Dzisiaj jest niedziela, 07 Lut 2016
Ogłoszenia parafialne od 07.02. do 14.02.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 7 LUTEGO 2016 r.

„OTO JA, POŚLIJ MNIE” (Iz 6,8)

Dzisiaj rozpoczynamy 40 – godzinne Nabożeństwo o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy. Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. KOPERNIKA.

Kolekta  dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1.Dzisiaj – adoracja  Najśw. Sakramentu od godz. 12.30 – 16.00 oraz od 17.00 – 18.00.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości.

2. W poniedziałek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 – 18.00. Proponowany plan adoracji jest wywieszony w gablotce.
- o godz. 7.00 i 17.30 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 – 18.00;
- o godz. 16.00 – spotkanie Zespołu Charytatywnego;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. J.P.II.

4. W środęŚRODA POPIELCOWA
Rozpoczynamy czas wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 9.00; 16.00; 18.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00.
Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem.
Kolekta tego dnia jest jałmużną postną.

5. W czwartek – Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; Pamiętajmy w tym dniu o chorych i cierpiących, ale również o lekarzach i całej Służbie Zdrowia;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna; do udziału  zapraszamy wszystkich uczniów Szkół Podstawowych oraz I i II klas Gimnazjalnych;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – zapraszamy do udziału w pierwszych w tym Wielkim Poście nabożeństwach Drogi Krzyżowej:
- Dorosłych i Młodzież - o godz. 7.00 lub 17.15;
- Dzieci - o godz. 16.30;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – DZIEŃ FATIMSKI
- o godz. 8.15 – Msza św. w intencji Chorych, zalecanych i Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej; po Mszy św. – modlitwa różańcowa.
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielęI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości;
Kolekta specjalna będzie przeznaczona na spłatę kosztów remontu naszego kościoła.
- o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
- po Nabożeństwie – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. J.P. II.

9. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Środą Popielcową:
- od godz. 6.00 – 7.30 oraz od 17.00 – 18.00.

10. Zachęcamy Parafian do podejmowania w Wielkim Poście uczynków miłosierdzia, dzieł pokutnych, do zachowania całkowitej abstynencji. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
Przypominamy, że Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
Na popołudniową Drogę Krzyżową można składać zalecki za Zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Odczytywanie zalecek będziemy rozpoczynać o godz. 17.05.
Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia zachowania abstynencji.
Zachęcamy także do odprawienia rekolekcji zamkniętych w jednym z domów rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Plan tych rekolekcji jest wywieszony w gablotce.

11. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną 15, 16 i 17 lutego (poniedziałek, wtorek i środa). Początek o godz. 8.30. Zgłoszenia przez cały tydzień w kancelarii parafialnej.

12. Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek w Domu im. św. J.P. II:
- o godz. 17.00 – Rodzice Dzieci z S.P. 1
- o godz. 17.45 – Rodzice Dzieci z S.P. 2.

13. Nadzwyczajne posiedzenie Rady Ekonomicznej naszej Parafii odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 na Probostwie.

14. Spotkanie organizacyjno – informacyjne dla Rodziców, którzy zapisali swoje Dzieci na półkolonie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Katolickim Centrum Młodzieży.

15. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Pragi „Śladami św. Wojciecha z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski” w dniach od 30 kwietnia do 2 maja.
Koszt pielgrzymki – 420 zł. Szczegółowy program w gablotce, a zapisy w kancelarii parafialnej.

16. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich na projekcję filmu fabularnego prod. amerykańskiej pt. „Bóg nie umarł”. Ten niezwykły film stał się najgłośniejszym w USA filmem o tematyce religijnej ostatnich lat. Projekcja filmu będzie miała miejsce w kinie Centrum Kultury Karolinka w dniu 21 lutego br. (niedziela) o godzinie 19.15.
Bilety już są w sprzedaży w kasie kina lub przez internet. Zwiastun filmu można obejrzeć na stronie parafialnej.

17. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Panom, którzy w środę tak licznie przybyli, aby rozebrać  dekoracje bożonarodzeniowe z naszego kościoła.

18. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.