Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży

b_1000_1000_16777215_00_images_artykuly_rozne_mlodziez1.jpg

  

pcsdm_logo.pngW Rio de Janeiro papież Franciszek przekazal nam bardzo ważne zadanie, aby w 2016 roku spotkać się z młodymi na ziemi Jana Pawła II w Krakowie. Nasza parafia również włączyła się w to wielkie dzieło. Od maja 2014 roku na jej terenie działa Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży w skład którego wchodzą Karol Dolibóg, Patryk Wiśniowski, Karolina Golus, Izabela Wrodarczyk i Artur Bubalik. Do głównych zadań naszego parafialnego centrum należy formacja młodych ludzi, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym ważnym spotkaniu. W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy silnie zaangażować się w działania parafii, dekanatu i archidiecezji, aby w pozytywnym tego słowa znaczeniu, tak jak prosił nas papież zrobić "raban". Raban, któy polegać ma na umocnieniu więzi młodych ludzi z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Jeżeli chcesz się wybrać do Krakowa serdecznie zapraszamy do zapisów w Kancelarii parafialnej. Wszystkich informacji związnych z dziełem Światowych Dni Młodzieży należy szukać u naszych koordynatorów, albo poprzez pocztę email, albo za pośrednictwem spejcalnej strony na Facebooku.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że odwiedzą nas Włosi, Francuzi, Hiszpanie i goście zza oceanu, jak to będzie wyglądać w praktyce dowiemy się wszyscy już w lipcu 2016 roku.

Jeżeli chcesz się zaangażować w dzieło Światowych Dni Młodzieży w parafii prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy

Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży