NIEDZIELA      - I NIEDZIELA ADWENTU      27 XI 2022

6.00 - Za + Lucjana Kowalczyk w I rocznicę śmierci.

8.00 - Za ++ Michała Anczok, rodziców, rodzeństwo, Kazimierza i Martę Rachwał, syna Damiana, Brunona Cichy, zmarłych z rodzin Anczok, Glanc i Kozik.

10.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej i Św. Wojciecha w intencji Jana i Anieli Tokarz z okazji 50 rocznicy ślubu oraz w intencji Anieli z okazji 70 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD

12.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Św. Wojciecha w intencji Barbary Jasiok z okazji 60 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD

15.00 - Nieszpory.

16.00 - Za + żonę Anielę Okulus w 2 rocznicę śmierci.

18.00 - Za ++ Łucję Szołtysik na pamiątkę urodzin, męża Jana, rodzeństwo.

20.00 - Za ++ rodziców Jana i Rozalię Gwóźdź, siostrę Alinę Patoń.

PONIEDZIAŁEK      28 XI 2022

6.30 - Wspólna za Zmarłych.

7.30 - 1) Za + Alfreda Choczyńskiego /od Barbary i Piotra Wyrobisz/; 2) Za + Krzysztofa Stasica /od Janiny Grześkiewicz i Bronisława Kubiesa/.

17.00 - Za ++ córkę Zofię, ojca Józefa, dziadków z obu stron, zmarłych z pokrewieństwa, sąsiadów.

WTOREK      29 XI 2022

6.30 - 1) Za ++ rodziców Antoniego i Agnieszkę Jasiok, dziadków, rodzeństwo, zmarłych z pokrewieństwa; 2) Za ++ rodziców Jerzego i Teresę, dziadków z obu stron, zmarłych z rodziny, kapłanów, dusze w czyśćcu cierpiące;

7.30 - 1) Za ++ matkę Różę w kolejną rocznicę śmierci, męża Ludwika, dziadków, zmarłych z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące; 2) Za + Krystynę Kot /od kuzynów i kuzynek/.

17.00 - Za ++ Jana i Elżbietę Don.

ŚRODA      Święto Św. Andrzeja, Apostoła  30 XI 2022

6.30 - 1) Do Bożego Miłosierdzia o radość życia wiecznego dla zmarłych Jakuba i Barbary Ścigała, zmarłych z rodziny, dusze w czyśćcu cierpiące;2) Za ++ Józefa Łokieć i Gerarda Adamczyk /od sąsiadów z ulicy Śródmiejskiej 5A/

7.30 - Za + Martę Soremską w I rocznicę śmierci.

17.00 - Za ++ Helenę Żurek w 10 rocznicę śmierci, męża Franciszka, zięcia Jerzego Bacik.

CZWARTEK      I czwartek miesiąca   01 XII 2022

6.30 - 1) Za + ks. proboszcza Andrzeja Trzeciak w kolejną rocznicę śmierci; 2) Za ++ Kazimierę Filak, męża Stanisława, rodziców, teściów, zmarłych z pokrewieństwa, dusze w czyśćcu cierpiące.

7.30 - W intencji Kapłanów, o zachowanie powołań oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne /od rodziców kapłanów i kleryków/.

17.00 - Za + Barbarę Smaczny w I rocznicę śmierci.

PIĄTEK    Wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy, prezbitera i męczennika / I piątek miesiąca  02 XII 2022

6.30 - Za + Andrzeja Gola w I rocznicę śmierci.

7.30 - 1) Ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Rodzin powierzonych Sercu Jezusowemu; 2) Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Patrona z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Przemysława Witczak z okazji I rocznicy urodzin.

17.00 - Za ++ Marię Mateja w 20 rocznicę śmierci, męża Józefa, rodziców, zmarłych z pokrewieństwa z obu stron.

SOBOTA    Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera / I sobota miesiąca       03 XII 2022

6.30 - 1) Za + Krystynę Butkiewicz na pamiątkę urodzin; 2) Za ++ rodziców Łucję i Stefana, dziadków Franciszkę i Antoniego, Julię i Karola, Michała, Katarzynę, Janinę, Bronisławę, sąsiadów, dusze w czyśćcu cierpiące.

7.30 - 1) Ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; 2) W intencjach powierzonych Matce Bożej, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, za żywych i zmarłych członków Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka.

16.00 - W intencji Parafian, którzy mają kolędę w tym tygodniu (od niedzieli do soboty).

18.00 - Za + Jana Żydek w I rocznicę śmierci.

NIEDZIELA      - II NIEDZIELA ADWENTU      04 XII 2022

6.00 - W intencji Parafian.

8.00 - Za + Łucję Hajda na pamiątkę urodzin, rodziców Franusik i Hajda.

10.00 - Ku czci Św. Barbary – w intencji Górników.

12.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Michała Sobczak i Tymoteusza Sznober z okazji ich 18 rocznic urodzin.

15.00 - Nieszpory Maryjne

16.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji Teresy Bisaga z okazji 18 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Św., opiekę i zdrowie oraz o dobry wybór drogi życiowej.

18.00 - Za + Łucję na pamiątkę 80 rocznicy urodzin.

20.00 - Za + Agnieszkę Langer-Czornik w I rocznicę śmierci.

 Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - NIEDZIELA 27 LISTOPADA 2022r.

 

„Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki!”

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Słowa przewodnie tego Roku brzmią: „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

Niedzielę dzisiejszą przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich przeżywających dramat alkoholizmu oraz ich Rodziny.

Wytrwale błagajmy Boga o pokój pomiędzy Ukrainą a Rosją.

W naszej modlitwie za Rodziny tym tygodniu modlimy się szczególnie za Parafian mieszkających przy ulicy LARYSZA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – remontowych prowadzonych przez naszą Parafię. Za każdą ofiarę złożoną w kościele, kancelarii parafialnej czy też przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!


1. Dzisiaj – o godzinie 15.00 – Nieszpory Maryjne, podczas których pragniemy modlić się o trzeźwość w naszych Rodzinach;
- po Nieszporach – spotkanie Koła Misyjnego w Domu im. św. Jana Pawła II.
Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji.
W Adwencie zapraszamy dzieci na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Sobotnia Msza św. wieczorna pozostaje bez zmian – o godzinie 18.00.
W poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6.30 będzie sprawowana Msza św. Roratnia dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy. Prosimy zabrać z sobą świece.

2. We wtorek – o godzinie 8.00 – modlitwa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (III Zakon św. Franciszka) w kościele.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

3. W I Czwartek – po Mszy św. porannej – Nabożeństwo w intencji Kapłanów, o zachowanie powołań oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne;
- o godzinie 7.30 – Msza św. w tej Intencji;
- o godzinie 16.00 – spotkanie formacyjne III Zakonu św. Franciszka w Domu im. św. Jana Pawła II.

4. W I Piątek – po Mszy św. porannej – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- o godzinie 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

5. W I Sobotę – o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.

6. W przyszłą niedzielę – II NIEDZIELA ADWENTU
- o godzinie 10.00 – SUMA KU CZCI ŚW. BARBARY W INTENCJI GÓRNIKÓW, EMERYTÓW GÓRNICZYCH ORAZ ICH RODZIN
- o godzinie 15.00 – Nieszpory Maryjne.
Kolekta przeznaczona na zapłatę prac wykonanych na drodze procesyjnej wokół kościoła, a przed kościołem odbędzie się ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Szczegółowy plan Odwiedzin jest dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Parafii. Parafian, którzy z różnych powodów nie mogą lub obawiają się przyjąć kolędę, zapraszamy do udziału w Mszach Świętych „kolędowych” w każdą sobotę o godzinie 16.00 – w intencji wszystkich Parafian, którzy w danym tygodniu (od niedzieli do soboty) mają kolędę. Dobrowolne ofiary kolędowe przeznaczone będą na pokrycie kosztów prac konserwatorskich i remontowych wykonywanych przez Parafię. Wszystkim Parafianom za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Przypominamy, że od 1 stycznia 2023 roku Msze Święte w niedziele i Święta będą sprawowane o : 6.00; 8.00; 10.00; 12.00; 17.00 i 20.00. Nieszpory i inne nabożeństwa będą o godzinie 16.00 - z wyjątkiem Nieszporów Bożonarodzeniowych, Wielkanocnych i odpustowych – te pozostaną o godzinie 15.00.

9. Pragniemy przypomnieć, że po 20 latach od daty śmierci należy przedłużyć miejsce pochówku Zmarłego. Brak przedłużenia może być odebrany jako rezygnacja z danego grobu i na tym miejscu może zostać pochowana inna osoba zmarła. Przedłużenia można dokonać w kancelarii parafialnej. Opłatę za wodę i wywóz śmieci z cmentarza można dokonać także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Od stycznia 2022 roku opłata wynosi 20 złotych na rok od jednego grobu.

10. Zachęcamy do udziału w 38 edycji Konkursu Szopek Śląskich. Szczegóły i regulamin w gablotce przy wyjściu z kościoła.

11. Pragniemy podziękować Parafianom, którzy ofiarowali dary dla ubogich, a także za ich transport. Dary zostały przekazane CARITAS Archidiecezji Katowickiej, która dostarcza je do konkretnych osób i rodzin. Składamy także podziękowanie naszym Panom za prace wykonane ostatnio w kościele i na terenie przykościelnym, szczególnie za oczyszczenie głównego ołtarza oraz wywóz liści z „ogrodu farskiego”.

12. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na 2023 rok. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są dostępne na stoliku z przodu kościoła. Duża świeca kosztuje 16 zł., a mała – 10 zł.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne od 27.11 - 04.12.2022r. Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne od 27.11 - 04.12.2022r. Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne od 27.11 - 04.12.2022r.

 

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!
„WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”.

MARYJO KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI!