Dzisiaj jest niedziela, 08 Gru 2019
Ogłoszenia Parafialne od 08.12. do 15.12.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP - 08.12.2019 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

„Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” /Łk 1,38/

W dzisiejszą niedzielę świętujemy 144 Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Budowniczych kościoła, o Kapłanach duszpasterzujących oraz wywodzących się z naszej Parafii, o Siostrach Zakonnych, módlmy się o świętość życia dla wszystkich Parafian, a dla Zmarłych o radość Życia wiecznego.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PLEBISCYTOWEJ.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – remontowych prowadzonych przy naszym kościele, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne;
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.
- o godz. 19.00 – II Nauka przedślubna w Domu im. św. Jana Pawła II.
Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, a także dostępny na stronie internetowej Parafii. Kolędę rozpoczynamy w soboty i niedziele o godz. 14.00, a w pozostałe dni o godz. 15.00. Dobrowolne ofiary kolędowe przeznaczone są na pokrycie kosztów inwestycji wykonywanych przez Parafię w tym roku: dalszy ciąg drogi procesyjnej i uporządkowanie terenu przy kościele oraz wykonanie nowych instalacji: elektrycznej, nagłośnieniowej i alarmowej w naszym kościele. Wszystkim Parafianom za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
Zachęcamy wszystkie Dzieci do wytrwałego uczestnictwa w Mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Roraty dla Dorosłych w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 6.30.

2. W poniedziałek – o godz. 16.00 – spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w Domu im. św. Jana Pawła II.

3. W czwartek – o godz. 7.00 - Różaniec i Godzinki do Matki Bożej Bolesnej.

4. W piątek – DZIEŃ FATIMSKI
- o godz. 8.15 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej;
- po Mszy św. – Różaniec;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę – o godz. 9.30 – DZIEŃ SKUPIENIA PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS DEKANATU PIEKARY ŚLĄSKIE
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W przyszłą niedzielę – III NIEDZIELA ADWENTU
- o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów materiałów granitowych na drogę procesyjną wokół naszego kościoła.

7. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzenia 16, 17 i 18 grudnia. Początek o godz. 14.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

8. Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżonków odbędzie się w najbliższą sobotę.
Program:
- godz. 16.00 - rozpoczęcie i konferencja
- godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź
- godz. 18.00 – EUCHARYSTIA.
Serdecznie zapraszamy Małżonków do udziału.

9. Adwentowe czuwanie Młodzieży odbędzie się w sobotę, 21 grudnia. Rozpoczęcie o godzinie 20.00, a zakończenie Mszą Świętą o godzinie 23.00.

10. Dorocznym zwyczajem w dniach 16-20 grudnia br. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę Darów Świątecznego Stołu. Dary składać można do przygotowanych w kościele koszy do piątku 20 grudnia. Produkty krótkotrwałe prosimy przynosić tylko w ostatnim dniu zbiórki. Jeżeli w naszym otoczeniu są Rodziny lub Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej prosimy zgłaszać je w kancelarii parafialnej.

11. Adwentowe spotkanie nauczycieli akademickich, doktorantów i pracowników uczelni odbędzie się w sobotę 14 grudnia br. w Wyższym Śląski Seminarium Duchownym w Katowicach. Plan spotkania:
16.00 – Okazja do sakramentu pokuty i pojednania;
16.30 – Konferencja pt. „Nigdy sam(i)", ks. Mirosław Maliński (duszpasterz akademicki z Wrocławia);
17.15 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa;
18.40 – Spotkanie przy stole.

12. V edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się 28 grudnia 2019 r. o godz. 18.00. Bilety są do nabycia w kancelarii parafialnej.

13. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do udziału w XV Charytatywnym Koncercie „O Uśmiech Dziecka”, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 17.00 w Centrum Kultury „Karolinka”. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zimowy wyjazd dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

14. Zachęcamy do udziału w 35 edycji Konkursu Szopek Śląskich. Szczegóły i regulamin w gablotce przy wyjściu z kościoła.

15. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP

16. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł. W kancelarii są do nabycia parafialne kalendarze na 2020 rok.

EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE!
BŁOGOSŁAWIONEJ II NIEDZIELI ADWENTU!