Dzisiaj jest piątek, 02 Gru 2016
Ogłoszenia parafialne od 27.11. do 04.12.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - Niedziela 27.11.2016r.

„Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki!”.

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Słowa przewodnie tego Roku brzmią: „IDŹCIE I GŁOŚCIE”.

Niedzielę dzisiejszą przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich przeżywających dramat alkoholizmu oraz ich Rodziny.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. STASZICA.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, szczególnie na pokrycie kosztów relikwiarium. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory - podczas którego pragniemy modlić się o trzeźwość w naszych Rodzinach. Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji. Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, a także wystawiony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Kolędę rozpoczynamy w soboty i niedziele o godz. 14.00, a w pozostałe dni o godz. 15.00. Dobrowolne ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone na inwestycje wykonywane przez Parafię w tym roku – renowacja pomnika ofiar I wojny światowej, dokończenie renowacji drzwi kościoła, tabernakulum oraz konieczne prace w budynkach parafialnych. Wszystkim Parafianom, za każdą składaną ofiarę na parafialne cele składamy serdeczne Bóg zapłać! W Adwencie zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Będzie to jedyna Msza św. wieczorna.
Sobotnia Msza św. wieczorna pozostaje bez zmian – o godz. 18.00.
W poniedziałki, środy i soboty o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza św. Roratnia dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy. Prosimy zabrać z sobą świece.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. W środę - o godz. 7.00 – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.

4. W I Czwartek – o godz. 7.00 – nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji.
W I Czwartek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W I Piątek - o godz. 7.00 – nabożeństwo ku czci NSPJ;
- o godz. 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najświętszemu Sercu Jezusa.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.15 – Msza św. roratnia w intencji Młodzieży naszej Parafii. Prosimy zabrać świece lub lampiony.

6. W I Sobotę – o godz. 7.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi.

7. W przyszłą niedzielę II NIEDZIELA ADWENTU
W tym dniu czcimy jednocześnie św. Barbarę – patronkę górników, archidiecezji katowickiej oraz dobrej śmierci. Serdecznie zapraszamy wszystkich Górników, Emerytów górniczych oraz Rodziny, a także Wdowy po mężach górnikach na Mszę św. o godz. 10.00.
- o godz. 19.00 – I Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P.II.
Kolekta specjalna na renowację tabernakulum, drzwi kościoła oraz pomnika ofiar I wojny światowej. a przed kościołem - ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Od jutra rozpoczynamy w naszej Parafii peregrynację Ikony św. Rodziny wśród Rodzin dzieci I komunijnych.

9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na Jasełka w Cieszynie w dniu 19 stycznia 2017 r. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 5 grudnia br.

10. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP

11. Wszystkie Rodziny, które chciałyby, aby 6 grudnia odwiedził ich domy św. Mikołaj, proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do piątku - 2 grudnia.

12. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Szopek Śląskich. Szczegóły i regulamin w gablotce przy wyjściu z kościoła.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na 2017 rok.