Dzisiaj jest sobota, 01 Paź 2016
Ogłoszenia parafialne od 25.09. do 02.10.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 25 WRZEŚNIA 2016 r.

„Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą” /Łk 16/

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. REYMONTA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – uroczystość odpustową przeżywa parafia św. Michała Archanioła w Suchej Górze
– to „parafia - córka” naszej parafii. W związku z tym zapraszamy na nieszpory do Suchej Góry na godz. 16.00. U nas nieszporów nie będzie.

2. W poniedziałek – o godz.7.00 i 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny;
- o godz. 16.30 – katecheza dla Dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św.
W poniedziałek imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 19.00 – spotkanie najstarszych ministrantów. Zapraszamy do udziału także ministrantów pracujących i studiujących, ale również mężczyzn, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu, a nie byli ministrantami.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - serdecznie zapraszamy Rodziny do włączenia się w działalność naszego Stowarzyszenia.

7. W sobotę - 1 PAŹDZIERNIKA - ROZPOCZYNAMY MIESIĄC RÓŻAŃCOWY.
Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w modlitwie różańcowej, którą odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 15.00. Jak co roku prosimy poszczególne grupy parafialne, także dzieci i młodzież naszych szkół o prowadzenie Różańca. Plan jest wywieszony w gablotkach.

8. W niedzielęXXVII Niedziela Zwykła
- o godz. 15.00 – Różaniec.
Kolekta przeznaczona będzie na opał do naszego kościoła i budynków parafialnych.

9. Małżenstwa, które pragną włączyć się w Oazę Rodzin czyli Domowy Kościół (rodzinną gałąź Ruchu Światło – Życie) zapraszamy na spotkanie we wtorek (27 września) o godz. 19.30 w Domu im. św. J.P. II.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 20 października pielgrzymkę „Śladami Polskich Męczenników – bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Maksymiliana Marii Kolbe”. W programie modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie, Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, a także zwiedzanie Sejmu, Senatu i Starego Miasta w Warszawie. Koszt – 90 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, nasz parafialny miesięcznik „Adalbertus” oraz inne czasopisma katolickie.