Dzisiaj jest czwartek, 27 Kwi 2017
Ogłoszenia parafialne od 23.04 do 30.04.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ODPUST KU CZCI ŚW. WOJCIECHA - NIEDZIELA 23 KWIETNIA 2017r.

„JEZU UFAM TOBIE!”

„Święty Wojciechu, Patronie nasz, racz z wiekuistej światłości
Z Bogarodzicą Dziewicą wraz złączyć nas więźbą miłości”.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona - św. Wojciecha. Zawierzamy Panu Bogu wszystkie Rodziny naszej Parafii. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za Parafian mieszkających przy ulicy BARBÓRKI.

Witamy w naszej Parafii Księdza OJCA RYSZARDA HAJDUKA CSsR który przewodniczy uroczystej Sumie Odpustowej i głosi homilię odpustową.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbywa się zbiórka na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – uroczyste Nieszpory Odpustowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nieszporach.
Zachęcamy Parafian i Gości do uzyskiwania dzisiaj w naszym kościele odpustu zupełnego. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

2. W poniedziałek – liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha;
- o godz. 16.00 – Msza św. na Cmentarzu za Zmarłych Parafian.

3. We wtorek – Święto św. Marka, Ewangelisty. To dzień imienin Ks. Biskupa MARKA SZKUDŁO. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.
- o godz. 7.00 – nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy;
- o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. J.P. II.

4. W środę – o godz. 7.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu;
- o godz. 19.30 – spotkanie Najstarszych Ministrantów w Domu im. św. J.P. II.

6. W piątek – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. Jana Pawła II.

7. W sobotę – obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi Św. Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielę III Niedziela Wielkanocna – początek Tygodnia Biblijnego
- o godz. 15.00 – Nieszpory.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

9. Msza św. w intencji uczestników Seminarium Odnowy Wiary zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. – modlitwa dziękczynna za dary Ducha Świętego.

10. Spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów wyjeżdżających do Budapesztu odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 w Domu im. św. J.P. II. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00 sprzed kościoła.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na doroczną pielgrzymkę rowerzystów na Górę św. Anny w dn. 12-13 maja br. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 4 maja.

12. Uzupełnione i podpisane książeczki z Drogi Krzyżowej dla Dzieci można oddawać do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nagrody będą wręczane Dzieciom w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitych łask Bożych uproszonych za wstawiennictwem św. Wojciecha, a także radosnych spotkań w gronie Rodziny i Przyjaciół.
ŚWIĘTY WOJCIECHU – MÓDL SIĘ ZA NAMI !
JEZU UFAM TOBIE!