Dzisiaj jest środa, 02 Wrz 2015
Ogłoszenia parafialne od 30.08. do 06.09.2015r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA,  rok B  30.08.2015r.
Mk 7,1-8.14-15.21-23

„Któryż naród wielki ma bogów tak bliskich jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy"  [Pwt 4,7]

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. BARBÓRKI.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.
    W poniedziałek zapraszamy do Sakramentu Pokuty dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego:
    - kl. III i IV oraz dzieci po Wczesnej Komunii św. – w poniedziałek o godz. 9.00
    - kl. V i VI – w poniedziałek o godz. 9.30
    - klasy I i II Gimnazjum – w poniedziałek o godz. 10.00
    - klasy III Gimnazjum i młodzież szkół średnich – będzie miała spowiedź w piątek o godz. 19.00.

3. We Wtorek – 1 września – ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGOI KATECHETYCZNEGO
    Msze św. odprawimy według następującego porządku:
    - o godz. 8.15 – Msza św. w intencji Uczniów i Nauczycieli Szkół Podstawowych
    - o godz. 9.15 – Msza św. w intencji Uczniów i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego;
    -  o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
    - po Mszy św. wieczornej – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. J.P.II.
    Od wtorku 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy św. i Nabożeństw.

4. W Środę – o godz. 7.00  – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - o godz. 19.00 – modlitwa brewiarzowa w Katolickim Centrum Młodzieży.

5. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

6. W I Czwartek - o godz. 7.00 – Nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
    - o godz. 7.30 – Msza św. w tej Intencji;
    - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna – pierwsza w nowym roku szkolnym - na którą zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych oraz pierwszych i drugich klas Gimnazjum. Podczas tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych Szkół Podstawowych. Zapraszamy pierwszoklasistów z tornistrami, ale także Rodziców, Rodzeństwo i Dziadków do udziału w tej Mszy św. W I Czwartek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy Parafian do osobistej modlitwy.

7. W I Piątek - o godz. 7.00 – Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa;
    - o godz. 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najśw. Sercu Jezusowemu
    - o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - o godz. 16.30 – Pierwszopiątkowa Msza św. szkolna;
    - o godz. 19.15 – Msza św. w intencji Młodzieży naszej Parafii.

8. W I Sobotę – obchodzimy Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.
    Prosimy Parafian o modlitwę w intencji duchowieństwa naszej Parafii i Archidiecezji.
    - o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP
    - o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

9. W przyszłą NiedzielęXXIII Niedziela Zwykła. W naszej Parafii będziemy przeżywali dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie Poczty sztandarowe, Panie i Panów w naszych śląskich strojach regionalnych oraz wszystkich Parafian.
    - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    - po Nieszporach – spotkanie Zespołu Misyjnego w Domu im. św. J.P. II.
    - o godz. 19.00 – I Nauka przedślubna w Domu im. św. J.P.II.
    Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji katowickiej.
    Dzień skupienia dla Narzeczonych za dwa tygodnie w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Początek o godz. 14.00.
    Zachęcamy Narzeczonych do udziału w rekolekcjach przedmałżeńskich w jednym z naszych Diecezjalnych Domów Rekolekcyjnych – terminy są podane na plakacie przy wyjściu z kościoła; zapraszamy także do udziału w spotkaniach przedmałżeńskich, a szczegóły znajdziemy na stronach internetowych: www.kibicujrodzinie.pl oraz www.przednamimalzenstwo.pl.

10. Dekretem Księdza Biskupa – ksiądz Andrzej TRZECIAK zostaje z naszej parafii przeniesiony do parafii św. Jerzego w Goczałkowicach. Księdzu Andrzejowi dziękujemy za 5 letnią pracę duszpasterską w naszej parafii i zapraszamy Parafian na Mszę św. „pożegnalną” w I Czwartek o godz. 16.30. Ze względu na brak księży w miejsce księdza Andrzeja nie został posłany nowy wikariusz. Przypominamy także, że dekretem Księdza Arcybiskupa - pochodzący z naszej parafii Ksiądz Ludwik KIERAS – dotychczasowy proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzozowicach – Kamieniu został przeniesiony na emeryturę. Ksiądz Ludwik mieszka na terenie naszej Parafii i sprawuje Msze święte w naszym kościele.

11. Decyzją Matki Prowincjalnej ze wspólnoty Sióstr Służebniczek została przeniesiona Siostra Maria Karola - do Knurowa. Do naszej wspólnoty Sióstr została posłana Siostra Maria Archangela. Życzymy Siostrom Błogosławieństwa Bożego i doświadczania opieki bł. Edmunda.

12. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną 7, 8 i 9 września (poniedziałek, wtorek i środa). Początek o godz. 15.00. Zgłoszenia przez cały tydzień w kancelarii parafialnej.

13. Spotkanie Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 w Domu im. św. J.P. II. Zapraszamy także dziewczynki po wczesnej i pierwszej Komunii św.

14. Spotkanie Chórku chłopięcego „Cantate Pueri” odbędzie się w sobotę o godz. 10.15. Zapraszamy chłopców z klas 3,4 i 5 którzy lubią śpiewać.

15. Przypominamy, że trwają zapisy na 244 Pielgrzymkę na Górę św. Anny, która odbędzie się w dniach 10-13 września br. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 7 września br.

16. Polecamy czasopisma katolickie: