Dzisiaj jest niedziela, 21 Gru 2014
Ogłoszenia parafialne od 14.12 do 21.12.2014r.

III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE,  rok B  14.12.2014r.
J 1,6-8.19-28

„Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską."  [J 1]

W trwającym Roku Rodziny ogarniamy modlitwą Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. Emilii PLATER.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem nasze Siostry Służebniczki przeprowadzają zbiórkę na kwiaty. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nabożeństwo adwentowe; po nabożeństwie – spotkanie Zespołu Misyjnego;
    - o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.
    - o godz. 19.00 – II Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P.II, a w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 14.00 – Dzień skupienia dla narzeczonych. W programie  tego Dnia jest Msza św.

2. Dzisiaj ostatni dzień kolędy przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolędę wznowimy po Świętach. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce.

3. Zachęcamy wszystkie dzieci do wytrwałego uczestnictwa w Mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Roraty dla Dorosłych w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 6.30.

4. W poniedziałek – o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny;
    - o godz. 18.15 – adoracja prowadzona przez Ruch Światło – Życie; zapraszamy wszystkich Parafian.

5. We wtorek – .

6. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy;
    - o godz. 19.00 – modlitwa brewiarzowa w Katolickim Centrum Młodzieży; zapraszamy młodzież pracującą, studiującą oraz chętnych Parafian.

7. W Czwartek - po roratniej Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W Piątek - III Piątek miesiąca;
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. W Sobotę – o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu;
    - o godz. 20.00 – zapraszamy naszą Młodzież na czuwanie adwentowe, które zakończymy Mszą św. o północy.

10. W przyszłą Niedzielę – IV NIEDZIELA ADWENTU
    - o godz. 15.00 – Nabożeństwo adwentowe;
    - o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.

11. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek, wtorek i środę. Początek o godz. 14.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

12. OKAZJA DO SAKRAMENTU POKUTY:
    - od poniedziałku do środy – od godz. 6.00 – 7.30 oraz od 16.30 – 18.00
    - w czwartek  - od 6.00 – 7.30 oraz od 16.00 – 19.00
    - w piątek – od 6.00 – 7.30 oraz od 16.00 – 18.00
    - w sobotę – od 6.00 – 7.30 oraz od 14.00 – 18.00.
    SPOWIEDŹ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W SOBOTĘ:
    - godz. 9.00 – kl. III, IV oraz dzieci po Wczesnej Komunii Św.
    - godz. 9.30 – kl. V, VI
    - godz. 10.00 – uczniowie Gimnazjum

13. Wigilia dla osób samotnych odbędzie się w 22 grudnia o godz. 15.00 w Domu św. J.P. II.

14. W kancelarii parafialnej przyjmowane są zgłoszenia Parafian, którzy pragną przyjąć Komunię św. zaniesioną przez Nadzwyczajnych Szafarzy w Święta Bożego Narodzenia.

15. Spotkanie najstarszych ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 18.15 w Domu im. św. J.P. II. Na to spotkanie zapraszamy także wszystkich chętnych mężczyzn, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu.

16. Przypominamy o trwającej w naszym kościele zbiórce „Darów Świątecznego Stołu”, które zostaną przekazane rodzinom biednym i osobom samotnym w naszej Parafii, aby mogły godnie przeżyć Święta. Dary można składać do koszy, które są wystawione przy bocznym ołtarzu do soboty 20 grudnia (do godz. 12.00). Produkty krótkotrwałe prosimy przynosić tylko w ostatnim dniu zbiórki. Jeżeli w naszym otoczeniu są Rodziny lub Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji prosimy zgłaszać je w kancelarii parafialnej do najbliższego czwartku.

17. W najbliższy czwartek i piątek chcemy udekorować nasz kościół na Święta. Bardzo prosimy do tych prac naszych Panów. Prace rozpoczniemy o godz. 8.00.

18. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z mieszkańcami Osiedla przy ul. ks. Knosały dokonało wymiany krzyża stojącego na tym osiedlu. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża, wykonanego z afrykańskiego drewna azobe odbędzie się w niedzielę 21 grudnia br. o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich Parafian na tą uroczystość.

19. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP.

20. Są już także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy – 12 zł; małej – 5 zł.

21. Polecamy czasopisma katolickie: