Dzisiaj jest piątek, 29 Sie 2014
Ogłoszenia parafialne od 24.08 do 31.08.2014r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A  24.08.2014r.

„Ty jesteś Mesjasz Syn Boga Żywego."  [Mt 16]

W trwającym Roku Rodziny ogarniamy modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. MAGNOLIOWEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – uroczystość odpustową przeżywa parafia NMP Jasnogórskiej w Orzechu.
    Zapraszamy na Nieszpory odpustowe o godz. 15.00 do Orzecha. W naszej Parafii Nieszporów dzisiaj nie będzie.
    - o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na Księżej Górze w intencji Seniorów i Rzemieślników naszej Parafii.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
    - o godz. 17.30 – Różaniec misyjny
    - o godz. 18.00 – Msza św. w intencji naszych tegorocznych Pielgrzymów na Jasną Górę.

4. W Środę – o godz. 7.30  – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W Czwartek - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W Piątek - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W Sobotę – po Mszy św. porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
    - o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą Niedzielę – XXII Niedziela Zwykła.
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    - po Nieszporach – spotkanie Zespołu Misyjnego;
    Kolekta  przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

9. W tym tygodniu zapraszamy do Sakramentu Pokuty dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego:
    - kl. III i IV oraz dzieci po Wczesnej Komunii św. – w sobotę o godz. 9.00
    - kl. V i VI – w sobotę o godz. 9.30
    - klasy I i II Gimnazjum – w sobotę o godz. 10.00
    - klasy III Gimnazjum i młodzież szkół średnich – w piątek o godz. 17.00.

10. Przypominamy, że Tegoroczna 243 pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach 11-14 września br. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie brali udziału w tej najstarszej pielgrzymce z naszej parafii. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej - do 3 września br.

11. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Panom za prace porządkowe przeprowadzane przy naszym kościele.

12. Polecamy czasopisma katolickie: