Dzisiaj jest piątek, 23 Cze 2017
Ogłoszenia parafialne od 18.06 do 25.06.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 18 CZERWCA 2017 r.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9, 37).

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul.DANIELECKIEJ

Módlmy się także za Księdza Seniora Piotra, który dzisiaj obchodzi swoje urodziny. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem odbywa się druga zbiórka na pomoc rodzinom w Syrii (program Caritas Polska Rodzina – Rodzinie). Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 15.00 – Nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną dookoła Kościoła;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Od poniedziałku do czwartku zapraszamy Parafian do udziału w wieczornych Mszach św., po których odprawiamy nabożeństwo eucharystyczne i procesję teoforyczną wokół naszego kościoła. Szczególnie prosimy Dzieci I komunijne, sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem oraz Młodzież (w czwartek ostatnie Nabożeństwo o godz. 17.15).

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 - Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna; jest to Msza św. na zakończenie nauki w Gimnazjum uczniów klas III;
- o godz. 17.15 – nabożeństwo eucharystyczne i ostatnia procesja teoforyczna;
- o godz. 19.00 – spotkanie Najstarszych Ministrantów w Domu im. św. Jana Pawła II.

6. W piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
- o godz. 7.00 i 17.30 – nabożeństwo ku czci NSPJ;
- o godz. 8.15 – Msza św. za zakończenie roku szkolnego w intencji Uczniów i Nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum;
- o godz. 9.15 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji Uczniów i Nauczycieli Szkół Podstawowych;
- o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – XII NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św..
Tak więc od 25 czerwca Msze św. będą sprawowane:
- w niedziele: 6.00, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00, 18.00; - o godz. 15.00 – Nieszpory;
- w dni powszednie: 7.00, 18.00.

9. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas grupa Pielgrzymów z Pszczyny /ok. 180 osób/. Pszczyńscy pielgrzymi od wielu już lat są naszymi gośćmi w drodze na Jasną Górę. Prosimy Parafian o gościnę dla Pątników z niedzieli 25 czerwca na poniedziałek 26 czerwca. W dalszą drogę na Jasną Górę wyruszą w poniedziałek po rannej Mszy św.

10. Dzisiaj odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Swój głos można oddać w Domu im. św. J.P. II od 6.30 do 19.30. Głosujemy na dwóch spośród zaproponowanych kandydatów. Do udziału w wyborach uprawnieni są pełnoletni Parafianie. Do Rady powołanych zostanie ośmiu kandydatów, którzy uzyskają największą liczbę głosów.

11. Także dzisiaj na Farskim Ogrodzie odbędzie się III Festiwal Parafialnych Orkiestr Dętych. Każda z orkiestr zaprezentuje program składający się z utworów rozrywkowych. Początek Festiwalu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

12. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na 60 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia. Dzień radzionkowski odbędzie się w poniedziałek, 31 lipca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski. Wpisowe wynosi 40 zł. (Dzieci z S.P. nie płacą). Można zapisać się również do Grupy Rowerowej, która weźmie udział w pielgrzymce w dniach 30 – 31 lipca.

13. Wyjazd do Hradec nad Moravicou – w niedzielę 25.06. o godz. 6.10 sprzed kościoła.

14. Chłopców, zwłaszcza po I Komunii św., którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie się do ks. Kazimierza (lub do zakrystii).

15. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce Pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Natomiast opłatę za wodę i wywóz śmieci można uiszczać na Cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 – 16.00. Wynosi ona 10 zł na rok.

16. Dziękujemy wszystkim Parafianom uczestniczącym w uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Siostrom Służebniczkom; „Bóg zapłać” budowniczym pięknych ołtarzy, pocztom sztandarowym, Paniom i Panom w śląskich strojach regionalnych, Braci górniczej, Orkiestrze, Służbie liturgicznej i kościelnej, Parafianom, którzy przystroili swoje posesje, Policji i Straży Miejskiej, firmie pana Antoniego Krzykawskiego, panu Joachimowi Szatonowi, panu Fabianowi Mateji i wszystkim Panom, którzy zapewnili nagłośnienie, Dzieciom pierwszo- i wczesnokomunijnym, sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkim za publiczne wyznanie naszej wiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

17. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!