Dzisiaj jest poniedziałek, 21 Sty 2019
Ogłoszenia Parafialne od 20.01. do 27.01.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 20 STYCZNIA 2019 r.

„Pośród narodów głoście chwałę Pana” (por. Ps 96).

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy o dar Jedności pomiędzy wszystkimi wyznawcami Jezusa Chrystusa; módlmy się o Jedność w naszych Rodzinach.

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. CHODKIEWICZA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Zapraszamy Parafian do udziału w przedstawieniu bożonarodzeniowym, przygotowanym przez uczniów gimnazjum, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19.15 w Centrum Kultury „Karolinka”.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. Jana Pawła II.

4. W środę – PARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- o godz. 7.00 – Nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
- o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
- o godz. 18.45 – spotkanie Bractwa św. Wojciecha w Domu im. św. Jana Pawła II.

5. W czwartek – o godz. 16.00 – spotkanie opłatkowo – kolędowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Domu im. św. Jana Pawła II;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
- o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. Jana Pawła II.

7. W sobotę - o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Zwykła
- o godz. 14.30 – koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej „UCHA”;
- o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe;
- po Nieszporach – dalszy ciąg kolędowania z kapelą góralską.
Kolekta będzie przeznaczona na opał do kościoła i budynków parafialnych.

9. Panów, którzy są zaangażowani w prace przy kościele i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie i wspólne kolędowanie w czwartek o godz. 8.15 w Domu im. św. Jana Pawła II.

10. Młodzież naszej Parafii zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatne półkolonie w Katolickim Centrum Młodzieży od 11. do 15 lutego 2019 roku. Zapisy od 28 stycznia w kancelarii parafialnej.

11. III Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych do Lourdes odbędzie się w dniach od 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

12. Parafia św. Józefa w Piekarach Śląskich (Józefka) zaprasza do udziału w serii wykładów poświęconych uzależnieniom. Cykl wykładów rozpocznie się w sobotę 26 stycznia o godz. 1800 w salkach parafii św. Józefa. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

13. Parafia Wniebowzięcia NMP w Rojcy zaprasza na koncert zespołu „Dobre Ludzie”, który odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 w dolnym kościele.

14. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!