poniedziałek, 13 marzec 2023 21:02

Droga Krzyżowa z Chórem "Sonata" z Kalet

Chór "Sonata" Chór "Sonata"

Stowarzyszenie Rodzina Katolickich zaprasza na Drogę Krzyżową w piątek 17 marca br. o godz. 17.15 do naszego kościoła. Pieśni i rozważania Męki Pańskiej poprowadzi Chór "Sonata" z Kalet.

Chór "Sonata" powstał w 1994 r. przy parafii św. Józefa w Kaletach - Jędrysku. Chór kontynuuje śpiewacze tradycje powstałego w 1921 r. koła śpiewu "Harmonia" z Kalet oraz Towarzystwa śpiewaczego Hejnał z Zielonej. Chór "Sonata" jest także od 2009 r. strażnikiem odnalezionego, historycznego sztandaru chóru parafialnego im. św. Cecylii z Jędryska. Chór jest członkiem tarnogórskiego okręgu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Obecnie zespół śpiewaków działa pod patronatem Urzędu Miasta Kalety. Zespół ściśle współpracuje z istniejącymi na terenie miasta parafiami rzymskokatolickimi: św. Józefa w Jędrysku, Matki Boskiej Fatimskiej w Drutarni oraz św. Franciszka z Asyżu w Miotku.
W prawie 30 letniej działalności "Sonata" występowała prawie 400 razy w kraju i zagranicą. Repertuar chóru jest różnorodny od utworów dawnych mistrzów po muzykę współczesną, świecką jak i sakralną. Zespół śpiewaków aktywnie uczestniczy w wydarzeniach religijnych i społecznych miasta i regionu.
Chórem dyryguje Iwona Skop. Prezesem chóru jest Bożena Sier. Zespół liczy 31 śpiewaków.

Czytany 430 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2023 21:19