Dzisiaj jest środa, 19 Wrz 2018
Ogłoszenia Parafialne od 16.09. do 23.09.2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 16 WRZEŚNIA 2018 r.

„Jezus zapytał uczniów: za kogo Mnie uważacie?” (por. Mk 8)

Odpowiedzmy Jezusowi na Jego pytanie.

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii,aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. SZYLERA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Dzisiaj o godz. 14.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach – Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorekŚwięto św. Stanisława KOSTKI – Patrona Polski i Młodzieży. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Młodzieży.
- o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – o godz. 16.30 – Msza św. szkolna – zapraszamy Uczniów klas od I do VI.
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zachęcamy Dzieci do udziału w konkursie”Tajemnica Różańca Świętego wykonana w dowolnej technice”. Szczegóły u Siostry i Pań Katechetek oraz na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. W piątek - III Piątek miesiąca
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W niedzielęXXV Niedziela Zwykła
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów prac brukarskich, które ostatnio zostały wykonane przy naszym kościele.

9. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św.odbędzie się we wtorek o godz. 16.30 w Domu im. św. Jana Pawła II.

10. Spotkanie III Zakonu św. Franciszka - w czwartek o godz. 16.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

11. Młodzież, która w minionym roku szkolnym przyjęła Sakrament Bierzmowania zapraszamy na Święto Bierzmowanych, które odbędzie się 22 września (sobota) w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Zapisy u Księdza Mateusza.

12. W przyszłym miesiącu – w dniach od 13 do 17 października nasza Parafia będzie przeżywała odnowienie Misji Świętych. Pamiętajmy w modlitwie o tym bardzo ważnym wydarzeniu duchowym dla naszej Parafii.

13. Msza św. dla osób planujących zawarcie sakramentu małżeństwa (już zaręczonych oraz tych, które chciałyby odbyć uroczyste zaręczyny podczas Eucharystii) odbędzie się w sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym 23 września (niedziela) o godz. 15.00.

14. Wspólnota Dorosłych zaprasza na festyn „Kopalnia Dobra” – dzisiaj od godz. 17.00 na placu przed Biblioteką w Rojcy.

15. W sobotę o godz. 17.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Rojcy – Msza św., po której Wielkie Uwielbienie Boga. Serdecznie zapraszamy do udziału.

16. Ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę odbędzie się 22 i 23 września.

17. Przypominamy Parafianom, że w naszym Domu im. św. Jana Pawła II prowadzona jest kuchnia, gdzie można codziennie zamawiać obiady, ale także przeżywać rodzinne uroczystości. Szczegóły w Domu im. św. Jana Pawła II.

18. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy ofiarowali swoje modlitwy i nadesłali życzenia z okazji moich urodzin i 30 rocznicy Święceń Kapłańskich składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
Ksiądz Proboszcz Damian Wojtyczka.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!