Dzisiaj jest czwartek, 30 Paź 2014
Ogłoszenia parafialne od 26.10 do 02.11.2014r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, rok A  26.10.2014r.

„BĘDZIESZ MIŁOWAŁ!"   [Mt 22,37]

W trwającym Roku Rodziny ogarniamy  modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. Pankiewicza.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert naszego zespołu „Oremus” – „Uwielbienie Jezusa i Maryi”;
    - o godz. 15.00 – zespół poprowadzi i muzycznie ubogaci Różaniec; serdecznie zapraszamy do udziału w Różańcu  szczególnie tych Parafian, którzy jeszcze w tym miesiącu nie brali udziału w tej  pięknej modlitwie Kościoła.
    - o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.00  – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We Wtorek – .

4. W Środę – o godz. 7.00 – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - o godz. 19.00 – modlitwa brewiarzowa w Katolickim Centrum Młodzieży. Zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz wszystkich chętnych Parafian.

5. W Czwartek - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
    - po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Sakramentu Pokuty do godz. 19.30.

6. W Piątek - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W Sobotę – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
    Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która prowadzi do świętości. Msze św. w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. popołudniowej, którą odprawimy o godz. 16.30.
    O godz. 14.30 rozpoczniemy w kościele Nieszpory za Zmarłych; po nich udamy się w procesji na Cmentarz, aby modlić się za Zmarłych. Pierwszą stację nabożeństwa odprawimy na Cmentarzu przykościelnym.
    Piątkowa Msza św. wieczorna sprawowana będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych.
    Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

8. W przyszłą Niedzielę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Mszy św.
    Msze św. jak w uroczystość Wszystkich Świętych – popołudniowa o godz. 16.30. Natomiast o godz. 14.30 rozpoczniemy w kościele Nieszpory za Zmarłych, po których – jak w uroczystość Wszystkich Świętych -  udamy się w procesji na Cmentarz, aby modlić się za Zmarłych. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

9. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
    - od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do Sakramentu Pokuty i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
    - w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając Cmentarz, modląc się za Zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

10. Okazja do Spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych:
    Dzieci i młodzież:
    - kl. III i IV oraz dzieci po Wczesnej Komunii św. – poniedziałek o godz. 15.00;
    - kl. V i VI – poniedziałek o godz. 15.30;
    - kl. I i II Gimnazjum – wtorek godz. 15.00;
    - kl. III Gimnazjum – wtorek godz. 15.30;
    Dorośli:
    W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek i piątek od godz. 6.00 – 7.30 oraz od godz. 16.30 – 18.00 ( w czwartek do godz. 19.30).

11. Zalecki za Zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, a w Uroczystość Wszystkich Świętych także w kaplicy na Cmentarzu w godzinach od 8.00 – 16.00. Za Zmarłych zalecanych odprawimy Msze św. oraz będziemy odmawiać modlitwy od 3 do 8 listopada o godz. 7.00 i różaniec o godz. 17.00. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne kartki na zalecki.

12. Domowy Kościół oraz Młodzież zapraszają wszystkie Dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”. Bal odbędzie się 30 października (czwartek) od 17.30 – 20.00 w K.C.M. Na balu obowiązuje przebranie za dowolnego Świętego oraz wiedza o Nim.

13. Młodzież naszej Parafii zapraszamy na modlitwę w Uroczystość Wszystkich Świętych. Początek o godz. 19.00 przy kościele i w procesji udamy się na Cmentarz. Prosimy zabrać znicze.

14. Od 3 listopada przyjmowane będą intencje mszalne za Zmarłych na II półrocze 2015 roku.

15. Polecamy czasopisma katolickie: