Dzisiaj jest poniedziałek, 03 Sie 2020
Ogłoszenia Parafialne od 02.08. do 09.08.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- NIEDZIELA 02 SIERPNIA 2020r.

„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. (Aklamacja)

Witamy w naszej Parafii Księdza Proboszcza Jacka PLECHA, który głosi homilię i kolektuje na budowę nowego kościoła w Katowicach – Podlesiu.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny - w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ulicy ZWYCIĘSTWA.

Prośmy także o ustąpienie pandemii na świecie.

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Dzisiaj przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

2. W poniedziałek – po Mszy św. porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godzinie 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca.

5. W I Czwartek - o godz. 7.00 – Msza św. w intencji Kapłanów, o zachowanie powołań oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- po Mszy św. – Nabożeństwo I – Czwartkowe.
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W I Piątek – PARAFIALNY DZIEŃ MODLITW O BEATYFIKACJĘ SŁUGI BOŻEGO OJCA LUDWIKA WRODARCZYKA OMI
- o godz. 7.00 – Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Rodzin poświęconych Sercu Jezusowemu;
- po Mszy św. – Nabożeństwo I – Piątkowe;
- o godzinie 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – po Mszy św. porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
- o godz. 12.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu Chrztu Świętego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona będzie na prace remontowo – konserwatorskie prowadzone przez naszą Parafię.

9. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek, wtorek, środę. Początek o godzinie 8.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

10. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Natomiast opłatę za wywóz śmieci i wodę można uiszczać na Cmentarzu w każdą sobotę od 8.00 – 16.00. Wynosi ona 10 zł na rok.

11. W środę przystąpiliśmy do układania kostki granitowej na kolejnym odcinku drogi procesyjnej wokół kościoła. Obecny etap obejmuje część drogi od strony prezbiterium. Odcinek, na którym trwają prace, musiał zostać wyłączony z ruchu pieszego, natomiast udrożnione zostało przejście przy kościele od strony północnej. Przepraszamy za te utrudnienia.

12. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”