Nieszporów szczególnie będziemy się modlić w intencji Kierowców z racji obchodzonego w miniony piątek wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Po Nieszporach dokonamy obrzędu poświęcenia pojazdów.
    Zapraszamy wszystkich Kierowców na wspólną modlitwę.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We Wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W Środę – o godz. 7.30  – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - o godz. 19.00 – modlitwa brewiarzowa w Katolickim Centrum Młodzieży; zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz wszystkich chętnych Parafian.

5. W tym tygodniu przypadają Czwartek przed I Piątkiem, I Piątek i I Sobota miesiąca.

6. W Czwartek - o godz. 7.00 – Msza św. w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
    - po Mszy św. – nabożeństwo I – Czwartkowe;
    - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

7. W I Piątek - o godz. 7.00 – Msza św. ku czci NSPJ w intencji Rodzin poświęconych Sercu Jezusowemu
    - po Mszy św. – nabożeństwo I – Piątkowe;
    - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8. W I Sobotę – o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP;
    - po Mszy św. – nabożeństwo I – Sobotnie;
    - o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
    W sobotę przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

9. W przyszłą Niedzielę – XVIII Niedziela Zwykła;
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
    Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

10. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną 4, 5 i 6 sierpnia (poniedziałek, wtorek i środa). Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia przez cały tydzień w kancelarii parafialnej.

11. Dzieci zapraszamy do miesięcznej spowiedzi św. w czwartek o godz. 16.00, a młodzież w I Piątek o godz. 17.00.

12. W piątek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do zachowania całkowitej abstynencji w tym miesiącu i ofiarowania tego wyrzeczenia za tych, którzy są zniewoleni nałogiem alkoholizmu oraz za Rodziny, które cierpią z powodu nadużywania alkoholu przez swoich bliskich.

13. Dziękujemy Jasnogórskim Pielgrzymom za modlitwy i trud pielgrzymowania ofiarowany w intencji naszej Parafii Matce Bożej Częstochowskiej, dziękujemy pielgrzymom – rowerzystom, a także Wszystkim Parafianom, którzy brali udział w czwartkowym Dniu Radzionkowskim na Jasnej Górze.

14. W trwającym  okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia  więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Św., książek i czasopism religijnych.

15. Polecamy czasopisma katolickie: