poniedziałek, 04 marzec 2024 23:47

VIII Rowerowa Droga Krzyżowa

Plakat wydarzenia Plakat wydarzenia

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie wspólnie z Klubem Turystyki Rowerowej przy parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu zapraszają do udziału w VIII Rowerowej Drodze Krzyżowej RDK24. Została ona zaplanowana na sobotę 16 marca br. Zasady udziału - podobne jak w ubiegłym roku. Rozpoczęcie w kościele pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie. Zakończenie - w kościele pw. NMP Jasnogórskiej w Orzechu.
Podobnie jak rok temu - poszczególne stacje VIII RDK24 zostaną odprawione w kolejno nawiedzanych świątyniach naszego regionu. Trasa, o długości 31 km, przebiegać będzie tak, aby każdy mógł ją przejechać należycie, bez nadmiernego wysiłku, we wspólnocie ludzi, których łączy jedna wiara - przeżywana na rowerowym szlaku.
Aby znaleźć się w drużynie VIII RDK24, konieczne jest zapisanie się. Trzeba to uczynić osobiście - w kancelarii parafialnej w Radzionkowie lub w zakrystii kościoła w Orzechu w dniach od 4 do 12 marca br. Podczas zapisywania, każdy uczestnik musi zapoznać się z warunkami uczestnictwa i podpisać osobiście stosowne „oświadczenie”. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, a chcą samodzielnie wziąć udział w VIII RDK24 - przy zapisach muszą złożyć pisemną zgodę jednego ze swoich rodziców. Aby ułatwić rejestrację - lepiej przedtem zadzwonić pod nr 507 341 716, aby uzyskać niezbędne informacje dotyczące udziału w VIII RDK24. Nie wystarczy zatelefonować do kancelarii, aby się zapisać!
Zapraszamy, zatem na pokutny szlak VIII Rowerowej Drogi Krzyżowej AD 24.
Organizatorzy.

Czytany 159 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 marzec 2024 23:50