Dzisiaj jest niedziela, 19 Kwi 2015
Ogłoszenia parafialne od 19.04. do 26.04.2015r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA,  rok B  19.04.2015r.
Łk 24,35-48

„POKÓJ WAM!"  [Łk 24,36]

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W tym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ulicy STOLARSKIEJ.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na spłatę kosztów remontu naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 –  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
    - po Nieszporach – spotkanie Zespołu Misyjnego w Domu im. św. J.P.II.
    - o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.

2. W Poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – Różaniec pokutno – przebłagalny;
    - po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne Bractwa św. Wojciecha w Domu im. św. J.P. II.
    - o godz. 19.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Ruch Światło – Życie; zapraszamy wszystkich Parafian.

3. We Wtorek – o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
    - o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej w Domu im. św. J.P.II.

4. W Środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W Czwartek - LITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, naszej Parafii i naszego Miasta.
    Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 16.30 – szkolna i o godz. 18.00.
    O godz. 17.30 – nabożeństwo ku czci św. Wojciecha.
    Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynno – błagalną o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Tomasz RADKOWSKI – nasz były Wikariusz.
    Po każdej Mszy św. będzie sposobność oddania czci relikwiom św. Wojciecha przez ucałowanie.

6. W Piątek - o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
    - od godz. 18.45 – 19.30 – dyżur ks. Bronisława Gawrona w Domu im. św. J.P.II.

7. W Sobotę – Święto św. Marka, Ewangelisty;
    - po Mszy św. o godz. 6.30 udamy się w procesji do Krzyża Misyjnego, gdzie odprawimy nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje oraz o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy.
    - o godz. 17.00 – UROCZYSTE NIESZPORY, którymi rozpoczniemy świętowanie naszego Odpustu Parafialnego
    Podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.
    W sobotę  zapraszamy Parafian i Gości  na KONCERT UWIELBIENIA z okazji naszego Odpustu. Początek koncertu o godz. 19.00 na Farskim Placu.

8. W przyszłą Niedzielę – będziemy przeżywali UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ KU CZCI NASZEGO PATRONA ŚW. WOJCIECHA.
    O godz. 10.00 – Uroczysta Suma Odpustowa w intencji  Parafian z procesją wokół naszego kościoła. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył Ks. Biskup MAREK SZKUDŁO – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Katowickiej, a homilię będzie głosił ks. Marek MENŻYK – były Wikariusz naszej Parafii.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz Gości do udziału w naszym Odpuście. Prosimy o udział wszystkie poczty sztandarowe, Brać Górniczą oraz Panie i Panów w naszych śląskich strojach regionalnych.
    Po Sumie następna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00.
    - o godz. 15.00 – Uroczyste Nieszpory Odpustowe.
    Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
    Prosimy, aby samochody parkować na parkingu za kościołem; niech parking przy kościele pozostanie dla dowożących Chorych i Starszych Parafian.

9. W związku z uroczystościami odpustowymi zachęcamy Parafian do uzyskiwania daru odpustu zupełnego; przypominamy, że odpust można uzyskać zarówno w czwartek jak i w niedzielę poprzez nawiedzenie naszego kościoła oraz spełnienie wszystkich pozostałych warunków.

10. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w piątek 24 kwietnia br., o godz. 19.00 w Domu im. św. J.P. II. Szczególnie zapraszamy osoby, które nie są członkami Stowarzyszenia.

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje w dniach 28-29 sierpnia pielgrzymko - wycieczkę na Ziemię Świdnicką i w Czeskie Góry Stołowe. Odwiedzimy m.in. Sobótkę, Świdnicę, Adrspach, Pieszyce. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 30 maja. Szczegóły na plakatach.

12. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do udziału w rekolekcjach w Panewnikach od 27 do 30 kwietnia.

13. W zawiązku z zapytaniami wiernych, udających się w dniu 10 maja br. pociągiem specjalnym na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, informujemy o możliwości udziału w wyborach prezydenckich drogą korespondencyjną lub przez pełnomocnika. Szczegółowe informacje o alternatywnych sposobach udziału w wyborach prezydenckich wywieszone są na stronie internetowej parafii.

14. Polecamy czasopisma katolickie: