Dzisiaj jest czwartek, 17 Kwi 2014
Ogłoszenia parafialne od 13.04 do 20.04.2014r.

NIEDZIELA PALMOWA, rok A  13.04.2014r.
Mt 26,14-27,66

„Hosanna Synowi Dawidowemu!”

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Witamy w naszej Parafii Ojca Krzysztofa KOPEĆ OMI, który Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne będzie przeżywał razem z nami. W trwającym Roku Rodziny ogarniamy modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W Wielkim Tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ulicy Grunwaldzkiej.
W naszej modlitwie pamiętajmy także o Nadzwyczajnych Szafarzach Komunii Świętej, których Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc wyznaczył do tej posługi w ubiegłą niedzielę.

Kolekta specjalna  dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont elewacji naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
    - po Nabożeństwie – spotkanie członków i sympatyków Zespołu Misyjnego w Domu im. bł. J.P. II.
    - o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
    - o godz. 14.00 w Katedrze Chrystusa Króla odbywa się spotkanie młodzieży naszej archidiecezji w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Ksiądz Arcybiskup przekaże delegacjom młodzieży Iskrę Miłosierdzia.
    W dniu dzisiejszym Dzieci Maryi organizują Kiermasz wielkanocny, z którego dochód będzie przeznaczony na Ośrodek dla Dzieci Niepełnosprawnych w Radzionkowie.

2. W Wielki Poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – różaniec pokutno-przebłagalny.

3. W Wielki Wtorek – o godz. 17.30 – różaniec misyjny.

4. W Wielką Środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Sakramentu Święceń i Eucharystii;
    – o godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci;
    - o godz. 18.00 – UROCZYSTA MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ zakończona złożeniem Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Czuwanie przy Jezusie w Ciemnicy do g. 22.00.

6. W Wielki Piątek  - dzień śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa;
    - adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 6.00 do Liturgii Wielkiego Piątku;
    Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    - o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa dla Dorosłych
    - o godz. 10.00 – Droga Krzyżowa dla Dzieci
    - o godz. 12.00 – Droga Krzyżowa dla Młodzieży
    - o godz. 18.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ na którą składa się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Św. i złożenie Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie;
    W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Adoracja Jezusa w Bożym Grobie potrwa przez całą noc aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Kolekta Wielkiego Piątku jest przeznaczona na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej.
    W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

7. W Wielką Sobotę – przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Proponowany plan Adoracji jest wywieszony w gablotce. Dzieci zapraszamy na wspólną adorację od godz. 10.00 – 10.30.
    Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych: po adoracji dla dzieci oraz o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.
    W Wielką Sobotę obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Jak co roku w Wielką Sobotę przeprowadzimy zbiórkę „Dary Świątecznego Stołu” dla najbardziej potrzebujących Rodzin, aby godnie mogły przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dary będzie można składać w kościele od godz. 6.00 – 16.00.
    - o godz. 20.00 – UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Św., zakończona procesją rezurekcyjną wokół naszego kościoła. Prosimy o zabranie z sobą świec.

8. W przyszłą NiedzielęNIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO;
    Msze św.: - o godz. 6.00, 7.15, 8.30, 10.00 – Uroczysta Suma w intencji Parafian, po Sumie o godz. 12.00, a po południu tylko o godz. 16.00.
    O godz. 15.00 – UROCZYSTE NIESZPORY WIELKANOCNE, kończące obchód Triduum Paschalnego. Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
    Podczas Triduum istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące praktyki:
    - w Wielki Czwartek – udział w Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”
    - w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie obrzędu liturgicznego
    - w Wielką Sobotę – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

9. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. według porządku niedzielnego;
    - o godz. 15.00 – Nieszpory Wielkanocne.
    Kolekta będzie przeznaczona na W.T.U.Śl. i K.U.L.

10. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę odwiedzimy z posługą sakramentalną Chorych i Starszych Parafian. Początek o godz. 14.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. zaniosą Ciało Pańskie do Chorych w Święta Wielkanocne. Zgłoszenia także w kancelarii.

11. OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY W WIELKIM TYGODNIU:
    - od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od g. 6.00 – 7.30 oraz od g. 17.00 – 18.30.
    - Wielki Czwartek od godz. 6.00 – 9.00 oraz od godz. 15.00 – 17.30.
    - Wielki Piątek od godz. 6.00 – 12.00 oraz od godz. 14.00 – 17.30.
    - Wielka Sobota – od godz. 6.00 – 12.00 oraz od godz. 13.00 – 17.00.
    Uczniów Gimnazjum, którzy przed Świętami pragną jeszcze przystąpić do Sakramentu Pokuty zapraszamy w Wielki Czwartek o godz. 9.00, a uczniów Szkół Podstawowych klasy I, II i III – o godz. 10.00, klasy IV, V i VI – o godz. 10.30.

12. Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1, którzy w tym roku obchodzą 40 rocznicę ukończenia Szkoły zaproszeni są na spotkanie 22 kwietnia o godz. 18.00 w restauracji „Figaro”.

13. Polecamy czasopisma katolickie: