NIEDZIELA      - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA      03 VII 2022

6.00 - Za ++ męża Jana w 5 rocznicę śmierci, ojca Stefana, rodziców Annę i Stefana, siostrę Irenę, szwagrów Jana i Ryszarda.

8.00 - W intencjach powierzonych Matce Bożej, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, za żywych i zmarłych członków Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka.

10.00 - W intencji Parafian.

12.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej i Św. Wojciecha w intencji Ireny Hepa z okazji 60 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie./TD

15.00 - Nieszpory.

16.00 - Za + męża Romana Cempulik.

18.00 - Za + męża Andrzeja Pilarskiego.

20.00 - Za + Małgorzatę Rozenbaum w kolejną rocznicę śmierci.

PONIEDZIAŁEK      Wspomnienie Św. Elżbiety Portugalskiej    04 VII 2022

7.00 - 1) W intencji Czcicieli Ducha Świętego; 2) W intencji Ofiarodawców III Ołtarza na Boże Ciało.

18.00 - Za + Irenę Boguś w I rocznicę śmierci.

WTOREK        Wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy  05 VII 2022

7.00 - 1) Wspólna za Zmarłych; 2) Za + Józefa Jany /od sąsiadów z ulicy Ks. Knosały 93/.

18.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej i Św. Wojciecha w intencji Marcina Wrodarczyk z okazji 40 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny. /TD

ŚRODA      Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy        06 VII 2022

7.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej i Św. Wojciecha w intencji Róży z okazji 90 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD

18.00 - Do Miłosiernego Zbawiciela przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II i bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki Misji Afrykańskich o Boże błogosławieństwo dla dzieł misyjnych, o dar powołań, zdrowie i dary Ducha Św. dla misjonarzy i misjonarek w Afryce /od Koła Misyjnego/.

CZWARTEK      I czwartek miesiąca      07 VII 2022

7.00 - W intencji Kapłanów, o zachowanie powołań oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne /od rodziców kapłanów i kleryków/.

18.00 - Za + Rozalię Buchacz w 20 rocznicę śmierci.

PIĄTEK    Wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera  08 VII 2022

7.00 - 1) Za ++ syna Mirosława Mateja, żonę Małgorzatę; 2) Za ++ rodziców Łucję i Tomasza Mazurkiewicz, Annę i Roberta Hermanza, Wiktorię, Filipa Mazurkiewicz, Jadwigę i Franciszka Bloch, Różę Witucką, braci Rudolfa i Engelberta, szwagra Henryka.

18.00 - Za ++ Gerarda Solorz w kolejną rocznicę śmierci, rodziców Augustyna i Cecylię, Ignacego i Klarę Hanus, siostry Elżbietę i Martę z mężami, braci Franciszka i Ryszarda, Józefa Maroń, Łucję i Stefana Słota, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA      Wspomnienie Św. męczenników Augustyna Zhao , prezbitera i Towarzyszy      09 VII 2022

7.00 - Za ++ rodziców Tomasza i Emilię, Franciszka i Gertrudę, Stefana, brata Huberta, Janusza, Krystynę, Danutę, Urszulę, Wojciecha.

13.00 - W intencji nowożeńców Michała Konopka i Dominiki Bożyk.

14.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej , Św. Wojciecha i Św. Jakuba w intencji Szymona i Marty Jonczyk z okazji ich 30 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny.

18.00 - Za ++ męża Józefa, córkę Zofię.

NIEDZIELA      - XV NIEDZIELA ZWYKŁA      10 VII 2022

6.00 - W intencji Parafian.

8.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej i Św. Wojciecha w intencji Sabiny Szopa z okazji 50 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD /Ks. Grajczyk/

10.00 - Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i Św. Wojciecha w intencji Henryka Szmidt z okazji 85 rocznicy urodzin oraz syna Czesława z okazji 60 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD

12.00 - O Boże błogosławieństwo dla Nowoochrzczonych, ich Rodziców i Rodziców Chrzestnych.

15.00 - Nieszpory.

16.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Św. Wojciecha w intencji Stefanii Wosz z okazji 70 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD

18.00 - Za ++ ojca Piotra, dziadków.

20.00 - Za + Martę Musialik na pamiątkę urodzin, ++ rodziców i teściów.

 Ogłoszenia duszpasterskie - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LIPCA 2022 r

 

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało;
proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki” /Łk 10,2/

Błagajmy Boga o pokój pomiędzy Ukrainą a Rosją. Módlmy się także w intencji uchodźców wojennych.

W naszej modlitwie za Rodziny tym tygodniu modlimy się szczególnie za Parafian mieszkających przy ulicy DŁUGIEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!


1. Dzisiaj - o godzinie 15.00 –- Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.

2. W poniedziałek – po Mszy Świętej porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – po Mszy Świętej porannej – modlitwa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (III Zakon św. Franciszka) w kościele;
- o godzinie 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy Świętej porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W tym dniu przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych.

5. W I Czwartek - PARAFIALNY DZIEŃ MODLITW O BEATYFIKACJĘ SŁUGI BOŻEGO O. LUDWIKA WRODARCZYKA OMI
- o godzinie 7.00 – Msza Święta w intencji Kapłanów, o zachowanie powołań oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- o godzinie 7.30 – Nabożeństwo I – Czwartkowe;
- po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.

6. W sobotę – o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.

7. W przyszłą niedzielę – XV Niedziela Zwykła
- o godzinie 12.00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego;
- o godzinie 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – remontowych prowadzonych przez naszą Parafię.

8. W kancelarii parafialnej można zapisywać się na 65 Parafialną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 23 do 27 lipca.
Dzień radzionkowski odbędzie się w poniedziałek, 25 lipca. Można też dokonać rezerwacji noclegów w Domu Pielgrzyma i w szkole w Woźnikach oraz zapisać się na autokar na Dzień radzionkowski. Wpisowe wynosi 50 zł. (Dzieci do lat 7 nie płacą). Konieczne jest osobiste zapisanie się i podanie numeru PESEL.

9. Stowarzyszenie Cidry na Kole zaprasza do udziału w IX Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 24-25 lipca br., która dołączy do pieszej pielgrzymki na Dzień Radzionkowski. Informacje i zapisy w kancelarii do dnia 15 lipca.

10. Parafialna - Ślubowana przez naszych Ojców- 325 Pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 17 lipca. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkie Grupy i Wspólnoty działające w naszej Parafii, Poczty sztandarowe, Panie i Panów w naszych śląskich strojach regionalnych, także Dzieci i Młodzież. Niech nasze pielgrzymowanie będzie wyrazem wierności ślubom podjętym wobec Matki Bożej przez naszych Ojców.

11. IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic odbędzie się w dniach od 8–16 września br. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej archidiecezji.

12. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Opłatę za wodę i wywóz śmieci z cmentarza można dokonać także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, a na cmentarzu od maja do października w soboty od 8.00 do 15.00. Od stycznia 2022 roku opłata wynosi 20 złotych na rok od jednego grobu.

13. Polecamy „GOŚCIA NIEDZIELNEGO” oraz inne czasopisma katolickie.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne od 03.07 - 10.07.2022r. Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne od 03.07 - 10.07.2022r. Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne od 03.07 - 10.07.2022r.

 

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!
„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA”.

MARYJO KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI!