Dzisiaj jest środa, 18 Sty 2017
Ogłoszenia parafialne od 15.01 do 22.01.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 15 STYCZNIA 2017 r.

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.” /Aklamacja/

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. SZYLERA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1.Dzisiaj – o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej Parafialnej Orkiestry Dętej;
- o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe z akompaniamentem Orkiestry
- po Nieszporach – dalszy ciąg kolędowania z Orkiestrą.
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny.
W poniedziałek przypada w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.30, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy Parafian do osobistej modlitwy, do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Proponowany plan adoracji jest wywieszony w gablotce.

3. We wtorek – Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim
- o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
- o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – o godz. 16.00 – spotkanie opłatkowo – kolędowe III Zakonu św. Franciszka w Domu im. św. J.P. II;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – III PIĄTEK MIESIĄCA
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę - o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 15.00 - spotkanie opłatkowo – kolędowe Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielęIII Niedziela Zwykła
- o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru „De Profundis” z Parafii św. Stanisława;
- o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe;
po Nieszporach – ciąg dalszy koncertu kolęd.
Kolekta będzie przeznaczona na opał do kościoła i budynków parafialnych.

9. Spotkanie opłatkowo – kolędowe Koła Misyjnego odbędzie się w niedzielę 22 stycznia po Nieszporach w Domu im. św. J.P. II.

10. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału w SEMINARIUM ODNOWY WIARY które rozpoczniemy 1 lutego o godz. 19.00 w kościele. Szczegóły na plakatach w kościele oraz na stronie internetowej Parafii.

11. Wyjazd na pielgrzymko – wycieczkę do Częstochowy – we wtorek o godz. 7.30 sprzed kościoła.

12. Wyjazd uczestników na Jasełka do Teatru w Cieszynie – w czwartek o godz. 14.00 z parkingu na Placu Jana Pawła II przy Centrum Kultury „Karolinka”.

13. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci Archidiecezji Katowickiej zaprasza na czuwanie przy Bożym Żłóbku w Bazylice Ojców Franciszkanów w Panewnikach w sobotę, 21 stycznia o godz. 11.00.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.