poniedziałek, 16 październik 2023 23:46

Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Robertem Chudobą

Ks. Robert Chudoba na tzw. placu Ducha Świętego, upamiętniającym pielgrzymkę papieską. //fot. KLAUDIA CWOŁEK /FOTO GOŚĆ Ks. Robert Chudoba na tzw. placu Ducha Świętego, upamiętniającym pielgrzymkę papieską. //fot. KLAUDIA CWOŁEK /FOTO GOŚĆ

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie formacyjne w piątek o godzinie 18.45 w Domu im. św. Jana Pawła II. Gościem spotkania będzie Ksiądz Robert CHUDOBA, który opowie o zapomnianych tradycjach chrześcijańskich, w szczególności nawiąże do procesji konnych podczas Świąt Wielkiejnocy.

ks. Robert Chudoba
Urodzony 2.11.1967, wyświęcony 19.06.1993 w Gliwicach.
Ksiądz Robert pochodzi z Gliwic Ostropy, święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Studiował w Wiedniu, gdzie zrobił doktorat z pedagogiki religii. Po powrocie został diecezjalnym duszpasterzem młodzieży i dyrektorem Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach. Jest diecezjalnym duszpasterzem akademickim od 2005 roku. Jego pasją jest sztuka - artyści mogą zawsze liczyć na jego pomoc przy organizowaniu wystaw. Jeździ na nartach, gra na gitarze, śpiewa i tańczy. Jak sam mówi o sobie: “Uwielbiam podróże i górskie szlaki. Zachwycam się architekturą romańską i gotycką. Nie mam ulubionych autorów książkowych, bo sięgam po szeroką literaturę. Kocham Górny Śląsk i używam gwary (regionalista). Lubię muzykę country i zupę ogórkową. Chciałbym się dostać do Nieba”.
//źródło albertinum.pl

Ks. Robert ma niezwykle poczucie humoru (urodził się w dzień zaduszny więc jego ulubiona pieśń, to "Dobry Jezu a nasz Panie", więc to może dlatego). Jest obdarzony soczystym głosem, kazania mówi bardzo konkretne. Jeśli tylko ma czas po Mszy Świętej, zostaje na podkościelne pogaduchy ze studentami.
// źródło facebook profil fajny ksiądz

Czytany 591 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 październik 2023 23:56