Dzisiaj jest środa, 23 Sie 2017
Ogłoszenia parafialne od 20.08 do 27.08.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 20 SIERPNIA 2017 r.

„Matko Piekarska Opiekunko sławna, orędowniczko wszelkich łask…
Ciebie dziecięcym sercem błagamy weź pod opiekę zbożny nasz lud”.

Dzisiaj odbywa cię pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się, by Maryja była dla każdej Kobiety naszej Parafii najdoskonalszym wzorem świętości.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. HOLEWINY.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory Maryjne;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych Dzieci;
- około godz. 17.00 – powitamy Panie powracające z Piekar Śląskich.

2. W poniedziałek – o godz. 7.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środęPARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – Msza św. dziękczynno - błagalna
- o godz. 7.30 – Nabożenstwo ku czci św. Wojciecha

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotęUROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
- o godz. 18.00 – Msza św. w intencji tegorocznych Pielgrzymów na Jasną Górę.
Podczas tej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielęXXI Niedziela Zwykła.
- o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. na Księżej Górze w intencji Seniorów i Rzemieślników naszej Parafii; po Mszy św. zostaną otwarte „Senioralia”.
- na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 zapraszamy do Parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu, która w tym dniu przeżywać będzie odpust (u nas Nieszporów nie będzie).
Kolekta przeznaczona na prace konserwatorsko – remontowe zabezpieczjące fundamenty naszego kościoła.

9. Tegoroczna 246 Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 14. - 17 września. Jest to druga historycznie najstarsza pielgrzymka radzionkowska ślubowana. Zapraszamy zwłaszcza tych Parafian, którzy nie byli jeszcze na tej pielgrzymce. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 12 września. Wyjazd 14 września o godz. 11.45. sprzed kościoła.

10. Róże Różańcowe i Apostolstwo Dobrej Śmierci organizują wycieczko-pielgrzymkę do Zakopanego na Krzeptówki w dniu 9 września. Koszt 60 zł, wyjazd o 5.30 rano sprzed kościoła, informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do dnia 7 września.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.