Dzisiaj jest sobota, 25 Lut 2017
Ogłoszenia parafialne od 19.02 do 26.02.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 19 LUTEGO 2017 r.

„Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” /Mt 5,48/.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. WIKTORII. Módlmy się także za naszą Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. J.P. II;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 i 17.30 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 16.00 – spotkanie Zespołu Charytatywnego w Domu im. św. J.P. II.
- o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. J.P. II.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 19.00 – w kościele - Seminarium Odnowy Wiary.

5. W czwartekPARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
- o godz. 7.30 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
- o godz. 19.15 – spotkanie Bractwa św. Wojciecha w Domu im. św. J.P. II.

6. W piątek – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. J.P. II. Tematem spotkania będą objawienia w Fatimie. Zapraszamy także wszystkich chętnych Parafian.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.
Podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 udzielać będziemy błogosławieństwa Matkom oczekującym potomstwa.

8. W przyszłą niedzielęVIII Niedziela Zwykła.
Gościć będziemy w naszej Parafii ks. Grzegorza ŚMIECIŃSKIEGO – Sekretarza Metropolity Katowickiego, który będzie głosił Słowo Boże przygotowujące nas do Wizytacji Kanonicznej Księdza Arcybiskupa.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy także 40 godzinne Nabożeństwo.

9. WIZYTACJA KANONICZNA NASZEJ PARAFII, KTÓREJ DOKONA KS. ARCYBISKUP WIKTOR SKWORC ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 3 DO 5 MARCA. Już dzisiaj zapraszamy grupy parafialne i wszystkich Parafian do udziału w spotkaniach z Księdzem Arcybiskupem. Szczegółowy program Wizytacji podamy w przyszłą niedzielę. Podczas wizytacji Ksiądz Arcybiskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.
PRÓBY PRZED BIERZMOWANIEM ODBĘDĄ SIĘ:
PIERWSZA: W NAJBLIŻSZY PIĄTEK – O GODZ. 19.00 W KOŚCIELE
DRUGA: ZE ŚWIADKAMI – 2 MARCA O GODZ. 19.00 W KOŚCIELE
RODZICÓW KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE W NAJBLIŻSZY CZWARTEK O GODZ. 19.15 DO KOŚCIOŁA.
SPOWIEDŹ DLA KANDYDATÓW, RODZICÓW I ŚWIADKÓW – W SOBOTĘ OD GODZ. 16.00 – 18.00.

10. Spotkanie Katechetów uczących w naszych szkołach i przedszkolach odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 na Probostwie.

11. Pragniemy przypomnieć o organizowanych przez Parafię i Archidiecezję pielgrzymkach:
- w tym roku przypada setna rocznica objawień Matki Bożej w FATIMIE. Z tej racji Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do FATIMY w dniach od 29 czerwca do 6 lipca. Koszt: 3700 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
- chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych Parafian zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes, która odbędzie się od 8 – 16 maja. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi. Koszt: 2300 zł +170 Euro. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
- ponadto Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wycieczko – pielgrzymkę do Budapesztu w dniach od 29 kwietnia do 1 maja. Cena: 470 zł / + 30 zł wejściówki płatne na miejscu. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

12. Na terenie naszej Parafii przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka elektrośmieci. Zbiórkę przeprowadzi firma Green Office, która współpracuje z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny można będzie składać 6, 7 i 8 marca (poniedziałek, wtorek i środa) przy wejściu do Katolickiego Centrum Młodzieży (od ul. Sobieskiego) w godz. od 7.00 – 12.00.

13. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.