Dzisiaj jest poniedziałek, 29 Sie 2016
Ogłoszenia parafialne od 28.08. do 04.09.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 28 SIERPNIA 2016 r.

„Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony” /Łk 14/.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. I POWSTANIA.

Witamy w naszej Parafii Ojca Romana WOŹNICĘ – misjonarza – klaretyna, który dzisiaj głosi Słowo Boże, a przybył do nas wraz z Zespołem „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1.Dzisiaj – uroczystość odpustową przeżywa Parafia NMP Jasnogórskiej w Orzechu. Na Nieszpory odpustowe zapraszamy do Orzecha na godz. 15.00. U nas Nieszporów nie będzie.
O godz. 14.30 – na Księżej Górze odprawimy polową Mszę św., po której rozpoczną się „SENIORALIA”.
O godz. 17.00 zapraszamy na koncert Zespołu „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej.

2. W poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek zapraszamy do Sakramentu Pokuty dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego:
- kl. III i IV oraz dzieci po Wczesnej Komunii św. – we wtorek o godz. 15.30
- kl. V i VI – we wtorek o godz. 16.00
- klasy I i II Gimnazjum – we wtorek o godz. 16.30
- klasy III Gimnazjum i młodzież szkół średnich – będzie miała spowiedź w piątek o godz. 18.45.

4. W środę – o godz. 7.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zapraszamy do udziału w Mszach św. i Nabożenstwach.

5. W I Czwartek – 1 września ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO
Msze św. odprawimy według następującego porządku:
- o godz. 8.15 – Msza św. w intencji Uczniów i Nauczycieli Szkół Podstawowych
- o godz. 9.15 – Msza św. w intencji Uczniów i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego;
Od czwartku 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy św. i Nabożeństw.
– o godz. 7.00 – Nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji;
W I Czwartek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy Parafian do osobistej modlitwy.

6. W I Piątek – o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa;
- o godz. 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najśw. Sercu Jezusowemu
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 16.30 – Pierwszopiątkowa Msza św. szkolna;
- o godz. 19.15 – Msza św. w intencji Młodzieży naszej Parafii.

7. W I Sobotę – o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielęXXIII Niedziela Zwykła - W naszej Parafii będziemy przeżywali dziękczynienie składane Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie Poczty sztandarowe, Panie i Panów w naszych śląskich strojach regionalnych oraz wszystkich Parafian.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. J.P. II.
- o godz. 19.00 – I Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P.II.
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji katowickiej, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.
Dzień skupienia dla Narzeczonych za dwa tygodnie w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Początek o godz. 14.00. Zachęcamy Narzeczonych do udziału w rekolekcjach przedmałżeńskich w jednym z naszych Diecezjalnych Domów Rekolekcyjnych – terminy są podane na plakacie przy wyjściu z kościoła.

9. Dekretem Księdza Biskupa – ksiądz Krzysztof Pyszny zostaje z naszej parafii przeniesiony do parafii św. Józefa w Mysłowicach - Krasowach. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii i zapraszamy Parafian na Mszę św. „pożegnalną” w I Czwartek o godz. 16.30. Do naszej Parafii został posłany przez Księdza Biskupa Ks. Łukasz RUDNIK – który przybywa do nas z parafii św. Augustyna w Świętochłowicach – Lipinach. W pracy duszpasterskiej będzie nas wspomagał także ks. Piotr Paweł PŁONKA – emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wodzisławiu Śląskim – Wilchwach. Księża przybędą do nas w tym tygodniu.

10. Decyzją Matki Prowincjalnej ze wspólnoty Sióstr Służebniczek została przeniesiona Siostra Maria Ewa - do Miasteczka Śląskiego. Do naszej wspólnoty Sióstr została posłana Siostra Maria Scholastyka z Woźnik. Życzymy Siostrom Błogosławieństwa Bożego i opieki bł. Edmunda Bojanowskiego.

11. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną 5, 6 i 7 września (poniedziałek, wtorek i środa). Początek o godz. 15.00. Zgłoszenia przez cały tydzień w kancelarii parafialnej.

12. Spotkanie Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 w Domu im. św. J.P. II. Zapraszamy także dziewczynki po wczesnej i pierwszej Komunii św.

13. Spotkanie Chórku chłopięcego „Cantate Pueri” odbędzie się w sobotę o godz. 10.15. Zapraszamy chłopców z klas 3,4 i 5 którzy lubią śpiewać.

14. Przypominamy, że trwają zapisy na 245 Pielgrzymkę na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach od 8 – 11 września. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 6 września br.

15. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, specjalny numer „Adalbertusa” poświęcony Światowym Dniom Młodzieży oraz inne czasopisma katolickie. W kancelarii parafialnej są do nabycia książki z homiliami i przemówieniami Ojca Świętego podczas ŚDM oraz kalendarze na 2017 rok.