Dzisiaj jest poniedziałek, 11 Gru 2017
Ogłoszenia parafialne od 10.12 do 17.12.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ADWENTU 10.12.2017r. I UROCZYSTOŚĆ 142 ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże” /Aklamacja/.

W dzisiejszą niedzielę świętujemy 142 Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Budowniczych kościoła, o Kapłanach duszpasterzujących oraz wywodzących się z naszej Parafii, o Siostrach Zakonnych, módlmy się o świętość życia dla wszystkich Parafian, a dla Zmarłych o radość Życia wiecznego.

Witamy w naszej Parafii Ojca ATANAZEGO OFM z Góry Świętej Anny, który głosi dzisiaj homilię.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. MAGNOLIOWEJ.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy naszym kościele, mających na celu zabezpieczenie fundamentów, muru oporowego i wykonanie odwodnienia terenu przy naszym kościele, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego.
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św.
- o godz. 19.00 – II Nauka przedślubna w Domu im. św. Jana Pawła II, a w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 14.00 – Dzień skupienia dla Narzeczonych. W programie tego Dnia jest Msza św..
Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, a także dostępny na stronie internetowej Parafii. Kolędę rozpoczynamy w soboty i niedziele o godz. 14.00, a w pozostałe dni o godz. 15.00. Dobrowolne ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na pokrycie kosztów inwestycji wykonywanych przez Parafię w tym roku: zabezpieczenie fundamentów i wykonanie odwodnienia kościoła, nowy żelbetowy mur oporowy (tzw.palisada) oraz zakup I części piaskowca i granitu na drogę procesyjną. Wszystkim Parafianom, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
Zachęcamy wszystkie Dzieci do wytrwałego uczestnictwa w Mszach św. roratnich od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Roraty dla Dorosłych w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 6.30.

2. We wtorek – Różaniec i Godzinki do Matki Bożej Bolesnej.

3. W środęDZIEŃ FATIMSKI
- o godz. 8.15 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej;
- po Mszy św. – Różaniec.

4. W czwartek – urodziny obchodzi ksiądz Łukasz RUDNIK. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 6.30.
- po roratniej Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek – III Piątek miesiąca.
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę – o godz. 9.30 – DZIEŃ SKUPIENIA PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS DEKANATU PIEKARY ŚLĄSKIE
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
- o godz. 20.00 – zapraszamy naszą Młodzież na czuwanie adwentowe.

7. W przyszłą niedzielęIII NIEDZIELA ADWENTU
- o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci;
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

8. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzenia 18, 19 i 20 grudnia. Początek o godz. 14.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

9. Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżonków odbędzie się w najbliższą sobotę. Program:
- godz. 16.00 - rozpoczęcie i konferencja
- godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź
- godz. 18.00 – EUCHARYSTIA; po Mszy św. – spotkanie przy stole
Serdecznie zapraszamy Małżonków do udziału.

10. Dorocznym zwyczajem w dniach 10-15 grudnia br. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę Darów Świątecznego Stołu. Dary składać można do przygotowanych w kościele koszy do piątku 15 grudnia. Produkty krótkotrwałe prosimy przynosić tylko w ostatnim dniu zbiórki. Jeżeli w naszym otoczeniu są Rodziny lub Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej prosimy zgłaszać je w kancelarii parafialnej.

11. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP

12. W najbliższy czwartek i piątek chcemy udekorować nasz kościół na Święta. Bardzo prosimy do tych prac naszych Panów. Prace rozpoczniemy o godz. 8.00.

13. Zapraszamy na Muzyczne Uwielbienie „Ciebie wołam” – dzisiaj (w niedzielę) na godzinę 18.00 do Centrum Kultury Karolinka. Do wspólnej modlitwy i śpiewu zaprasza rodzina Bisaga z przyjaciółmi. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

14. IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, wydarzeniu muzycznym. Pośród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem. Bilety w cenie: 40 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia w kancelarii parafialnej.

15. Zachęcamy do udziału w 33 edycji Konkursu Szopek Śląskich. Szczegóły i regulamin w gablotce przy wyjściu z kościoła.

16. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na 2018 rok.

BŁOGOSŁAWIONEJ II NIEDZIELI ADWENTU!