niedziela, 11 luty 2024 15:56

Projekcja filmu "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć".

plakat filmu CK Karolinka plakat filmu CK Karolinka

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do Centrum Kultury „Karolnika” na film pt. "Wandea. Zwycięstwo albo śmierć." Informacje o filmie - na stronie internetowej Parafii. Film zostanie wyświetlony w poniedziałek 26. lutego o godzinie 18.00.

KUP BILET  - CK KAROLINKA

Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje „nową Francję”. Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli „ludu francuskiego”, w imię którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja. Trzy wielkie hasła rewolucji: wolność, równość, braterstwo, brzmią jak ponury żart. Wiosną 1793 roku lud francuski z Wandei mówi „dość”. Wybucha powstanie, stworzona zostaje Armia Katolicka i Królewska, a na jej sztandarach widnieje Najświętsze Serce Pana Jezusa... Wizerunek ten do dziś stanowi symbol i słusznie otaczany jest szacunkiem przez francuskie środowiska katolickie i tradycyjne.

Głównym bohaterem filmu jest legendarny François de Charette, młody, choć już od czterech lat emerytowany oficer dawnej Królewskiej Marynarki Wojennej. Wandejscy chłopi niemal siłą wzywają go do objęcia dowództwa powstania. Niechętny początkowo oficer w najbliższych miesiącach okaże się nie tylko sprytnym strategiem wojskowym, lecz także stanie się charyzmatycznym przywódcą i budowniczym bohaterskiej, wolnościowej, oddanej idei i gotowej na wszystko armii powstańczej.

OFICJALNY ZWIASTUN FILMU

 

KUP BILET  - CK KAROLINKA

Czytany 97 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 11 luty 2024 16:13