Dzisiaj jest środa, 02 Gru 2015
Ogłoszenia parafialne od 29.11. do 06.12.2015r

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - Niedziela 29.11.2015r.
 
„Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki!”.
 
Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny – Jubileusz 1050 - lecia Chrztu Polski. Słowa przewodnie Roku Jubileuszowego nawiązują do Sakramentu Chrztu św. i brzmią: „Nowe Życie w Chrystusie”.
 
Niedzielę dzisiejszą przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich przeżywających dramat alkoholizmu oraz ich Rodziny.
 
Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. GAŁCZYŃSKIEGO.
 
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, szczególnie na pokrycie kosztów remontu kaplicy pogrzebowej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
 
1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nabożeństwo adwentowe, podczas którego pragniemy modlić się o trzeźwość w naszych Rodzinach. Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji.
Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, a także wystawiony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Kolędę rozpoczynamy w soboty i niedziele o godz. 14.00, a w pozostałe dni o godz. 15.00. Dobrowolne ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone na spłatę kosztów
remontu naszego kościoła.
 
W Adwencie zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Będzie to jedyna Msza św. wieczorna.
Sobotnia Msza św. wieczorna pozostaje bez zmian – o godz. 18.00.
W poniedziałki, środy i soboty o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza św. Roratnia dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy. Prosimy zabrać z sobą świece.
 
2. W poniedziałek – o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny.
 
3. W środę - o godz. 7.00 – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 
W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.
 
4. W I Czwartek – o godz. 7.00 – nabożeństwo w intencji  Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji.
W I Czwartek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
5. W I Piątek  - o godz. 7.00 – nabożeństwo ku czci NSPJ;
- o godz. 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najświętszemu Sercu Jezusa.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – Msza św. roratnia w intencji Młodzieży naszej Parafii. Prosimy zabrać świece lub lampiony.
W I Piątek 4 XII. - obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary –  patronki górników, archidiecezji katowickiej oraz dobrej śmierci. Wszystkich Górników, Emerytów górniczych oraz Rodziny zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Pół godziny wcześniej – o godz. 8.30 odśpiewamy Godzinki ku czci św. Barbary.
Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udziela Wiernym Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 grudnia.
 
6. W I Sobotę – o godz. 7.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi;
 
7. W przyszłą niedzielęII NIEDZIELA ADWENTU - będziemy przeżywali UROCZYSTOŚĆ 140 ROCZNICY POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA.
Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości szczególnie na uroczystą Sumę o godz. 10.00, którą będziemy sprawowali w intencji Parafian, Ofiarodawców oraz za Zmarłych Budowniczych i Fundatorów naszego kościoła. Natomiast o godz. 17.30 w naszym kościele odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W związku z koncertem nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Prosimy o uwzględnienie tego faktu.
- o godz. 19.00 – I Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P.II.
Kolekta specjalna na spłatę kosztów remontu naszego kościoła, a przed kościołem ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 
8. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej Parafii peregrynację Ikony św. Rodziny wśród Rodzin dzieci I komunijnych.
 
9. Małżonków zapraszamy na adwentowy Dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 5 grudnia w godz. od 17.00 – 20.30. Więcej szczegółów na plakatach.
 
10. Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza na Kiermasz Świąteczny w przyszłą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić kartki świąteczne, świeczki, ozdoby choinkowe i inne ręcznie robione świąteczne upominki. Dochód przeznaczony zostanie na wyjazd naszej Młodzieży do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym podczas Światowych Dni Młodzieży.
 
11. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP
 
12. Wszystkie Rodziny, które chciałyby, aby 6 grudnia odwiedził ich domy św. Mikołaj, proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do 3 grudnia lub pod nr telefonu: 573 417 057
 
13. Przypominamy, że do 20 grudnia w Kancelarii parafialnej można zapisać się na wyjazd do Krakowa, na spotkanie z Papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży. Koszty wyjazdu oraz pakiety są podane w gablocie przed kościołem. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
14. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, w porozumieniu z Księżmi Biskupami w diecezjach całego kraju ponownie organizuje akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Parafian, ale także instytucje, które chciałyby oddać zużyty sprzęt elektroniczny czy elektryczny prosimy o dostarczenie tego sprzętu do Katolickiego Centrum Młodzieży od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 12.00, a w czwartek od 10.00 – 17.00.
 
15. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się 29 grudnia o godz. 19.00. Bilety na koncert są do nabycia w kancelarii parafialnej.
 
16. Dziękujemy naszym Paniom i Panom za generalne posprzątanie naszego kościoła.
 
17. Polecamy „Gościa Niedzielnego” , nasz parafialny miesięcznik „Adalbertus” oraz inne czasopisma katolickie. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na 2016 rok.